Vlad01 napísal:
stax: nemám rád, ak ma niekto považuje za hlupáka, ale dobre, "I used the f...g google", a našiel som nielen jeden, ale aj viacero výsledkov v prílohe. Aby som nebol rovnako oprsklý, tak zhrniem to, čo prikladám a čo je tam vyznačené - je to tam samé "JIT is convinced" a "comparative research of several images" a "JIT presumes"... Takže opäť samé bla bla bla. Zároveň, keďže JIT nemá žiadne objektívne dôkazy (sorry, ale po skúsenosti s C.Powellom už na šou s "úlomkami rakiet s rukou maľovanými nápismi neverím" a keďže pokiaľ viem JIT dlhodobo odmieta spoluprácu s rusmi, tak len žiada opäť ľudí o pomoc... Takže prosím ťa, nabudúce, ak budeš chcieť byť za frajera, tak si veci najprv naštuduj a až potom niečo vykladaj.
vikino1 nože mi to, predsalen, priateľu, vysvetli. Som asi naozaj tupý... Či to nie ja som tupý?


Asi si zle cital, konretne druhy clanok co si dal nespomina ziadne "presumes" ani "is convinced". Namiesto toho sa tam pise: "The JIT has conclusive evidence that the BUK used to shoot down MH17 is one of the missile systems in this convoy."

Jedine co je este nejasne a po com teraz patraju su konkretne osoby, ktore boli za ten konkretny BUK ktory to lietadlo zostrelil zodpovedne.
24.05.2018 - 22:31:08
00
Zemo ja som čítal dobre a s porozumením - “JIT has conclusive evidences” znamená že JIT má dôkazy. Ja som sa spýtal aké to sú, lebo nikde som ich (teda okrem toho “comparative research” čiže porovnávacieho výskumu) nič konkrétne nenašiel. A porovnávací výskum na základe fotiek z internetu mi v takomto prípade príde dosť nedostačujúci
24.05.2018 - 22:34:53
01
Vlad01 napísal:
Zemo ja som čítal dobre a s porozumením - “JIT has conclusive evidences” znamená že JIT má dôkazy. Ja som sa spýtal aké to sú, lebo nikde som ich (teda okrem toho “comparative research” čiže porovnávacieho výskumu) nič konkrétne nenašiel. A porovnávací výskum na základe fotiek z internetu mi v takomto prípade príde dosť nedostačujúci


Bol si na tej konferencii? Pripadne si medzinarodny sudca zaoberajuci sa tym pripadom?
24.05.2018 - 22:42:13
00
Argument z kategórie “nepriestrelné” 😏 Ale aby si mal srdce na mieste - nie, nebol som na tej konferencii ani nie som medzinárodný sudca, zaoberajúci sa “tým” prípadom. Len som sa stax-a opýtal na dôvody jeho kategorického tvrdenia o tom, že sa čuduje, že sa nebojkotuje MS vo futbale kvôli ohláseným záverom JIT. A ja som sa len opýtal, že čo ho k takému záveru vedie. Následne má odkázal na Google, kde však tiež nič konkrétne nie je. Takže asi tak.
24.05.2018 - 22:53:06
01
Vlad01 napísal:
A ešte na margo tých MS, dnes som priletel z Moskvy, kde som na vlastné oči denno-denne zažíval, ako ľudia makajú, aby mesto pripravili na tento sviatok futbalu (a to futbal vôbec nemusím). Prečo by mala ich robota vyjsť kvôli nejakým blábolom politika-klamára vyjsť nazmar? Či len preto, že dnes je v určitých kruhoch v móde kopať do Rusov? 😏

tych dovodov je vela ale zhrnme to tym ze by to bolo primerane gesto v sulade so stale sa predlzujucimi a rozsirujucimi sankciami (ktore samozrejme rusku vobec neskodia) ;)
24.05.2018 - 23:00:15
00
FIFE nevadia arabski otrokari, preco by im mali vadit ruski oligarchovia...
24.05.2018 - 23:04:24
02
Tvl, stax, ty máš koľko rokov že žiješ v kategóriách “giest”? Čo znamená “primerané gesto” vo vzťahu ku národu? Čím sa tí bežní ľudia previnili? Tým že majú iný pas ako ty, či Johnson? Kto má právo takto súdiť? Skús si spomenúť na nešťastného Rodčenkova, ktorý vo veľkom nakydal na Rusov, no pred CAS si zrazu na noc konkrétne nevedel spomenúť, a ešte aj z MacLarena urobil verejného idiota... Takéto sú tie “primerané gestá”? Hm...
24.05.2018 - 23:10:10
01
Tak previnili sa tym ze si nevedia slusne spravovat svoju vlastnu krajinu. To je sice problem aj u nas ale my pritom aspon neohrozujeme okolie.

No a holandania uz predsa tie ms aj tak bojkotuju...
24.05.2018 - 23:16:08
03
Hm, prepáč mi moju drzosť, ale koľkokrát si tam vlastne bol, že vieš o tom, ako si oni spravujú svoju krajinu? Nepýtam sa ťa na kvalifikáciu, možno že ty si ten “medzinárodný sudca”? 😏
24.05.2018 - 23:18:47
01
Ja myslim ze jedna okupacia nas a jedna nedavna nasich susedov staci ako ich vizitka. Ako bonus v principe hociaky ukazovatel si pozres a zistis ze su uplne niekde inde ako vyspely svet, ci je to hdp, rozvodovost, vek dozitia, vydavky na armadu atd...

A sudca nie som, preto sa ani nedozadujem aby mne osobne niekto prezentoval dokazy v kriminalnom vysetrovani ;-)
24.05.2018 - 23:34:45
01
Zemo Príčinné súvislosti prosím: po prvé - ty si vstúpil do diskusie s tým, že všetko ohľadom dôkazov je uvedené v materiáli JIT - čo nie je pravda. Potom si sa vykrútil otázkou, či som sudca alebo či som bol prítomný na tej konferencii. Potom si začal o téme viny Rusov v tom, že si nevedia spravovať svoju spoločnosť. A teraz píšeš o okupácii, pričom od veci. Po druhé - ako som už písal vyššie, nemám rád predžuvané informácie alebo názory. Napríklad o tebou spomínanej “okupácii” v 68-om som sa so ženou skoro pobil, ale po vysvetlení jej (resp. všeobecne ruského názoru) ho dnes sčasti chápem - oni sa na tém zásah v princípe dívajú tak, že len bránili to, za čo bojovali v druhej svetovej, a za čo ich zomrelo 20 miliónov. Priznám sa, že nikdy dovtedy, kým som nezačal tam žiť, som si nevedel predstaviť to, že v každej, doslova v každej rodine ktorú stretneš, niekto vo vojne zomrel. A sú na to dodnes hodné citliví, a ja osobne si myslim, že aj tie májové prehliadky sú do značnej miery mementom na tú hrôzu minulosti. A bohužiaľ pre nás a aj iné národy v našom regióne, po vojne celú strednú Európu začali brať ako nárazník, aby sa to nikdy viac nezopakovalo. Preto aj silovo zasiahli v momente, keď sa jeden z pilierov ich nárazníka začal kymácať. Ešte raz opakujem, neschvaľujem, ale logicky dokážem pochopiť. Hovoriť, že tá druhá strana (US) tak neurobila je farizejstvo, lebo US je ďaleko za oceánom, a len tak mimochodom, oni robili nemenšie svinstvá v latinskej Amerike, akonáhle mali pocit ohrozenia. A čo sa týka Ukrajiny - nuž tu si ale úplne mimo, pretože 1. Geopoliticky Rusi nemohli nijako súhlasiť s prechodom čiernomorských prístavov “na druhú stranu barikády” (opäť, neurobil by tak nikto, kto by sa ocitol na ich mieste), 2. Kultúrne, či chceš alebo nechceš, Donbas bol vždy väčšinovo ruský, a to, že sa to tam zvrtlo smerom ku oddeleniu, bolo len logockým dôsledkom prehnaného ukrajinského nacionalizmu. Myslím, že o histórii Banderu a jeho aktivít nielen proti Rusom, ale aj proti Poliakom ti nemusím písať. Ešte nejaké pripomienky smerom ku bojkotu MS vo futbale, či nebodaj ku existencii dôkazov o preukázateľne ruskom BUKu? 😏
25.05.2018 - 00:19:09
05
No tak daje este tie ruske oficialne verzie. Co sa kazdy tyzden v priamo prenose menili..a bude to dokonale. Inak za co Rusi bojovali ked si s Hitlerom delili Polsko? A co invazia do Finska?

A ked sa Dunajska Streda prida k Orbanistanu (lebo vsak vzdy tam bola vacsina Madarov), tak to bude tiez z prehananeho slovenskeho nacionalizmu?
25.05.2018 - 00:42:13
00
mňa NAJviac zaujal "argument":
že sa to tam zvrtlo smerom ku oddeleniu
:-)
25.05.2018 - 09:15:06
04
Vlad01 Tvrdil si ze ziadne dokazy si nevidel a naznacoval si ze aj vysetrovatelia sa len domnievaju. Na to som ti ja naznacil ze a) oni tvrdia ze tie dokazy maju, b) dokazy sa prezentuju pred sudcom a nie v novinach/na webe atd. Potom si zacal, ze co s tym aj tak maju bezni Rusi, na co som ti odpisal ze su zodpovedni za to ako sa ich krajina sprava. A ja chapem ze stratili vela zivotov vo vojne, aj pri oslobodzovani nas, ale dost podobne pocty obeti ma na svedomi aj Stalin a tam uz taki citlivi nevyzeraju byt. A ako MageZ uz spomenul, v tej vojne tiez neboli celkom nevinne.

A trosku nechapem co tu pleties US a juznu ameriku. Ale faktom ostava ze Rusko je nebezpecna krajina pre svojich susedov (a takisto nas), co aj de facto sam pises. A potom este obhajujes priamu vojensku okupaciu suseda nejakymi kulturnymi vazbami a podobnymi nezmyslami. My sme tiez kedysi ovladali velku cast Ruska, to znamena ze tie uzemia mozme teraz hocikedy si zmyslime anektovat? To ze napadli a obsadili svojho suseda je fakt, a je to daleko za ciarou akehokolvek slusneho spravania. Uz len to samotne je dovod na bojkot takejto krajiny. To ze rusi na rozdiel od takych holandanov maju tendenciu klamat a zahmlievat je myslim dostatocne zname, takze dufam ze chapes ze vyjadrenie JIT ma radovo vyssiu doveryhodnost ako vyjadrenia ruska.
25.05.2018 - 09:20:41
00
Zvrtlo znamená, že keď som bol v 2015-om v Kyjeve a kamarát, čistokrvný Ukrajinec ma vzal na Majdan, tak do nebo začal vyskakovať nejaký mladý sopliak v maskáčoch, lebo si chce načapovať mimo radu a zadarmo pivo, veď on je “majdanovec”. Ten môj kamarát to zhodnotil tak, že z ľudí sa stali hovädá a prestali mať akúkoľvek sebareflexiu vo svojom chovaní. Takže na tému Ukrajina vs Rusko by som radšej pomlčal...
25.05.2018 - 09:29:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up