https://dennikn.sk/blog/429377/meldonium-doping-liek/

Uzival sa hojne a vyzera to ze Rusi boli v tom lidri. Ale naco curling? Ved nema tepy na ANP..
19.02.2018 - 15:32:35
00
Ja neviem načo. Ja som len chcel poukázať na to, že napriek tomu, že sa jedná "len" o curling, tak zrejme aj tak mu to nejakým spôsobom pomáhalo, inak by to predtým (kým to bolo mimo zakázaných látok) nebral. možno tulenik to bude vedieť objasniť ;)
19.02.2018 - 16:21:57
00
Ja môžem len zopakovať, že až na možno 10 preparátov z blacklistu neexistujú nijaké dôkazy účinku a tak môžu masy veriť capinám z bulvošu čo len chcú.
V skutočnosti by sme práveže veľmi chceli mať "dopingové" preparáty, riešiace niektoré situácie - napríklad taký dlhodobý pobyt vo vesmíre je vcelku overkill. Samozrejme, že pri ňom napríklad dochádza k atrofii svalstva. Samozrejme, že kozmonauti by mohli (terapeutická aplikácia de facto) využiť napr. anabolické steroidy, kde je "dopingový" účinok zhodou okolností dokázaný, ale ich nevyužívajú pre ich početné adverse effects. Ale nevyužívajú ani údajne (v tomto prípade fakt len údajne) "anabolické" beta2-agonisty, pretože proste neexistuje dôkaz účinku a lekári, čo majú na staroti kozmonautov, nie sú komerčne podporovaní robiť priamu analógiu medzi repartitioning effectom klenbuterolu na kravu (čo tiež nie je sensu stricto anabolizácia) a účinkom salbutamolu na longevitu Froomeyho licencie.
A samozrejme, nijaký "dopingový" účinok meldonia (aký vraj?) nebol nikde dokázaný, zas sa tu z účinkov na pacientov robí projekcia na normálnych, už to je plain stupidity. Masám to, samozrejme, stačí - majú svoje witches at the stakes a tým je ukojená ich tupá krvilačnosť.
19.02.2018 - 16:55:18
00
Joj zajtra hrame o 4 rano :/ kto to ma kukat
19.02.2018 - 17:07:53
00
..tak nevysedavaj pred "pi-ci" do noci a budes kukat aj ty :)
19.02.2018 - 17:37:57
00
a potom s Čechmi znovu o 4 :D
19.02.2018 - 18:08:43
00
Možno ;)
19.02.2018 - 18:33:57
00
to beriem ako hotovú vec :)
19.02.2018 - 18:36:41
00
Tiež dúfam. No nebudem to pozerať tak predpoklad na výhru tu je. :)
19.02.2018 - 18:40:00
00
Ale naco vstavat.Ked sa dozviem ze sme vyhrali tak si kuknem zaznam. :rock: A som zvedavy na zajtrajsiu biatlonovu zmiesanu stafetu.
19.02.2018 - 19:38:27
00
tulenik


A co potom dr co vytvoril meldonium. Ved robil klinicke testy a aj na ludoch a ten liek ma predsa ucinky ktore zlepsuju vykon.. nerozumiem potom preco ho dali na black list. Tazko sa zorientovat medzi informaciami co je pravda a co nie. Napr. Šarapovova a preco iba rusi a ci ozaj tak dopovali.ci dopuju a inde. Pritom taka NFL bola priam ukazkova vzorka dopingu. Preco Froom je v pohode (zatial). Roky sa neriesil Armstrong. Zrejme tiez zalezi kto ma ake lobby a budget. Je uplne zle ked sa miesa politika do sportu.
19.02.2018 - 20:21:31
00
Meldonium je liek na zlepšenie prekrvenia srdcového svalu pri ischemickej chorobe srdca, v tomto smere boli robené aj klinické skúšky a v tomto smere sa aj preukázal účinok a liek bol na toto aj schválený. Preukázaný účinok je aj pri ischemických problémoch mozgu a očí. Momentálne sa uvažuje o možnosti, že by mohol byť vhodný aj na terapiu Alzhoša, což som si ešte nepozrel, keďže momentálne mám 2 končiacich študákov, čo varia cytostatiká a nemám na inšô čas :D (Kalvinš má labky aj v belionostate, neramexane a leakadine).
Inak ten "dr." samozrejme tiež nie je MUDr., ale chemik, dokonca bývalý prezident Litovskej chemickej spoločnosti.
Všetko ostatné, vrátane "zlepšenia výkonu" je špekulatíva. Ešte aj to údajné vojenské využitie v afgáči je buď kačica, alebo na základe špekulatívy (falošnej analógie), aj keď nejakú racionalitu by to mať mohlo. Nejakú výslednú case study asi nikto nikdy nevidel (meldonium+military nedáva žiadne relevantné výstupy z PubMedu), takže je to asi len legenda na podporu predaja "nepacientom".
Že sa tým bez lekárskej indikácie v akejsi pochybnej "tabletkovej kultúre" nasýpa pol zemegule, samozrejme, je problém, ale nie dopingový...
19.02.2018 - 21:37:04
00
Ako som vravel, štvrtý zápas je dôležitý. Teda bol.
20.02.2018 - 07:00:10
00
njn nevydalo ale tak svet sa nezruti... :) skoda zapasu so Slovincami...mohli sme mat fajneho supera vo stvrtfinale :)
20.02.2018 - 07:03:49
00
:( a to som nepozeral
20.02.2018 - 07:07:55
00
keyboard_arrow_up