pocujte, je to tragedia pre obe strany. Dievcatko si to vyzerie, do basy nepojde, ale sikana do buducna zo strany policajtov ju neminie. Policajtova rodina to ma tiez teraz tazke. V kazdom pripade, smartfony su to, co dnes mladi vodici drzia castejsie ako rychl. paku a to je zleeeee! Nech to bolo akokolvek, ak by sa venovala riadeniu, videla by, ze sa tam nieco deje, mala byt ostrazita. Mam najazdene cez 1 200 000 km a ver tomu, ze vzdy citam situaciu daleko dopredu .....vdaka comu som vzdy stihol reagovat a nemat tak nehodu. Najdolezitejsie, co som za tie roky na cestach potreboval je ostrazitost.


Naposledy upravil Hosť dňa 02.08.2017 - 09:51:17, celkovo upravené 1 krát.

02.08.2017 - 09:50:23
00
CraObs: Ak ides 130 v lavom pruhu a na ceste a celnom skle sa strieda tien a slnko a zrazu tam niekde v lavej casti laveho pruhu v tieni stoji cierna machula (nic ine z toho auta zozadu asi nevidno), tak vela sanci nemas. Takze ano, asi narazis do toho auta ak nestihnes ubrzdit / vyhnut sa. Samozrejme tam je potom chyba na strane vodica, ze neprisposobil rychlost situacii a rozhladu. Ale je tazko predvidat, ze bude v lavom pruhu len tak postavat clovek. Cize asi bude vina na oboch stranach, ale ja by som sa teda na dialnicu tak ako ten policajt nepostavil...
02.08.2017 - 09:50:41
01
Sasulnik CraObs je to absurdne... ale myslim si ze ziadny policajt by ta nekefoval za to ze si v BUS pruhu, ide hlavne o tvoju bezpecnost a k tym kolajniciam, pri MTB nejazdis v kolajniciach po traktoroch? aj cestaci si mozu zajazdit :).... pride mi proste bezpecnejsie jazdit v BUS pruhu s bikom, tak ta aspon obehne autobus raz za par min a nie kazdych 10 sekund nejaky magor s SUV alebo pipka ktora sa nevie zmestit tam kde by sa zmestila tatra 813 a ide ta trafit zrkadlom...
02.08.2017 - 09:53:41
00
Hosť napísal:
Pali65
takže vlastne akákoľvek jazda traktorom je potom protizákonná...
robíš so seba zbytočný etalón dokonalosti.


Akákoľvek jazda traktorom nie, ale:

§ 39 ods. 7
a) pre traktory a pracovné stroje samohybné povinne opatrené tabuľkou s evidenčným číslom, ktoré môžu používať aj cesty I. a II. triedy s tým, že cesty I. triedy nemôžu používať
v pondelok až piatok v čase od 07.00 do 09.00 hodín a
v piatok a v dňoch pracovného pokoja v čase od 16.00 do 20.00 hodín,

Ergo, ten zákonodarca nerieši v toľkých paragrafoch plynulosť cestnej premávky pre srandu králikov.

Jezus napísal:
A toto je najväcsia chyba Tvojich predpokladov / uvah fungujaca len vo virtualnom / idealnom svete. :) Na skutocnych cestach nie su zial len civilizovani vodici a teda cyklista musi jazdit tak, aby sa v ramci moznosti ochranil pred tymi par blbcami...


Mne práve vadí toto relativizovanie zákona aj morálky. Zopár blbcov ma ohrozí, tak to mám vyriešiť tak, že budem "asertívnou" jazdou v pruhu obmedzovať iných tisíc vozidiel, ktorí sú v tom úplne nevinne.

Existuje len jeden spôsob, ako veci vyriešiť – povedať, čo je správne a robiť to. Žiadna neprávosť nevyrieši inú neprávosť a na to tu poukazujem.

Keď chce byť niekto bojovníkom proti bezohľadným vodičom, musí to teda vziať do dôsledkov, nasadiť na bicykel kameru a nemilosrdne posielať policajtom dôkazy, nech si ich teda podajú.

Že to myslia policajti naozaj vážne, vyplýva aj z ich výziev v tomto článku:

http://www.topky.sk/cl/100370/1646483/Trubi-alebo-blika-na-vas-niekto-v-lavom-pruhu--Toto-musite-urobit--inak-pride-trest

Rieši sa tom síce neoprávnené zdržiavanie pomalou jazdou v ľavom jazdnom pruhu, ale policajti vyzývajú, aby sa takéto videá zaslali na políciu. Mimochodom, opäť sa tu rozoberá plynulosť dopravy...
02.08.2017 - 09:56:22
03
Lenze "asertivna" jazda cyklistu pri pravom okraji jazdneho pruhu nie je obmedzovanie tisicov vozidiel. Je to normalna jazda cyklistu v zmysle zakona. Po krajnici len mozeme jazdit (nie musime) a inteligentny cyklista tam aj uhne ked je moznost a da sancu, aby ho auta predisli. Ale urcite nie je krajnica bezne taka, ze sa tam da standardne jazdit. Keby ano, tak to tu predsa vobec neriesime, lebo keby bola meter siroka a plne zjazdna, tak vsetci jazdime po nej a nepchame sa do pruhu.
02.08.2017 - 09:59:38
07
Rumakk Za jazdu v BUS pruhu ta nekefuju policati. Kefuju ta vodici autobusov. A to je casto omnoho horsie. Nastastie v KE mame tolko malo buspruhov, ze ich stiham prespurtovat
02.08.2017 - 10:00:39
00
iron.hide je som termín predposratý nepoužil prvý, len som ho vycitoval z príspevku Pali-ho. A ja ťa nenútim jazdiť v pruhu, jazdi po krajnici pokiaľ sa tam cítiš bezpečne a dá sa. Ja sa tam bezpečne necítim a preto súhlasím s mišom. A nie je to len nejaký vymyslený spôsob jazdy na základe čítania , jazdím roky po bratislavských cestách a čo to som sa naučil na vlastnej koži a vydedukoval ako je to pre mňa najlepšie a najbezpečnejšie. Okrem toho, že idem v pruhu tak blikám všetkým čím sa blikať dá. Pre Pali-ho - pod riťou blikám modrou a červenou takže vedome porušujem zákon ale ak mi to má pomôcť k mojej bezpečnosti budem blikať aj na ružovo. A keď idem do hustej premávky (napr. 4prúdovka na Pražskej smerom na stanicu) blikám aj vpredu malou neurotickou blikačkou.
02.08.2017 - 10:04:32
01
Hehe, čiže ty si vlastne taký cyklo/krypto/policajt. :D

Nech sa ti zlé vyhýba :y:
02.08.2017 - 10:06:52
00
Aliexpress mal v ponuke zatiaľ len modrú, červenú a číru ale keď budú mať ružovú vezmem aj tú ;)
02.08.2017 - 10:18:49
01
Pali65 napísal:
Mne práve vadí toto relativizovanie zákona aj morálky. Zopár blbcov ma ohrozí, tak to mám vyriešiť tak, že budem "asertívnou" jazdou v pruhu obmedzovať iných tisíc vozidiel, ktorí sú v tom úplne nevinne.

Existuje len jeden spôsob, ako veci vyriešiť – povedať, čo je správne a robiť to.

tak prestanme relativizovať a poďme striktne dodržiavať zákon a to komplet všetci povinne! a to je presne to čo cyklisti chcú.. cyklista bude jazdiť pri pravom okraji vozovky ako mu prikazuje zákon (tak ako to väčšina robí) a autá budú bezpečne s odstupom obiehať, t.j. žiadne že "zmestíme sa" napriek autu v protismere.. pri každom obídení cyklistu zachová bezpečný (aj keď u nás zákonom nedefinovaný 1,5m odstup) čo znamená že pri našej šírke pruhu je minimálne 1/2 auta v protismere.. lenže to by musel občas ten pán vodič či polovodič spomaliť na rýchlosť cyklistu (20-30km/h) alebo dostatočne predvídať a len ubrať v predstihu nohu z plynu a po prejdení auta v protismere spraviť manéver..

a to ani nespomíname doslova hovädá ktoré neopustia pruh ani keď nič v protismere nejde.. resp predbiehajú auto obchádzajúce cyklistu
02.08.2017 - 10:21:13
03
CraObs napísal:
lenže to by musel občas ten pán vodič či polovodič spomaliť na rýchlosť cyklistu (20-30km/h) alebo dostatočne predvídať a len ubrať v predstihu nohu z plynu a po prejdení auta v protismere spraviť manéver..

Pozor, príde citácia zákona o obmedzovaní a prekážke v cestnej premávke ;)
02.08.2017 - 10:23:33
01
a ešte teda sa bavme o cestách ktoré tu napr boli spomenuté.. je rozdiel jazdiť tu https://goo.gl/maps/Y5J7mGTTBHw a tu https://goo.gl/maps/FTHto7Dzok52 či tu https://goo.gl/maps/BVt3FmKHbPH2 kde akutálne jazdím do roboty.. (a to nevidno diery a kolaje keďže je to staršia fotka) či https://goo.gl/maps/udSpdhXaQET2

a to nemám cesťák ale CXko s 32" trekovými cestnými plášťami nahodené, takže povrchy neriešim až tak zásadne


Naposledy upravil CraObs dňa 02.08.2017 - 10:29:12, celkovo upravené 1 krát.

02.08.2017 - 10:28:01
00
neviem o tom, žeby na cestách I. až X. triedy bola stanovená minimálna rýchlosť :) asi to bude tým že som robil vodičák už veľmo dávno
02.08.2017 - 10:28:18
00
CraObs napísal:
a ešte teda sa bavme o cestách ktoré tu napr boli spomenuté.. je rozdiel jazdiť tu https://goo.gl/maps/Y5J7mGTTBHw a tu https://goo.gl/maps/FTHto7Dzok52 či tu https://goo.gl/maps/BVt3FmKHbPH2 kde akutálne jazdím do roboty.. (a to nevidno diery a kolaje keďže je to staršia fotka) či https://goo.gl/maps/udSpdhXaQET2

a to nemám cesťák ale CXko s 32" trekovými cestnými plášťami nahodené, takže povrchy neriešim až tak zásadne


Očuj, na tej tvojej ceste do roboty (to ti teda nezávidím) to je predsa jasné. Neposielam nikoho na krajnicu, ktorá neexistuje alebo je nepoužiteľná. Hlavne ten druhý link ukazuje cestu, ktorá mi pripadá nebezpečná pre kohokoľvek...
02.08.2017 - 10:48:31
00
CraObs napísal:
a ešte teda sa bavme o cestách ktoré tu napr boli spomenuté.. je rozdiel jazdiť tu https://goo.gl/maps/Y5J7mGTTBHw ....

k tej prvej - ani tam to nie je bohviečo. Dosť hrbolaté, bordel.. paradoxne tam ani netreba ísť za krajnicu, lebo sú tam dosť široké pruhy. Ale na tému luxusných krajníc: na mojej trase do práce, cca 27 km, mám momentálne luxusných krajníc tak 5 km - to sú nové úseky na Vajnorskej a Rožnavskej. Ale aj tam to trochu pokazili, keď tam dali tie zapustené reflexky, či čo to je, vedľa čiary - cyklista tak musí buď iba po krajnici, alebo v pruhu, alebo klučkovať. 1 km mám pred kruháčom v PK od Vinosad. Luxusný úsek môže byť aj medzi PK a BA, ale tam je krajnica zväčša neuprataná a strašne hrbolatá, nehovoriac o úseku Jur-BA, kde je nový povrch len po krajnicu, čo vytvára zaujímave vlnky pozdĺž čiary. Ale jazdím tadiaľ. Super by bol aj úsek na Rybničnej, smerom ku kruháču, len tam je to zväčša vyblokované autami, stojacimi na čiare, alebo za ňou. Čo potom jazdím okolím na cesťáku, tak ma už nič iné nenapadá. Suma sumárum tézu o luxusných krajniciach neberiem. Jednoducho či chcem, či nechcem, väčšinou v pruhu ísť musím.
Ale opäť tu dávame. zbytočne, proti sebe extrémy - blbý cyklista vs bežný vodič a blbý vodič vs bežný cyklista, pričom v reále to je bežný vs bežný a tam zväčša problémy nie sú. A ak Pali65 narážaš na nejakú pomstychtivosť, tak osobne som presvedčený, že tomu idiotovi za volantom je úplne jedno, či ho predtým vytočil iný cyklista (idiot) a na tom ďalšom sa vyvŕši tak či tak, pretože môže.
Mňa tiež tak dnes jeden obiehal - úplne schválne, na tesno. Nemusel, išli 3 autá - 1. a 3. si nechalo priestor, 2. proste mohol, tak ma lízol a ešte si aj zaturoval..
02.08.2017 - 10:56:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up