Chcel by som urobit taku mensiu statistiku co sa tyka fajcenia a sportu. Viem si hned domysliet ake asi budu vase odpovede, ale budem vdacny naozaj za kazdu odpoved. Takze:
1. Fajcite alebo fajcili ste?
2. Kolko za den?
3. (to ma najviac zaujima) Pozorujete alebo pozorovali ste na sebe pokles kondicky, formy, pripadne ako sa to na vas prejavovalo?

Aby ste sa nehanbilli, zacnem ja. Zacal som fajcit asi pred 1,5rokom. Po kratkom case som zistil ze uz ani nedokazem vybehnut po schodoch bez toho aby som za nezadychal. A to som nefajcil moc - priemer tak dve denne (rozumej tak ze nie pravidelne). Teraz som to obmedzil len na chaty a vyjazdy do mesta, uz je to podstatne lepsie.

Diky moc za vase prispevky
08.09.2005 - 08:50:46
00
Ak vazne budes vdacny za kazdu odpoved, tak tu je moja: :)

Nefajcil som, nefajcim a ani nikdy nebudem fajcit. A pretoze vacsina fajciarov su bezohladne svine, tak by som este podstatne sprisnil zakon na ochranu nefajciarov a hlavne mastne pokutoval priestupky voci nemu! Neviem preco by som mal dychat to svinstvo v restikach a pod., ked nejaky chudak ma psychicke problemy a nulovu pevnu volu! Tiez by som zaviedol pojem "fajciar" do Zakonnika prace, lebo fajcenie neovplyvnuje len sportove vykony, ale znacne aj pracu. Podla mna by mali fajciari denne pracovat minimalne o 1/2 hodinu viac a odvody do zdravotnych poistovni by som im aspon strojnasobil! Neviem, preco musia nefajciari platit zdravotnu starostlivost ludom, ktori si dobrovolne a vedome nicia zdravie. :(

Ospravedlnujem sa za expresivnost a reakciu trochu mimo temy, ale tento problem ma dost vytaca.
08.09.2005 - 11:06:50
02
na takych 95% s tebou suhlasim, mam vsak pripomienky:

1. napisal si, ze vacsina fajciarov su bezohladne svine. Ja ak si teraz dam dve cigarety tyzdenne, nikdy to nerobim tam kde sa to moze co len povazovat za problem. Cize ani teraz ani NIKDY predtym som nefajcil tam kde to HOCIKOMU vadilo.

2. aj ja budem platit odvody do zdravotnej poistovne napr. aj fajciarom, aj ked tie odvody pojdu len na liecbu chorych fajciarov, nie na liecbu mna. Nerozumiem sa az tak do tejto stranky veci, tak to radsej necham tak a dam ti za pravdu.

3. napisal si: neviem, preco musia nefajciari platit zdravotnu starostlivost ludom, ktori si dobrovolne a vedome nicia zdravie. Ver, ze to sa netyka len fajcenia, ale aj mnohych inych chorob, fajcenie je asi len najznamejsie

...treba rozlisovat pojem fajciar a prilezitostny fajciar...

...mozno mi ani nebudes verit, ale tiez by som bol rad keby sa zakon riadne sprisnil... mozno to bude vtedy ked bude po svete behat viac ludi ako ty (to bolo myslene dobre)

...ked bude niekde v parlamente sediet nadpolovicna vacsina ludi (ci kolko ich to treba na odklepnutie zakona, asi 3/5) ktori nefajcia, prejde tento zakon, inak asi nie...



...a velmi pekne dakujem za tento tvoj nazor, len si uvedom ze nie vsetci fajciari su svine... :):):):):)
08.09.2005 - 12:33:28
00
Napisal som VACSINA, nie VSETCI. :) Prilezitostnych fajciarov beriem ako specificku skupinu. Pod fajciarom si predstavujem cloveka, co vyfajci kazdy den niekolko cigariet... A zial z nich vacsina je absolutne bezohladnych. :(

Ku odvodom: Rozhodne si myslim, ze je chore, ze nefajciari platia rovnake odvody do zdrav. poistovni ako fajciari. Viem, ze je to hakliva tema a neviem si dost dobre predstavit, ako by sa to dalo diferencovat, ale urcite je diskriminaciou, ze clovek, ktory si svoje zdravie nenici, plati rovnako, ako clovek, co si ho dobrovolne humpluje (statistika je v tomto neuprosna). :(

Na tuto temu by sa dalo siahodlho polemizovat, ale asi to nie je cielom tychto stranok. Inac, bol by som dost prekvapeny, keby Ti tu napisalo vacsie mnozstvo bikerov, ze fajci. Myslim, ze to nejde dost dokopy. "Biker", v ponimani ako ho chapem ja, vyznava ine hodnoty, s ktorymi to je asi nezlucitelne... Neviem si predstavim bikera, ktory niekde hodinu slape a potom si musi zapalit... :)

Nic v zlom. :) :) :)
08.09.2005 - 13:23:12
00
Prave preto som otvoril tuto temu, ze je hakliva. Ja ani necakam ze mi tu napise XY bikerov ze fajci. To by bolo aj dost zle :( Myslim ze napise tak jeden alebo dvaja, co si myslis ty?
nechap ma ako cloveka ktory si musi zapalit, inak je nervozny a zly. Nie som zavisly ako 99% ostatnych. Mam to odskusane. Ja som si urobil svoj nazor na cigarety a je to. Ani ja si neviem prestavit bikera ktory si musi zapalit, ved to by bolo chore...

PS1: aj ked si obcas zapalim, velmi, velmi by si sa divil mojej kondicke, asi tak ako sa divim ja :)

PS2: neviem co som chcel povedat tym PS1, ale mne cigarety neskodia tak, aby som "ukradol" co len korunu z tvojich alebo dokonca mojich odvodov :)

peace

maj sa
biku zdar!
08.09.2005 - 13:56:52
00
Ja som optimista - nenapise Ti ziaden biker/fajciar. :)
08.09.2005 - 18:44:36
00
Dufam... To by bolo super :):):)
08.09.2005 - 20:24:50
00
Keď som mal 17, bol som všestranný športovec na vrchole svojich síl - a začal som fajčiť. Výkonnosť išla rapídne dole - denne 15-20 cigariet. Po rokoch fajčenia som sa zadýchal už pri výstupe do 3. podlažia. Dnes som 5 rokov abstinujúci, verím, že už nefajčiar. Fajčiari sa boja prestať, lebo vraj priberú - somarina. Ja som schudol 12 kíl, v páse mám o 10 cm menej a cítim sa výborne. Prečo? Lebo znova športujem. Najazdím na biku 3 - 4000 km ročne (asi 70% terén), bežkujem, plávam a občas jazdím a "padám" na in-line korčuliach. Ak nefajčíš, nezačni. Ak si začal, prestaň. Je to ťažké, ale dá sa to. Dnes mám 37, na DH už nemám odvahu, ale obdivujem ho tak, ako nádherné celodenné XC po prírode.
to briko: Zákon netreba zprísňovať, ale dodržiavať.
08.09.2005 - 20:40:24
00
Cakam aj na vase dalsie nazory...
09.09.2005 - 21:32:00
00
Mam sice iba 15 ale dnes fajcia 9 rocne deticky(najviac dievcatka co si myslia ze su velke kočky)a to ma vie vytocit...Denne mi ponuka cigaretu vela ludi ale este nikdy som si nezapalil.doteraz nechapem preco s tym ludia zacinaju sak to je max humus sak ked citim vela dymu tak mi je zle a nie aby som to este dobrovolne tahal do pluc.A nikdy nepochopim ludi co drzia cigaretu v ruke a myslia si ze si ich niekto vsima a ze su zaujimavy.Dokonca sa ma ludia pytaju ze preco nefajcim (prip. preco nepijem)co je podla mna dost chora otazka
15.09.2005 - 00:16:42
00
Ja fajcenie jednoducho neznasam a nikdy som nechapal ako si niekto moze kupovat rakovinu na splatky. Ale k teme :

Mam kamosa co fajci asi 5 cigariet denne a zaroven bajkuje. Velmi vyzrazne sa jeho kondicka lisi od normalnej. Zadycha sa uz pri malej zatazi.
17.09.2005 - 08:52:58
00
Rád Ti odpoviem, hoci sa mi zdá, že diskusia na túto tému je akási čiernobiela.

Fajčím 25 rokov / mám 44 /

Denne "spravím" tak 20 cigariet

Čo sa týka výkonnosti:
Na strednej som behal dlhé trate / 3000m /, nefajčil som a vládal som.
Kondícia išla rokmi rapídne dolu, ale.... Treba si uvedomiť, že som prakticky úplne prestal športovať.
Keď som sa pred takými 5-6 rokmi začal opäť intenzívnejšie venovať športu, tak tie začiatky boli z hľadiska pľúc úplne príšerné. Teraz je to podstatne lepšie, zvládam inline, bike, posilku na celkom slušnej úrovni, ozaj slušnej, žiadna flákačka...
Je mi úplne jasné, že bez cigariet by to mohlo byť lepšie, hlavne pri intenzívnej námahe na hranici maximálnej tepovej frekvencie.
Treba si uvedomiť, že fajčenie je každého slobodná voľba a, samozrejme, hlúposť.
Na druhej strane je to závislosť ako každá iná, takže tá čiernobielosť nie je celkom na mieste.
Dalo by sa donekonečna polemizovať, napríklad Sokrates- brazílsky reprezentant vo futbale fajčil, hral v zálohe, teda sa nabehal a tak, ale polemika asi povedie k radikálnym stanoviskám prívržencov, resp. odporcov.

Toľko k Tvojej štatistike a na záver - kto nefajčí, nech ani nezačne, veľmi blbo sa toho človek zbavuje.
19.09.2005 - 13:00:47
00
ja tiez nefajcim ale z casu na cas si dam vodnu fajku
02.04.2008 - 15:09:29
00
nefajcim a ani neplanujem fajcit
btw: najviac neznasam ked sa vedla mna niekto postavi a smrdi tam s cigaretou. to ma vzdy na...e. neviem preco musime my nefajciari toto trpiet
02.04.2008 - 15:22:10
00
skodi vodna fajka na kondicku rovnako ako vsetko ostatne?
02.04.2008 - 15:24:20
00
keyboard_arrow_up