Tak som to presne myslel :)
17.01.2017 - 08:28:56
00
Myslite ze 27mm siroke rafiky su moc na ctm scroll alebo si nieco polepsim oproti 25mm wtb ?
17.01.2017 - 21:01:32
00
ked uz aspon 35mm, to je tak akurat :-)
17.01.2017 - 21:07:22
01
ja uz 4. rok tiez cinske LB rafy. mala demolacia v dh parku. oprava uspesna. na am a enduro super.
17.01.2017 - 21:30:50
01
ja uvazujem nad tymto :
http://www.superstarcomponents.com/en/tech-4-tubeless-ready-wheelset-xx27.htm
17.01.2017 - 21:33:54
00
Sesulak napísal:
Inak som si robil taky mensi prieskum o LB a oni fabriku nemaju, len si davaju robit rafy inym firmam. S najvacsou pravdepodobnostou im robi rafy aj firma Yishunbike, maju sidlo v tom istom meste http://www.yishunbike.com/about_us ktora ich predava cez www.acebike.de alebo .com


to je uplne jedno a o nicom to nevypoveda. dnes malokto (skor nikto?) ma kompletnu produkciu vylucne u seba v dome. pokial vsak sedi konstrukcia, vyrobny proces, material a kontrola kvality, moze sa to vyrabat aj na inej planete. ajtak, forove infosky su vzdy v kvalite "jedna pani povedala". za mna LB ok.
17.01.2017 - 21:41:05
02
Ved som nikde nenapisal, ze su zle. Uvazujem o nich.
17.01.2017 - 22:15:46
00
Tie Spinergy tu nejazdí nikto? Lebo toto čo o nich nich píšu sa mi zdá ako marketingový ťahák, no niečo na na tom aj môže byť :) "Prichádza dlhoočakávaný odľahčený model kolies Spinergy Xyclone Disc! Kolesá Spinergy Xyclone Disc boli podľa uznávaného webu www.mtbr.com vyhlásené za najlepšie na svete a získali v teste 99 zo 100 bodov! Čo robí tieto kolesá výnimočnými je ich jedinečná pevnosť vďaka patentovanej PBO technológii špicov, ktoré zároveň optimalizujú absorbciu nárazov a nerovností od terénu a sú teda vhodné na všetky typy bicylov ako aj terénov ktoré jazdíte." http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-zapletane-kolesa-spinergy-xyclone-29er-lx/8512
18.01.2017 - 17:05:05
00
ku kolesam sa vyjadrit neviem. nejazdil som. papierovo: rafy mohli byt sirsie. vyhody: exkluzivnost, hmotnost, mozno jazdne vlastnosti. nevyhody: servisovatelnost.
ak su tam fakt hadley naboje, tak tie boli a su legendarne vo svojej spolahlivosti. je to firma ktora tusim este stale nema web stranku. aj ked je to klasicky zapadkovy system (3 ci 4 a jedna spolocna pruzinka), pouzivaju super tlstu osku a tym padom virtualne eliminuju vsetky nedostatky tejto konstrukcie ako je nepravidelne zaberanie zapadiek pripadne nerovnomerne vychylene zaberanie zapadiek z dovodu ohybania osky atd. ale ako vela stastia ak budes potrebovat nejaky nahradny diel na ne. mozno sa vsak mylim.
za mna - a to som tu vo vlakne pisal uz asi parkrat - je vzdy z dlhodobeho hladiska lepsie kupit najlepsie mozne naboje (hope, DT a vyssie) 32 dier a ktomu nejake rafy, stensovany vyplet klasicky J a hlinene niple. hmotnostou mozno budes vyssie ako toto, ale spolahlivost a servisovatelnost super.
18.01.2017 - 21:22:04
02
Wow! Najlepšie na svete? V akej kategórii sú najlepšie na svete? Na najlepšie XC kolesá sú IMHO ťažké. Na DH asi tiež nebudú to pravé orechové. Takže sú to najlepšie enduro kolesá? :)
18.01.2017 - 21:31:26
02
azet vďaka :) , Kristina, tiež som sa nad tým pousmial :), môžu byť síce super, no takéto vyjadrenia sú dosť prehnané, všimol som si ich už dávnejšie, pre vysokú nosnosť a tie netradičné špice, je to fakt niečo exkluzívne, no asi ako napísal azet, lepšie asi riešiť nejakú klasiku a myslím, že aj za 500 € sa už dajú kúpiť dosť kvalitné kolesá, prípadne si vyskladať niečo podľa svojich predstáv. Momentálne však o tom neuvažujem, len ma to trochu zaujímalo, ak by som niekedy do budúcna riešil nejaký tuning, no neviem, či k tomu príde, najradšej by som bajk jazdil tak ako je a nemenil nič :) . Čo poviete na tie DT 1900 ? Jazdí ich niekto dlhšiu dobu?
18.01.2017 - 23:19:50
00
Tie DT1900 vyzeraju fajn a su dost rozsirene na bikoch. Na Giant Trance som mal z vyroby kolesa co mali vyse 2kg a kym som nezacal citat forum a podobne, tak mi ich ani nenapadlo vazit a odjazdil som luxusnu sezonu (aj nejake maratony a casovky). Potom som z bazara kupit Fulcrum Red Metal 3, par 100g hmotnostny rozdiel bolo fakt citit, hlavne na akceleracii. Ale kebyze nezabijam cas na nete, spokojne dodnes jazdim tie 2kg tazitka. :) Tym som len chcel povedat, ze ak ti sadne ram (a jeho osadenie) a s bikom si spokojny, tak nasledna neskorsia investicia do lahsich kolies sa urcite oplati, ked uz vies ze su aj vyrazne lahsie dostupne...navyse sa potom 2.x do toho biku zamilujes v prvom stupani :D Mozes mat 1 kolesa s tazkymi pneu na bikeparky a nejake trail nakladacky a druhe lahke s lahsimi plastami na ostatne jazdenie napr.
18.01.2017 - 23:45:43
03
Som zvedavý na nejakú poriadnú testovačku, keď sa trochu oteplí, no čo som bol na 1 zimnom asi hodinovom výjazde, tak som bol celkom prekvapený ako ľahko šiel ten bajk do kopca, na to že má s pedálmi cca 15 kg, pripadalo mi to porovnateľné s 26" GF ktorý vážil o cca 1,5 kg menej. No to bol len dojem z 1. jazdy, skutočné rozdiely zbadám až keď budem mať niekedy na jar čosi odjazdené, zatiaľ som na ňom nenajazdil moc, no dojem z bajku mám zatiaľ veľmi dobrý
19.01.2017 - 00:25:02
00
Inak tie 1900 ky by mali vážiť 1865gr, kolesá za cca 500 € pri cca rovnakej pevnosti by mali vážiť približne o 200 gr menej, nazdá sa to až tak extra veľa, no čo som čítal, skúsenosti s tým nemám, tak vraj na kolesách to je dosť cítiť, teda asi komponent, pri ktorom tie gramy cítiť asi najviac a samozrejme plášte, no tam som skôr za niečo odolnejšie pri ktorých budem mať väčšiu istotu v zjazdoch a rozbitom teréne :)
19.01.2017 - 00:33:29
00
DT 1900 najlacnejsie naboje ake u DT maju. Nieco na styl novatec
19.01.2017 - 07:01:13
00
keyboard_arrow_up