vývoj identicky iba s časovým posunom....

Prílohy:

italy vs germany.jpg
italy vs germany.jpg 50.78 KiB thumb_up0thumb_down

10.03.2020 - 09:06:25
01
No ja som zvedavý čo u nás v meste, lebo ludom j.e.b.e., vrátia sa z Talianska a miesto toho aby išli k doktorovy tak decká pošle do školy a momentálne majú vysoké horúčky, samozrejme ešte aj mojej dcéry spolužiaci
10.03.2020 - 09:43:12
00
niekde som cital ze v nemecku vdaka preciznejsiemu testovaniu vedeli odchytit velmi vela ludi co ani nemali ziadne priznaky... Aktualne su umrtia v nemecku celkovo 2 a v taliansku 463
10.03.2020 - 09:45:02
00
MageZ napísal:
Uroven videa skoda rozoberat, ale nebyt toho zalostneho prevedenia, malo by to racio - pre cestovky s klasickymi pobytmi zacina doba temna a "escape" pobyty mimo zon zasiahnutych koronavirusom vobec nemusia byt zly artikel. Len toto vyznelo ako nepodarena parodia od poulicneho predavaca hrncov...

Len teda stále nevymysleli teleport. Čiže neviem ako sa do tej zony dostat bez rizika prechodu cez mega letisko.
10.03.2020 - 09:56:05
00
Má to síce taký expresívny titulok ale aj by som tomu verila :) ja teraz chodím po lekároch pre úplne akože bežné veci a tiež mi často nikto nezdvíha prípadne mám vždy denný limit na počet krokov splnený už doobeda :D
https://www.bratislavskenoviny.sk/koronavirus/58709-zhrozena-diana-po-navrate-z-talianska-na-slovensku-boj-s-koronavirusom-funguje-ovela-horsie?fbclid=IwAR0HycSUlXiVfZMGmU5PV-uve6Vm6jL0P8_PgYz2tsYSpSV-3OleRpVsytw
10.03.2020 - 10:02:04
00
corsair napísal:
Uzavreš hranice a za pár dní bude koniec. Fabriky zavrú, obchody zavrú.

ved nech zavru, aj tak nebude mat kto rpedavat ani kupovat ked budu tak ci tak vsetci v karantene casom

to uz mozme rovno nahnat vsetkych na jednu kopu nech to chytia vsetci, a po par tyzdnoch sa to samo roztriedi a bude klud
10.03.2020 - 10:25:59
02
Wladix napísal:
Len teda stále nevymysleli teleport. Čiže neviem ako sa do tej zony dostat bez rizika prechodu cez mega letisko.


Pán Fellner ta deň pred odletom ubytuje v kvalitnom hoteli, zdravo ta pohostí, dobre sa vyspíš a môžeš cestovať :D ...veď predsa je doktor a on povedal že na takýchto ľudí koronavirus nepojde. A ak by náhodou aj áno, v ďalšom videu to vylepší o večerný kúpeľ v Save a pred nástupom do lietadla ta obsype vápnom :)
10.03.2020 - 10:31:01
02
canopus napísal:
preco si myslite,ze teplo pomoze? :D


pocul som tak, ale ak je to blbost, tak sorry za dezinformacie a falosnu nadej. Kazdopadne bolo by to pekne.
nevie pls niekto o tom nieco viac?
10.03.2020 - 10:34:01
00
canopus napísal:
double kolega chodi s bubom kazdy rok,kade-tade, a vravel,ze vacsieho dila este nestretol akym je Fellner, ze riadny chvastun,vsadebolko,vsetkovedelko a vy ste hlupaci vsetci


jedna pani povedala ..... to je také slovenské, ??? prečo s ním kolega chodí ??? s takým dilom ??
mimochodom bol som s Fellnerom (dávnejšie) na takom dlhšom tripe, okolo 30 dní - 3 krajiny - úplne normálny človek nebol jeden problém, všetko sa riešilo za pochodu aj naše požiadavky, ktoré neboli vôbec v programe
a áno, stretol som tam (v zájazde) aj celkom ukážkových hlupákov
10.03.2020 - 10:38:46
00
iron.hide napísal:
pocul som tak, ale ak je to blbost, tak sorry za dezinformacie a falosnu nadej. Kazdopadne bolo by to pekne.
nevie pls niekto o tom nieco viac?

Jednoduché. Vírus je v podstate nukleová kyselina "zabalená" v nejakej proteínovej (prípadne zložitejšej) obálke. Nežije, nemá nijaké mechanizmy sa "brániť" "rozobratiu" environmentálnymi činiteľmi, pokope drží iba supramolekulárnymi interakciami.
Ak sa dostane do nevhodných podmienok, tak sa proste rozletí. Fyzikálnochemicky (solvatácia/hydratácia, ...). No a kinetika reakcie prvého poriadku -> s teplotou rýchlosť reakcie stúpa (bulharská konštanta - pri teplote vyššej o 10 K sa kinetická konštanta zhruba zdvojnásobuje).

Ak chcete. aby vírus vydržal, tak nakoncentrovať, pridať kryoprotektanty (podľa štruktúry vírusu) a šup s ním aspoň do -80 °C.
10.03.2020 - 10:50:01
04
Hosť napísal:
uverejnit verejny zoznam nakazenych ludi

ááá, pánovi sa cnie za starými dobrými pogromami?
10.03.2020 - 10:53:40
04
iron.hide napísal:
pocul som tak, ale ak je to blbost, tak sorry za dezinformacie a falosnu nadej. Kazdopadne bolo by to pekne.
nevie pls niekto o tom nieco viac?


ja som nepočul, ja po skončení práce v laminárnom boxe a jeho vyčistení, dezinfekcii, zapínam UV light....
jar = viac slnka = viac UV....
10.03.2020 - 10:54:11
02
tulenik napísal:
Jednoduché...
:rofl: tuto vetu som pochopil...
10.03.2020 - 10:55:32
05
scontent.fksc1-1.fna.fbcdn.net
10.03.2020 - 10:57:41
00
bikemartin napísal:
ja som nepočul, ja po skončení práce v laminárnom boxe a jeho vyčistení, dezinfekcii, zapínam UV light....
jar = viac slnka = viac UV....


super, tak nech len pecie :y: :sun:
stredu a svrtok tu ma byt 16-18°
10.03.2020 - 11:10:01
00
keyboard_arrow_up