Lenže ráfiky ktoré oficiálne podporujú aj moju váhu proste neexistujú. Takže si vždy nájdem niečo čo sa mi pozdáva že by to teoreticky mohlo fungovať a som zmierený s tým, že je šanca, že t o proste fungovať nebude.
21.01.2017 - 12:46:11
00
Akoze nie. Dve strany dozadu. http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-zapletane-kolesa-spinergy-xyclone-29er-lx/8512
21.01.2017 - 13:01:13
00
Tieto mi seriozne vrtaju v hlave. S nosnostou 150kg (mam 90kg) budu pri beznom XC jazdeni neznicitelne, len skoda, ze nie su Center Lock.
21.01.2017 - 13:48:55
00
Kristina napísal:
Tých 95kg je určite myslené aj s komplet výbavou (oblečenie, tretry, chrániče, batoh, ...).

Samozrejme tak som to aj bral :) a s batohom sa dostávam zhruba na tú hmotnosť, aspoň momentálne určite, v lete len tesne pod. mám len trošku nedôveru ku komponentom, kde je udávaný cca môj váhový limit :) , aj keď možno by to vydržalo v pohode, no určite by som jazdil s kľudnejším svedomím, keby tam ten limit nebol, prípadne by bol o nejakých 20 kg vyššie. A tie Spinergy majú udávanú asi najvyššiu nosnosť, no keď hľadá lacné ráfy, tak to asi nebude nič preňho :) .
21.01.2017 - 15:39:33
00
Ešte zohnať zľavu 75% a dostaneme sa na hornú hranu môjho rozpočtu.

Na moje jazdenie je to mimo reality.
21.01.2017 - 17:34:07
01
Btw, niekto pred asi 2 rokmi riesil, ze mu neustale praskali spice a dost sa riesili kolesa, aj tusim nejaky zaver z toho bol, ako to vlastne dopadlo, poriesilo sa to ? Uz si nepamatam ani, kto to vlatsne riesil.
21.01.2017 - 17:54:49
00
Velmi dobre hovori o kolesach. Treba pozriet cele, ale specialne upozornujem na 10 minutu, kde testoval co robi mlieko (vlhkost) s niplami. Neviem ako to je teraz, ale Enve teda nic moc za tie peniaze...
CARBON WHEELS - THE TRUTH!! (Part Two) thumb_up1thumb_down
21.01.2017 - 18:08:12
00
S anodizovanymi nic :) Uz mam druhy vyplet s Alu niplami. Dartmoor niple zvladli dva krat preplietanie a niekolko centrovani. Vyhodil som ich uz len z principu pri dalsiom meneni rafov. Teraz mam DT a tie su o nieco horsie. Niektore sa casom sekli a niektore praskli.
21.01.2017 - 18:22:37
00
Este jedno video, ktore potvrdzuje ze karbon je hop alebo trop.

Generic Chinese rim or Enve, which is which? thumb_up0thumb_down
21.01.2017 - 19:05:47
00
imro1 napísal:
Tie Spinergy tu nejazdí nikto? Lebo toto čo o nich nich píšu sa mi zdá ako marketingový ťahák, no niečo na na tom aj môže byť :) "Prichádza dlhoočakávaný odľahčený model kolies Spinergy Xyclone Disc! Kolesá Spinergy Xyclone Disc boli podľa uznávaného webu www.mtbr.com vyhlásené za najlepšie na svete a získali v teste 99 zo 100 bodov! Čo robí tieto kolesá výnimočnými je ich jedinečná pevnosť vďaka patentovanej PBO technológii špicov, ktoré zároveň optimalizujú absorbciu nárazov a nerovností od terénu a sú teda vhodné na všetky typy bicylov ako aj terénov ktoré jazdíte." http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-zapletane-kolesa-spinergy-xyclone-29er-lx/8512

Ja ich jazdim uz druhy rok a nemozem sa stazovat.Vahovo su trosku tazsie,ale su zase pevne.Jazdim ich aj na pretekoch a to ich nesetrim.No a servis je dost drahy jedna spica cca 7,5€ mne sa podarilo poskodit zadnu osku(nesikovnost pri servisovani) a musel som cakat na novu cca dva mesiace kedze mi ju Matt objednaval z USA a tiez nestala malo.No,ale som spokojny ;)
21.01.2017 - 19:38:56
01
hmm, neviem či som mal len šťastie, prípadne nejazdím také terény ako niektorí z vás :), no na bontrangeroch mi nepraskol ani jeden špic a centrovnané boli asi 2x za 4 roky :) neboli extra ľahké, no pevné boli teda dosť a náboje tiež super, orech mal pekný zvuk :)
21.01.2017 - 19:51:37
00
bajobb napísal:
no uvidime, zatial ma odradza hlavne cena za taku prerabku. 100€ je vcelku dost.

cena za dve ocelove kolecka je bez debaty zlodejina. ked svajciari videli zaujem, cenu vyhnali hore.
21.01.2017 - 19:52:08
00
A aké máte skúsenosti s nábojmi, v podobnej cenovej hladine, ktorú značku uprednostňujete? DT Hope,...či niečo iné? Myslím , že v rovnakej cenovej kategórii by to malo byť viacmenej rovnaké, alebo sa mýlim? Je na tom niektorá značka lepšie ako iná? Z tých cenovo dostupných :)
21.01.2017 - 19:58:39
00
Sesulak napísal:
Velmi dobre hovori o kolesach. Treba pozriet cele, ale specialne upozornujem na 10 minutu, kde testoval co robi mlieko (vlhkost) s niplami. Neviem ako to je teraz, ale Enve teda nic moc za tie peniaze...
CARBON WHEELS - THE TRUTH!! (Part Two) thumb_up1thumb_down


problem je kombinacia karbonovy raf, mlieko typu stans/joes/atd (cpavok) a hlinene niple. moje anodizovane hlinene niple v bezdusovom ponati po troch rokoch zacali sem tam prdnut, po styroch rokoch na prach. pri prepletani bolo treba vycvakat vyplet, lebo niple total K.O.
21.01.2017 - 20:53:21
00
Marinada napísal:
S anodizovanymi nic :) Uz mam druhy vyplet s Alu niplami. Dartmoor niple zvladli dva krat preplietanie a niekolko centrovani. Vyhodil som ich uz len z principu pri dalsiom meneni rafov. Teraz mam DT a tie su o nieco horsie. Niektore sa casom sekli a niektore praskli.

hlineny raf, mlieko a hlinene niple niesu problem. problem nastane pri karbonovych rafoch.
21.01.2017 - 20:54:59
00
keyboard_arrow_up