Preco by to nemohla byt biologicka zbran? Vojna sa nemusi viest iba utokom na vojakov.
Jednoduchsie je krajinu polozit ekonomicky.
Mozno maju vakcinu pre Bilderbergovcov, Rotschildov a neviem koho.
Kto by mal prospech z padu ekonomiky?
04.03.2020 - 23:21:10
00
Vuk a ta biologicka zbran nakazi vsetkych na svete ci co? :D aky zmysel by to malo
04.03.2020 - 23:23:19
01
este do vikendu treba poriadne pojazdit - potom nas nikam nepustia - zwiftaci maju vyhodu :-D
04.03.2020 - 23:30:21
00
No ako som pisal. Tomu kto virus vypusti napriklad v Cine, tak mu ide o ekonomicke straty nepriatela. Aj on povedal, ze ekonomicke straty budu. Preto v Cine robili drasticke opatrenia, aby nebola velka praceneschopnost, ktora zatazi ekonomiku statu.

Gusto0 napísal:
este do vikendu treba poriadne pojazdit - potom nas nikam nepustia - zwiftaci maju vyhodu :-D

Na to mali mysliet ti lyziari, co to rozniesli z Talianska. Keby bicyklovali, nemuseli by byvat v hoteli a letiet lietadlom.
A vyslo by ich to lacnejsie.


Naposledy upravil zaman dňa 04.03.2020 - 23:39:53, celkovo upravené 1 krát.

04.03.2020 - 23:33:21
00
https://foldingathome.org/2020/02/27/foldinghome-takes-up-the-fight-against-covid-19-2019-ncov/
04.03.2020 - 23:35:47
00
To sa mi nechce prekladat. A naviac krat
Myslim po ekonomickej stranke, kto ma prospech z padu ekonomiky?
Alebo chcu este zarobit na vakcine, ktoru po case vypustia ze ju konecne vynasli?
04.03.2020 - 23:43:17
00
Vuk chod radsej spat... To co tu spamujes, je tak vymyty mozog Zeitgeistom a Resident Evilom ze dovi dopo. Pred spanim si praskni este haloperidol ako ti predpisal tulenik
05.03.2020 - 00:13:03
03
V ekonomike niesom odbornik preto som sa pytal.
Mozno, ze im to v tom labaku vo Wuhane. uslo. Ze sa im to uz stalo kedysi, ze sa poprskal trusom z pokusnych netopierov a sam sa dal do karanteny na mesiac.
Moznosti je vela.
Nemozeme vylucit ziadnu moznost aj ked je velmi malo pravdepodobna.
Ludia su zli, ked niekto dokaze hodit atomovku na civilistov, dokaze robit aj ine zle veci, dokonca aj seba nakazit, sabotovat nieco, odpalit sa bombou, ze dostane v nebi 72 panien apod.
V tom mal pravdu ze biologicke zbrane zavrhli, kvoli nevhodnosti ako zbran. Napriklad na Plum islande vyrobili boreliozu a chceli mali v plane ju hodit na Kubu, aby sa rolnici nakazili a Kuba mala chudobu, ale zavrhli to ako nevhodnu zbran a prestali to vyrabat. Uslo to a 600 000 americanov ma boreliozu. Predtym borelioza neexistovala.
Genetika nieje rozpravka.
05.03.2020 - 00:22:27
00
tieto ľudové rozprávky o stave syntetickej biológie ma neprestávajú fascinovať
aby som to uviedol do kontextu, tak v súčasnosti najdrahší "liek", o ktorom sme sa aj tu bavili, nie je vlastne liek, ale vírus, ktorý modifikuje v nakazených bunkách ich genóm (to je to, čo vírusy robia - vírus a) nie je živý a b) je to niečo ako parazitická nukleová kyselina - predstav si niečo ako parazitickú ... vodu :D alebo parazitický alkohol :D, takže sa proste nalepí na bunku, vrazí svoju xNA do nej a o zvyšok sa postará tá bunka)
v žiadnom prípade ten vírus nevyrábajú de novo, ale využívajú vhodný vírus, ktorý existuje v prírode, a iba ho pozmenia
aby to vôbec bolo možné, musia ho mať podrobne ocharakterizovaný, od 3D štruktúry (obalové proteíny, ...) - čo je basically my job - po dôkladne rozanalyzovaný genóm, aby sa vedelo, ktorá časť čo robí (čo je napr. job Imriša, môjho dlhoročného spolubývajúceho)
z kadejakých X Files si pakovia ako ty myslia, že Scullyová by fakt za noc osekvenovala emzáka
ja by som sa skôr opýtal, prečo si vôbec niekto myslí, že by emzák mal nejakú DNA alebo RNA - je slušná P, že by sme na emzáka pekných pár týždňov čumeli jak bulovia do drogérie
reálne osekvenovanie člóbrca trvalo skoro 20 rokov (1984-2003), čo si ale treba predstaviť tak, že sme mali kompletný (?) kód od pár darcov, žiadnu predstavu o variabilite jednotlivých sekvencií v populácii (napr. jeden týpek [čítaj chlapík obložený titulatúrou minimálne ako ja, nie random nobody z krčmy v Hornej Dolnej] hľadal príčinu svojej vlastnej myopatie a zistil, že síce niečo našiel, ale to máme VŠETCI [a preto máme rádove menšiu svalovú silu ako ľudoopy]) a hlavne len o pár sekvenciách sme vedeli, aká je ich funkcia (vtedy snáď pár stovkách, aby sme boli presnejší) - to sa časom samozrejme zlepšuje
takže vírus, ktorý chcem pozmeniť, musí byť dosť jednoduchý na to, aby som ho mal kompletne ocharakterizovaný v rozumnom čase (roky) - preto sa v praxi používa iba niekoľko vhodných vektorov
ďalej, editácia xNA sa síce popisuje slovami ako "vystrihnutie", "vloženie" a pod., ale reálne k tomu treba nie nožnice a lepiacu pásku, ale plné laboratórium (nie jedno) hovadín a zmeniť jediné miesto sú MNOHÉ DNI a to pozor, to je najnovšia, najjednoduchšia (lepšie - najelegantnejšia) a najspoľahlivejšia metóda - v podstate nemá ani 10 rokov, predtým sme, kinda of, liezli po stromoch
https://www.vox.com/2018/7/23/17594864/crispr-cas9-gene-editing
... a pakovia tu budú snívať, ako sa vyrábali organizmy na mieru 50 rokov dozadu, keď to dnes stále vieme len veľmi podmienečne
žiadny zo syntetických organizmov dodnes nie je vyrobený de novo, iba editáciou genómu dobre známych a podrobne zmapovaných organizmov a implantovaním tohoto genómu do bunky nejakého organizmu
väčšinou ide o hrátky typu vystrihanie nekódujúcich regiónov a pod., predstava cielene riadenej patogenicity je dosť smiešna
basically, čo si alobaločiapkári myslia, že jašteri z pekiel rutinne robia desiatky rokov, stále ešte najlepšie mozgy tejto planéty majú dosť hlboko na ToDo liste
a asi väčšina ľudí si myslí že genóm je nejaký program, kde napr. v Gejzovom Lakatošovom je napísané niečo ako if vidíš belocha then drbni ho sekerou
hovadina
genóm obsahuje v zásade popisy štruktúrnych alebo funkčných proteínov a umožňuje ich niekedy vyrobiť - a väčšinou nevyrobiť :D
a čo sa týka boreliózy, tak konkrétne B. burgdorferi objavil, aké prekvápko, týpek menom Burgdorfer v biologickom materiáli (kliešťoch) a následne zistili, že chorí na "Lymskú chorobu" majú na daného potvoráka protilátky
taking into account, že borelióza bola prvý raz klinicky popísaná v nejakom 1974, B. burgdoreri izolovaná v 1982 a na vyššie popísaný stav syntetickej biológie, tvoje žvásty možno dizertabilne zaradiť do kategórie aplikovanej alobalistiky
05.03.2020 - 01:36:49
028
Zlatý dobrý Danko. :)
05.03.2020 - 03:27:58
07
Naaahodou na tak neskoru hodinu celkom polopatisticky vyvratene zvasty Vuka, ktore sa isto docital v Hlavnych spravach alebo Aeronete.
05.03.2020 - 06:29:31
02
mal som skorú hodinu :D chytil som niečo ako jet lag :D zobudil som sa okolo polnoci a začal robiť na článku
05.03.2020 - 06:59:51
01
tulenik napísal:
tvoje žvásty možno dizertabilne zaradiť do kategórie aplikovanej alobalistiky

Umrel som :D
Akoooo, ani zďaleka nerozumiem všetkému čo si popísal ale prosímťa, kto alebo čo je "emzák"?
05.03.2020 - 07:44:06
02
mimozemstan
05.03.2020 - 07:47:55
02
romanx got it right :)
05.03.2020 - 08:01:34
00
keyboard_arrow_up