este by som dodal, ze nehadze spaky hocikde ale do kosa..ked vidim ulice zahadzane spakmi tak mi je z toho zle :(



Suhlas!!!
04.04.2008 - 14:25:43
00
Ja som za cely svoj zivot vyfajcil asi 4 - 5 cigariet. Je to hnus.
Pri fajciaroch mi nevadi ze to tahaju do seba, len nech to nevydychuju.

:!: Smoking isn`t just suicide. It`s murder. :!:

de.fishki.net
04.04.2008 - 20:45:08
00
Neviem,ci ste videli tie spravy ako naraficili,ako studak fajci,zahodil ohorok a polisi ho donutili pozbierat vsetky spaky naokolo,a holohlaveho budzogana si ani nevsimli.. :? cloveka moze z tolkej spravodlivosti aj porazit a tak je to so vsetkym... :( u nas hulia pravidelne o poschodie nizsie na chodbe,este si tam urobili pohodlicko a seru na to,ze tam lietame a vadime sa s nimi,vsetok smrad mame u nas hore na poschodi a ked otvorime byt,len taka facka,maju to na haku,ze su tu aj male deti :roll: Neviete mi poradit,kde sa stazovat,ci ist na bytovy podnik,popripade to odfotit,no neviem,ci to maju v kompetencii,alebo rovno volat polisov :?: Nieje to pritiahnute za vlasy,aby ma niekam
neposlali...neviem,ako je dany ten zakon o ochrane nefajciarov :roll: dik
04.04.2008 - 21:02:32
00
Pozri sem --> http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm?mo ... goryID=277
04.04.2008 - 21:18:23
00
ach deti, deti... :roll:

ako to tu cele citam, ohladuplnost a tolerancia mnohym nic nehovori... fajciar nam vadi a je zly zly zly, ale ked som bajker, tak turista ma musi musi musi tolerovat... napriklad a milion inych prikladov zo zivota... nie je nahodou fajcenie diagnoza resp. zavislost? tzn, vadia nam aj ludia s rakovinou? :roll: ok trochu silna kava... ja viem, za psychicke poruchy si mozeme sami, za choroby nie... :(

tak inak, mne vadia smradlavi ludia, kupujem si parfumy, umyvam sa a nesmrdim, ale ked nastupim do MHD, resp vojdem do kanclu... SMRAD... mam izolovat tych ludi? sposobuju mi zdravotnu ujmu, som nervozny, zvysuje sa mi tlak, ohrozujem si svoj kardiovaskularny system... co mam robit? Antismradlavy zakon...

suhlasim, ze nie je pripustne, aby sa kdekolvek fajcilo, na druhej strane si sam slobodne vyberiem krcmu, kde sa fajci, nikto ma nenuti tam byt, ale niektorych nazory som trosku chcel pritiahnut "za vlasy..."
05.04.2008 - 01:05:12
00
Dudo,pravdu máš,je to diagnóza.Každá závislosť je diagnóza a celé je to o tolerantnosti.Fajčil som vyše 30 rokov a momentálne abstinujem 2 roky,takže som bol na oboch stranách barikády a môj názor :wink: ?!?
Ako fajčiar som mal dojem,že som diskriminovaný a teraz ako nefajčiar mám tiež pocit diskriminovanosti - ha,ha :D
Tuto povyše bolo spomínané,koľkože je vajglov po chodníkoch a tak.Všimnite si koľko je na chodníkoch žuvačiek,papierikov,...bordelu ako takého všakovakého.Symbol najväčšieho hulvátstva je pre mňa vajgel v pisoáre,alebo v tanieri.Ale rovnako som v tejto keramike videl aj žuvačky - he,he.Nie je to v mentalite národa :roll: ?!?
05.04.2008 - 05:57:04
00
Dudo, Dudo. To si teda riadne potahal za vlasy. Turistovi poskodzujem zdravie tym, ze zdielam s nim jeden a ten isty lesny chodnik? Pri sedeni vedla cloveka s rakovinou mi nic nehrozi. Na stolicke vedla smradocha mi tiez nic nehrozi, aj ked vadi.
Suhlasim s tym, ze fajcenie je zavislost, cize choroba. Ale tito ludia sa nechcu liecit, oni chcu byt zavisli.
Po 15 rokoch fajcenia a 7,5 rokoch nefajcenia mozem znova prehlasit, ze ziadny fajciar nikdy nepochopi, ako skodi ostatnym.
05.04.2008 - 08:34:19
00
no offence Dudo,ale ja to tak nevidim...aj predtym ked som fajcil mi vadil dym,prefajceny bar so zlou ventilaciou alebo ked mi niekto hulil popod nos a teraz to uz citit nemusim vobec :roll: jednoducho ma to obmedzuje v dychani cisteho vzduchu,preco by som to mal dychat ked som sa rozhodol prestat fajcit a nadalej neskodit sebe a okoliu?Koli lahostajnosti a ignoracii fajciarov?Ked chce niekto fajcit,kludne,ale nech neskodi mne a tym co to nechcu.Z takymto pristupom zacneme zachvilku lutovat fetakov aky su chudaci a nechajme ich obmedzovat nas ved su chudaci tak v ramci solidarity si zafetime s nimi,nie? :P
05.04.2008 - 11:01:44
00
Ja suhlasim s chlapcami,co pisali pod tebou Dudo..s tebou moc suhlasit nemozem,je to tvoj nazor,ja Ti ho neberiem,ale,ano,krcmu si mozes vybrat,ale ja mam na vyber?Mam sa odstahovat,len kvoli tomu,ze sa velakrat predieram cez dym?Ano,vadi mi to aj kvoli mne,deti Ti to nepovedia,lebo su este malicki a to im mam neskor povedat,ze je to v poriadku,lebo ujovia a tety pod nami su chudacikovia zavislaci?Asi este nemas deti,ze?Uplne inac sa clovek na vsetko pozera,ked ich ma,to mi ver..Mne sa velakrat stalo,ze si na zastavke v budke chlapik zapalil,a odisla som ja,on tam stal ako tlk,ani mu to neprislo..nie som hadavy typ cloveka,mne korunka z hlavy nepadne,ale kazdy si k tebe dovoli len tolko,kolko mu ty dovolis..A s tymi bikermi a chorymi ludmi verzus fajciari,nepleties nahodou jablka s hruskami :?:Tak preco si cukrovkari musia vsetko platit a zmrdom drogistom sa davaju zadara este aj ihly?To sa na to pozera,ako na ochranu ludstva..A ked sa zacalo robit nieco aj v tomto smere o com sa tu diskutuje,tak je to hadam diskriminacia :?: :roll:
05.04.2008 - 14:17:11
00
Ach jaj porovnava sa tu fajcenie s cojaviem cim, sak ale treba si uvedomit ze fajciari to robia dobrovolne, minimalne dobrovolne zacali a to je ich vec. Fajcenie mi ako take nevadi (sak nech si robi kto chce co chce) pokial sa ma nedotyka. V krcmach by som hned zakazal... Ale mam pocit ze tato debata nikam, nevedie kazdy ma predsa svoj nazor na to..

Pridam aspon zaujimavu kampan (tusim v australii bola) ak to tu este nebolo. Je to sice dost stare ale nevadi: http://www.adpunch.org/entry/anti-smoki ... tte-packs/
Este k tym kampaniam, asi pred pol rokom som videl v telke nejaku antifajciarsku kampan - tusim tu europsku - HELP! Dost posobive to bolo - len bol napisany na obrazovke udaj kolko ludi zomrie rocne v europe na nasledky fajcenia (dost som cumel) a potom sa pod tym objavilo ze "who don't smoke" - asi tak...
05.04.2008 - 15:01:13
00
Ved ide o to,podebatit si...vsetko niekde zacina a vsetky cesty vedu do Rima... :wink:
05.04.2008 - 15:20:05
00
My fajciari sme svine:) Fajcenie v podnikoch by mali zakazat. Co je viac ako partia fajciarov stojacich pred vchodom do podniku a slukujuca jednu od druhej. Porozpravas sa, vela veci sa dozvies, zoznamis sa s inymi zavislakmi/zavislackami, trosku vykuris ulicu..no radost byt fajciarom:) Preco ten zakaz este neplati? Sem s nim.
05.04.2008 - 15:32:26
00
To je pristup hodny nasledovania!
05.04.2008 - 15:36:40
00
ja este raz zopakujem, ze som za obmedzenie fajcenia na verejnych miestach (kino, obchod, zastavka atd)... ale bavite sa o zakonnom pristupe voci sukromnemu vlastnictvu!!!, ja tvrdim, nech ostatne (krcmy) sa chovaju trhovo, nie restriktivne...

vznikaju v BA mnohe nefajciarske krcmy, ked chcem ist na pivo alebo s mojou krpatou na kafe - nemam problem, garantujem, ze su plne a stale viaceri majitelia si uvedomuju, ze toto je cesta k ziskaniu klienta :idea:
05.04.2008 - 20:49:18
00
mozno v bratislave je to tak ale napriklad v BB to tak vobec nie je a to bb nie je najmensie mesto
05.04.2008 - 20:56:53
00
keyboard_arrow_up