https://www.facebook.com/tyzden.sk/videos/195162828401940/
05.03.2020 - 08:23:16
00
.

Prílohy:

WhatsApp Image 2020-03-05 at 08.40.22.jpeg
WhatsApp Image 2020-03-05 at 08.40.22.jpeg 78.06 KiB thumb_up1thumb_down

05.03.2020 - 08:54:04
02
prave som sa dozvedel, ze pondelok a utorok bol v praci jeden kolega, co bol minuly tyzden na lyzovacke v Taliansku. A pondelok a utorok tu bol s nami v jednom open space, az vcera siel na homeoffice.
Uz to tu mame vsetci, s panom bohom idem od vas....
05.03.2020 - 09:24:17
00
Wladix napísal:

Tak som si to pustil na pozadi a teda medzi 13:23 a 15:30 sa to nachvilu dobre zvrhlo :D Ale velmi zaujimavy rozhovor,
05.03.2020 - 10:12:54
00
Súhlas.
05.03.2020 - 10:17:53
00
Tak už aj u nás v práci nejaké prvé opatrenia. Zakázané služobky, v utorok sme mali dokonca záťažový test na VPN pripojenie (kto má pridelený NTB tak musel pracovať aj v práci cez VPNku) a každý deň musíme nosiť služobné NTB domov. :D
05.03.2020 - 10:26:32
00
iron.hide napísal:
prave som sa dozvedel, ze pondelok a utorok bol v praci jeden kolega, co bol minuly tyzden na lyzovacke v Taliansku. A pondelok a utorok tu bol s nami v jednom open space, az vcera siel na homeoffice.
Uz to tu mame vsetci, s panom bohom idem od vas....

To akoze nemate usmernenie, ze po navrate z ITA a podobnych rizikovych zon (jedno ci sluzobky abo dovolenky) ma clovek zostat doma?
05.03.2020 - 10:26:46
01
jj my sme v praci mali mail od najvyssieho ze ked sa vratis z tej lokality mas informovat a zostat doma :D
05.03.2020 - 10:30:49
00
jezus - no nie, este to tu v SR len zacina, opatrenia sa chystaju dost pomaly.
okrem toho, je to jeden z manazerov, aj tak si robi co chce.
-jediny firemny mail co nam zatial ohladom korony prisiel bol, ze mame nosit pracovny notebook aj s nabijackou domov, v pripade ze vyhlasia karantenu. A samozrejme aj preverit funkcnost vsetkych VPN z domova. Vlastne tak ako pise dislukas vyssie. Tot vsjo.

--aj tak najlepsie na tom je, ze my itckari budeme musiet makat aj z domu, aj keby sme zdochynali :D mal som radsej ist vyrabat valceky pri pas :)
05.03.2020 - 10:40:08
00
.

Prílohy:

d9307a218a6a104f41d79039e340843e.jpg
d9307a218a6a104f41d79039e340843e.jpg 72.86 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2020 - 10:46:55
02
iron.hide napísal:
jezus - no nie, este to tu v SR len zacina, opatrenia sa chystaju dost pomaly.
okrem toho, je to jeden z manazerov, aj tak si robi co chce.
-jediny firemny mail co nam zatial ohladom korony prisiel bol, ze mame nosit pracovny notebook aj s nabijackou domov, v pripade ze vyhlasia karantenu. A samozrejme aj preverit funkcnost vsetkych VPN z domova. Vlastne tak ako pise dislukas vyssie. Tot vsjo.

--aj tak najlepsie na tom je, ze my itckari budeme musiet makat aj z domu, aj keby sme zdochynali :D mal som radsej ist vyrabat valceky pri pas :)



sak PNka to isti, nie?:) pripadne ak zavru zakaznikovi fabriku :D
05.03.2020 - 10:54:53
00
Vzhladom k tomu, že Slovensko je veľmi otvorená ekonomika možem dnes tvrdit so 100% pravdepodobnosťou ,že virus sa dotkne každého z nás a to ekonomicky. Stále nerozumiem prečo sú automoblky ešte ticho. V Číne bol ročný prepad predaja áut za feb 80%. Naše automobilky vyvážajú 20% a teda aj najviac práve do číny. Ostáva len dúfať, že sa vynájde čoskoro vakcína alebo vírus zanikne. V Číne to vypadá zatial optimisticky no polovica číny teda ´´len´´ 750mil ludí celý mesiac nič nerobilo. To sa prejaví v ďalších mesiacoch. To hovorím len o Čine a nespomínam Európu. Tento rok bude hospodársky velmi zlý oto viac ,že sme veľmi naviazaní na automobilový priemysel
05.03.2020 - 11:07:48
02
K tym hlavnym spravam. Tam som to necital. A hlavne spravy takmer necitam, iba vynimocne ked da niekto na nieco zaujimave odkaz. Videl som to na spektre. Samozrejme ze nevytvarali virus od nuly, ale snazili sa v 60tych rokoch upravovat nejaky virus. Americky prezident to potvrdil a ze uz to nerobia, lebo je to nevhodne na pouzitie.
Tak isto chemik co pracoval na chemtrailse povedal ze su to nezmysli a nikdy nedostali za ulohu nieco co by skodilo ludom. A packu s oznacenim chemtrails na palubnej doske mali na rozprasovanie proti dazdu. To aj v Rusku skusali menit pocasie a inde bola potom prietrz. Konspiratori to iba upravili na nejakom zem a veku alebo kde.
Tiez neverim vsetkemu, ale viem ako myslia ludia. Idu po moci a bohatstve. Aj oni, aj ja, aj vy. Podla svojich moznosit. Inak by ste sa uspokojili s 500€ a nemali 2000+.

Dnes som chcel platit kartou a nefungoval terminal. V Cine je jednoduchsie vyhnut sa kontaktu s peniazmi, ked 2/3 obchodov ani peniaze neberu a platia mobilmi ako som to videl u turistov na videu, alebo v spravach v technologickej sekcii.
Tu niesme na take opatrenia vybaveni. Plne cakarne kaslajucich ludi bez rusok. Natrieskane autobusy, po obchode behal chlap a na cely obchod kaslal, bez toho aby si zakryl usta niecim.
V tom videu to povedal pravdivo a logicky, vsetci niesu na to rovnako pripraveni.

Zaujimalo by ma ak niekto docestuje vlakom v jednom obleceni do druheho mesta do prace a naobed uzavru mesto do karanteny a on nema ani kde prespat, ani peniaze, ani nic na prezlecenie. Doma bude mat zasoby a vsetko. Kde pojde? V jednom spodnom pradle na 14 dni do vojenskeho stanu?, poprosi policiu, aby ho tam nejaka sanitka odviezla.
Koho uzavru v hoteli, tak ten ma kufor s oblecenim, financie a prezit ma jednoduchsie.
U nas kazde rano plna stanica ludi cestujucich do prace do inych miest
Myslim to ako povedal vo videu o tom policajnom uzavreti. Aj v Taliansku su zatarasy a verejna doprava z mesta nechodi.
Poslu ludi domov do karanteny a 150 ludi povie, byvame 50km a v parku uzavreteho mesta pribudne 150 bezdomovcov.
Samozrejme ze Bratislava sa zatvorit neda, ale ked cestuju do dedin a najmensich miest, tie z hodiny na hodinu uzavru bez ohlasenia aby sa im ludia nerozprchli.
05.03.2020 - 11:23:26
00
double, pockaj pockaj pockaj...ved ekonomovia este dva tyzdne dozadu pisali ze kvoli koronaviru klesne predpokladany rast HDP Ciny z nejakych 5,5 na 5,3 a napr dnes citam ze burzy opat rastu :) / ok, tak tu irony off / ...vidim to nejako podobne ako ty

ps : teraz este pozeram mailove spravy ze kedy sa to este ako tak v pohode v Azii pracovalo...a nasiel som 17.1. / teda aktualne sa uz 7 tyzdnov napr v Cine da sa povedat nic nevyraba. Taiwan a Korea uz na to doplacaju tiez ( nie su polotovary ), Japonsko bude casom tiez kapitola sama o sebe...tam ich este kusok doklepnu tie OH ktore budu/nebudu a to ich este v blizkej dobe caka ta ich demograficka casovana bomba...
05.03.2020 - 11:24:49
00
treba počkať na čísla HDP za 1 kvartál. tam uvidíš čierne na bielom. Okolo 15 Apríla budeme aj na Slovensku vedieť čísla. V EU určite Taliansko a Nemecko budú v recesii. Naviac USA ešte môžu znižovat úroky(preto akcie vystrelili) ale ECB nie takže jedine fiškálne opatrenia v EU. Vlády budú musieť milióny naliať do ekonomík a tým sa ešte viac zadlžiť. Pre mna osobne toto mi viac naháňa strach. Pretože si myslím, že to nebude len otázka tohoto roku.
05.03.2020 - 11:34:01
00
keyboard_arrow_up