Race áno ale ten druhy nie.... Však poriadne potrasiem nalejem si to takej odmerky od prác. prášku a hneď do striekačky... Tam mi tu nemotajte hlavu že sa niečo usadí...
14.02.2020 - 14:34:51
00
pri Race ani poriadne pretrepanie nemusí stačiť pár krát sa to tu riešilo. Treba použiť ihlicu alebo čokoľvek čo dokáže usadené častice z dna odlepiť a rozptýliť do celého objemu mlieka. Vyriešil som to preliatím celého obsahu fľaše do nádoby s širokým uzáverom aby som opticky dávkoval cca. rovnakú hustú (nie vodnatú iba latexovú ) konzistenciu + pri druhom doliatí keď sa plášť kus napapká dolejem Joes čím dorovnám prípadne ešte navýšim riedku časť = latex.
14.02.2020 - 14:38:15
00
Musim priznat, ze ste ma trochu zneistili, nerad by som sa spoliehal na tmel a pritom nebude fungovat na 100%. Ked som ho otvoril, stal od vcera cize vsetko co by mohlo sadnut si sadlo na spodok, videl som na spodku nejaku hmotu, ktora sa pomaly prevalovala na stranu kde bola naklonena flasa. Flasou som poriadne zatriasol (1-2 minuty), ako vcera pred kazdou aplikaciou, a vsetko sa riadne premiesalo, na spodku nic neostalo. Hned po premiesani som naberal do striekacky, urcite nie zvrchu, stred az spodok podla dlzky hadicky. Vstreknut do ventila islo uplne bez namahy, samozrejme co bolo v striekacke islo komplet dnu (logicky). Snazil som sa to spravit poriadne, po anglicky trochu viem, prislo mi cudne, ze je vsade napisane, ze to striekackou nepojde, lebo ju upcha a predsa islo. Ta striekacka je velka, odpor som necitil pri nasavani do nej ani vytlacani do ventilu - pri mensej striekacke by mozno bolo citit nejaky problem, keby bol.

Mam kupenu weldtite tubeless repair kit, ktoru budem nosit zo sebou, ak nahodou z nejakeho dovodu neutesti tie vacsie diery. V pohode by som skusil prerazit plast, len mi ho je luto, je novy.

PS: v pripade, ze robim nieco zle, nemam problem sa poucit, len som zdielal skusenost. To ze je niekde napisane, ze nieco nepojde alebo sa ma robit nejakym sposobom, neznamena, ze to inac nepojde. Nebavim formu, sam som bol zvedavy, co je v tom tmely. Rozmyslam, idem ho este pre istotu pohrkat, naberiem do striekacky a vylejem to do nejakeho pohara, aby som videl, co vsetko mi tam natiahne - ale to len pre moj dobry pocit, nech sa mozem spolahnut na technologiu (nech sa nespolieham na nieco, co som mohol pohnojit).

Mier :angel:
14.02.2020 - 15:24:06
00
V tom Joes Elite Racers je tych ciastociek tolko, ze uz sa mi parkrat upchal pri nalievani aj ventil. Ale defekt som nemal este ani raz.
14.02.2020 - 16:04:01
00
treba sa riadit tym co odporuca vyrobca - pouzivaju sa oba sposoby - aj priamo do plasta, aj cez ventil. napr. spomenuty notubes race vyrobca neodporuca nalievat cez ventil. klasicky notubes davam cez ventil a urcite su ciastocky vo vnutry vsetky co tam maju byt. ziadna panika.
zrovna nedavno som videl video ako sa mlieko od muc-off v obale ako od dzusu nasadilo priamo na ventil a nalialo dnu.
vsetko samozrejme s vybratym vnutrom ventilku.
niekedy sa dost natrapim kym nafukam bezdusak. zatial si neviem predstavit ze by som mal mat mlieko hned v plasti. ani ze by som po nahodeni znova vyzuval (aj ked len kusok) patku. takze zatial lejem cez ventil aj ked sa mi viac paci liat to rovno do plasta. tak isto ked dolievam - neriesim kolko tam toho je. nezblnka - dolejem - zasa cez ventil. nemienim z toho robit raketovu vedu a je mi u prdele ci tam mam 50 alebo 120ml mlieka. gramar niesom.
ak by som mal riesit taketo pi... vratim sa radsej k dusiam.
14.02.2020 - 17:51:52
05
AM/EN
14.02.2020 - 18:49:35
00
Bruco napísal:
Nikto netvrdi, ze sa to neda striekackou. Len ze nie je striekacka ako striekacka a tmel ako tmel.


Komentár roka !!! :-). Konečne niečo zábavné popri tej vážnej vede o tmeloch.
16.02.2020 - 08:05:35
00
18:30.... konzistencia kečupu :D

thumb_up0thumb_down
16.02.2020 - 09:24:36
02
Prosím vás ako udržiavate bezdušáky? Lebo sa mi zdá ze už v nich nie je mlieko asi zaschlo cez zimu 😀 aj ich zhodíte dole a vyčistite plášte? Alebo len doliať mlieko a neriešiť.
20.02.2020 - 08:16:41
00
Ja pouzivam Joes Elite Racers a udrzba okrem dolievania nie je ziadna. Vobec nerobi jezkov a ani sa nelepi na plast.
Jedine co sem tam musim urobit je vymena jadra zalepeneho ventilu, ale to tak raz za sezonu.
20.02.2020 - 08:23:25
02
Ja používam No Tubes, neviem čo ma potom čaká keby to dám dole.
20.02.2020 - 20:08:19
00
Ja mam tiez NO TUBES ten lacnejsi...nahodil som tusim v aprili nalial tmel a odvtedy som s tym nic nerobil len sem tam dofuknem a jazdim stale aj cez zimu no casovo asi pol na pol cesta/MTB
20.02.2020 - 20:22:37
00
Presne to som robil do teraz 😀 len keď zahrkám sa mi zdá že tam už nič nie je, preto neviem či to mám aj vyčistiť, alebo leb doliať.
20.02.2020 - 20:56:57
00
dolej.
20.02.2020 - 21:00:38
00
dolej a nerieš... dojazdiš plašť a vyhodíš
20.02.2020 - 21:01:11
02
keyboard_arrow_up