tak zas tlacit tiez nemusime,sakra chlapi to tam nieje ziadna normalna trasa hore po lesnej ceste,kludne aj sirsej a dole nieco co by stalo za hriech?Zo ZA strany to moc nepoznam,ale zo strany Vrutok-Hviezdy by sa dalo vyslapat hore a dole urcite nejakym chodnikom... :?:
02.03.2008 - 14:36:44
00
Tak ci tak Martinky podla mna budu takmer pre kazdeho neprijatelne. Podla mna je to paradna trasa, ale nie za cenu, ze to pojdeme 3-5 ludia. Takze by to chcelo inu alternativu. Ale to uz nechame na vas ZA boys.
02.03.2008 - 15:19:44
00
Ja by som navrhoval trasu Varín - Strečno - Javorina - potom po trase Okolo Martinských holí traverzom až k partizánskej studničke čo je pri asfaltke z Vrútok a ten zbytok už je po ceste. A zhora môže ísť jedna partia smerom do Turia a AM.EN nech si dajú Minčol do Višňového kde sa môžeme stretnúť opäť 8)
02.03.2008 - 15:48:36
00
Tak ci tak Martinky podla mna budu takmer pre kazdeho neprijatelne. Podla mna je to paradna trasa, ale nie za cenu, ze to pojdeme 3-5 ludia. Takze by to chcelo inu alternativu. Ale to uz nechame na vas ZA boys.


Ja by som si dal to co sme dali minuli rok s Robom, Andrejom a Martinom. Kludne vratane tlacenia, to mi nevadi. Podla mna to nieje az tak narocne, zavisi len od rychlosti aku zvolis. Preco by martinky mali byt neprijatelne?

PS: mozno katko pozna lepsiu moznost ako sa dostat na hreben, rad si necham poradit....
02.03.2008 - 17:03:45
00
Ja by som navrhoval trasu Varín - Strečno - Javorina - potom po trase Okolo Martinských holí traverzom až k partizánskej studničke čo je pri asfaltke z Vrútok a ten zbytok už je po ceste. A zhora môže ísť jedna partia smerom do Turia a AM.EN nech si dajú Minčol do Višňového kde sa môžeme stretnúť opäť 8)

tak, tak katko, to je presne to o com som vyssie pisal :wink:
02.03.2008 - 17:36:20
00
Dijck, aj ja by som dal Martinky vsetkymi desiatimi v takej podobe ako minuly rok. Nejde len o to, ako sa dostat na hreben. Ak si spominas, tak sme tlacili este aspon dva useky na hrebeni (okrem ineho na Mincol). Preto som pisal, ze to bude pre vacsinu neprijatelne, lebo pre mnohych ludi by to znamenalo extrem hore aj dolu (s bikom na chrbte). Ale ak by sa nazbieral dostatocny pocet "ujetych" ludi, ktori by sli na Martinky, rad sa pridam. Okrem toho, ak by si chcel ist tu istu trasu ako minuly rok, tak z Varina je to este nejaky ten kilometrik po asfalte (ak sa nechces rozbit fyzicky este pred Martinkami).

Okrem toho, nie som znalec tamojsich pomerov, ale 1300 mnm v aprili vie byt celkom neprijemnych (co sa poveternostnych podmienok tyka). Este teraz tam hore vidno pomerne vela snehu.
02.03.2008 - 17:55:36
00
tu je trasa, o ktorej som hovoril a aj katko...
trasa zacina v strecne, to je od varina asi 1km. potom sa slape do sedla javorina, nasledne zjazd az ku asfaltke, ktora vedie na martinske hole ku vysielacu. potom pokracuje po hrebeni az na mincol, no a potom zjazd do turia...

Prílohy:

120_mala_fatra_martinske_hole0.jpg
120_mala_fatra_martinske_hole0.jpg 344.33 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil charlie dňa 02.03.2008 - 19:25:37, celkovo upravené 1 krát.

02.03.2008 - 18:14:46
00
Podla mna fajn trasa, ale aj tak sa tam noseniu biku nevyhneme (Mincol). A uz ked budeme na Mincole, bola by skoda neist spat po cervenej na sedlo Javorina (to je pre tych viacej HC-orientovanych). Menej narocni bikeri mozu ist potom smer Turie.

A este jedna vec. Ked toto uvidi Dijck, tak asi chyti infarkt. Dve dlhe stupania po asfalte (sotoline), to on rad :lol: Ale ked sa nechal ukecat na cergovsku stopu, tak snad ho zjazd z martiniek dostatocne motivuje.
02.03.2008 - 19:06:11
00
inac tu trasu mam kompletne prejdenu... zo strecna je to pekna slapacka, hlavne posledna tretina na javorinu. potom je to nadherny zjazd, az ku tej spominananej asfaltke na hole. no potom dost sialena slapacka na vysielac. no a potom ked sa dostanete pod mincol, tak vyniest bajk az hore. a potom je to uz na kazdom, ze ci pojde ,ako uz spominal persing, smer turie, alebo javorina...
02.03.2008 - 19:13:26
00
tak ta trasa sa mi paci celkom ... vyslapy tie sa daju a ten zjazdik hmm dobry napad
02.03.2008 - 19:16:39
00
Mne sa pozdava aj Lapierov navrh, ak sa pred tym prejde, poprip. male upravy. Ale dobre su aj Matrinky. A co tak trasa Zilinskeho maratonu skratena cez Valcu?
02.03.2008 - 19:21:52
00
trasa sa mi páči :) aj zjazdík môžem, už len aby počasie vyšlo
02.03.2008 - 19:30:40
00
Mne sa pozdava aj Lapierov navrh, ak sa pred tym prejde, poprip. male upravy. Ale dobre su aj Matrinky. A co tak trasa Zilinskeho maratonu skratena cez Valcu?

to je tiez velmi pekna trasa, ale aj dost dlha...
02.03.2008 - 19:35:32
00
to je tiez velmi pekna trasa, ale aj dost dlha...

ale da sa dost skratit a je dost variabilna je tam vela roznych riesini ..pre niekoho mozno bude este kratka :D
02.03.2008 - 19:44:15
00
80 km nie je az tak vela. A v nedelu môze byt nieco kradsie. (tak 78km )
02.03.2008 - 19:49:43
00
keyboard_arrow_up