tam by sa dalo ale prejst z Medziholia po zelenej aj do Stefanovej ale tam to bude trochu aj na nosenie obcas ja by som volil skor Kysucku vrchovinu ta je vlastne z druhej strany Terchovskej kotliny oproti Malej Fatre tam je to podla mna vhodnejsie na suvislu trasu terenom aj ked Mala Fatra je krásna ale skor pre pesich turistov alebo na kratke vyjazdy su tam moc vysoke a strme kopce a par tras cyklistickych je preve nad Zázrivou a Terchovou takze ten smer by som volil
11.02.2008 - 18:16:24
00
tam by sa dalo ale prejst z Medziholia po zelenej aj do Stefanovej ale tam to bude trochu aj na nosenie obcas ja by som volil skor Kysucku vrchovinu ta je vlastne z druhej strany Terchovskej kotliny oproti Malej Fatre tam je to podla mna vhodnejsie na suvislu trasu terenom aj ked Mala Fatra je krásna ale skor pre pesich turistov alebo na kratke vyjazdy su tam moc vysoke a strme kopce a par tras cyklistickych je preve nad Zázrivou a Terchovou takze ten smer by som volil


Presne tak.
Chodnik Medziholie-Stefanova neni cyklisticky, mame dohodu s ochranarmi, ze tadial sa nejazdi.
11.02.2008 - 19:14:47
00
tak o tom som ani nevedel ale od turistov je to tam pekne zodrate uz ... asi fakt bude lepsie neriesit v okoli nic predsa je to Narodny park tak radsej tu kysucku vrchovinu
11.02.2008 - 19:49:10
00
tak o tom som ani nevedel ale od turistov je to tam pekne zodrate uz ... asi fakt bude lepsie neriesit v okoli nic predsa je to Narodny park tak radsej tu kysucku vrchovinu

to sa fakt nenajde nejaka trasa, kde by nebol asfatl, proste nieco na MTB, nejake pekne doliny, vyhlady :roll:
proste nieco, kde si das do tela, ale potom to stoji za to, lebo ta caka nadherny vyhlad...
11.02.2008 - 20:06:36
00
tie trasy co som hodil na 23 strane su tak tam je minimum toho asfaltu mozno 10% ak nie menej ta jje najidealnejsia podla mna
11.02.2008 - 20:08:29
00
Ať koukám jak koukám, stále mi tá tvoja trasa Lapierre príde dosť o hubu a najhoršie na tom je to, že až na pár drobných zmien sa tam naozaj nedá nič nájsť :cry: možno ma osvieti neskôr :roll:
11.02.2008 - 20:26:45
00
co si spominal tu Maguru tak ta by sa dla obis zjazdom do Vadicova a caz Kubascikovcov po modrej by as dalo isto prjst az na lutise a z Lutis ku Kacerovcom nevidim problem a po tej modrej cze Vojenne neviem ten usek nemam este preslapany ale je to znacene ako cyklotrasa viem ze niektore useky su dost blatiste .... ktore useky sa ti este zdaaju byt obtiazne?
11.02.2008 - 20:35:56
00
Jasne, po tej modrej to je ok do sedla nad Melišovcami, potom po zelenej po hrebeni do sedla Lutiška (časť trasy v lese treba preniesť), potom po žltej smer Káčerovci tam je to dosť rozsekané, navozené drevo, čečina, ale dá sa to zvládnuť. Po modrej som šiel až po odbočku žltej, ktorá ide do Novej Bystrice, ďalej po modrej mi kamarát vravel, že "no way". Tam to je dosť blbé aj v lete, natož na jar. Treba vziať do úvahy nejakú tú mini kalamitku, popadané stromy a tak. Ono sa to nezdá ale tá modrá je málo frekventovaná. Ja by som bol možno za tú odbočku na žltú smer Harvelka - Nová Bystrica, len to už je pekne ďaleko. :roll:
11.02.2008 - 20:46:10
00
o tom som aj uvazoval a dat si potom kolecko okolo prihrady to by bolo celkom dobre riesenie len potom by sme muuseli ist po ceste nejako spat kus a potom zas po zelenej na Lutiske a prejst a po zelenej kusok cez Vadicov a vyjst hore nad Kotrcinu Lucku a po cervenej do Zastrania a Duben nakoniec a estee k tym Lutisiam odtial sa da ist po takej celkom dobrej ceste hore ku Kacerovcom nemusis ist z Lutisky po zltej len odbocis z cesty hore na lutisku od Lutis v osade novakovci a tam je pekna lesna cesta az ku Kacerovcom a potom sa tam da anpojit na Vojenne
11.02.2008 - 20:57:38
00
Kupim mapu a skusim aj ja cosi vymysliet. Kupim si Kysucku vrchovinu
11.02.2008 - 21:55:56
00
Trosku som kukal do mapy Mala Fatra - Vratna kde bol aj kusok z tych kopcekov v ktorych by sme chceli jazdit. Lapierre310 dal trasku c.1
0. Varin
1. po zltej znacke sedlo Ziarce
2. pokracovanie po cervenej znacke cez Jalovec,sedlo pod Zlienom, Zlien
3. dalej sa pokracuje po zelenej znacke az na Lutisku
4. po zltej znacke sa napojime na modru a pokracujeme cez Vojenne to uz po modrej znacke dalej cez Zazvorsku Kyceru, Kyceru, Okruhlicu, az na Javorinku
5. potom zjazd do Zazrivej a cez rozne usadlosti ponad hlavnu cestu sa postupne napojime az na spojnicu zltej a modrej, kusok sa vraciame po zltej na zelenu a prechadzame cez Kubikovu a akusi spojnicu ku Chabadovcom. To uz sme na zltej znacke po ktorej prejdeme do Lysice a dalej po zltej znacke az do sedla Ziarce a zjazd do Varina

Zial vdaka svojej pocitacovej neschopnosti neviem to vyznacit na mape ale hadam to tam bude vidno podla turistickeho znacenia a ufam ze aj podla mien

Prílohy:

Komentár súboru: Mapa
P1050220.jpg
P1050220.jpg 751.45 KiB thumb_up0thumb_down

12.02.2008 - 11:23:09
00
No a druhu trasku som neviem ci pochopil spravne ale zrejme som ju trosku obmenil.

0. Varin
1. po zltej znacke sedlo Ziarce
2. pokracujeme po cervenej znacke na Zlien, sedlo nad Melisovcami, az na Obelec
3. potom sa pustime po zltej znacke cez Velky Zilin az na spojnicu so zelenou znackou s nazvom Skrizene
4. tu sa pustime po zelenej znacke cez Radovku do Kubascikovcov a pokracujeme po zelenej znacke na chatu Ladonhora odkial zjazdujeme do Dolneho Vadicova
5. odtial vystupame na hreben na cervenu znacku Stran - Kotrcina a po cervenej znacke cez Slopovec do sedla Ziarce a zjazd po zltej znacke do Varina

Prílohy:

P1050220.jpg
P1050220.jpg 751.45 KiB thumb_up0thumb_down

12.02.2008 - 11:32:00
00
Vyhodou tychto vozenic je ze sa pohybuju okolo 800 m.n.m. co by nam v pripade ze by este dosnezilo aspon zabezpecilo aku taku moznost roztopenia snehu, aj trasy sa daju v ktorom kolvek bode strhnut pre pripad skoreho navratu. Myslim ze su to dobre trasky ale mozno by nebolo od veci skusit aj iny smer do Malej Fatry. Ale to uz nechavam na domacich bo to je narocny teren a treba ho poznat.
12.02.2008 - 11:36:55
00
No tie trasy co sem davate vyzeraju fakt fajne :shock: .....hlavne aby to stretko vyslo :roll: ...a trasy sa daju vymysliet aj za pochodu... :wink:
12.02.2008 - 11:47:53
00
k trase c.1 nepojde sa na sedlo pod zlienom (usek je vraj neprejazdny) ale odboci sa dole do Vadicova a prejde sa cez Kubaščíkovcov po modrej do Lutis a nepojde sa az na Lutisku ale prejde sa cez Novakovcov dolava az ku Kacerovcom po neznacenej ceste a trasa spat by sa sla potom zo Zázrivej prejst na zltu do Sipkovej a v Panskej Luke odbocit doprava na Hornu Tizinu a zas ku kačerovcom ale teraz po zltej na Lutisku a dalej po zelenej sa napojit na cervenu a v sedle nad Melisovcami odbocit zas po modrej a prejst cez Vadicov a vybehnut hore na Stráň Kotrčina Lučka na cervenu znacku a prejst ppo crvenej do Zastrania a po ceste mozno este na Stanik alebo priamo na Duben a potom z Budatia okolo Vahu po nasype az do Varina
12.02.2008 - 16:31:13
00
keyboard_arrow_up