keby je ten santa za tolko eur ako stoji v USa v dolároch . berem ho okamžite
14.12.2016 - 13:59:23
00
no v jednej garazi v Zakopanom by si za tu cenu toho Santa kupil :-)
14.12.2016 - 14:05:56
04
(toto som pisal ako reakciu na admilchov zmazany prispevok, je mi luto to vyhodit lebo si myslim, ze to ma informacnu hodnotu)

tak ja to teda vysvetlim za teba > napisal si hovadinu lebo ti niekto nalial do hlavy marketingove kydy

keby niekoho nahodou zaujimalo ake su naklady na jednu suciastku pri pouziti roznych technologii spracovania karbonu moze sa pozriet tu
http://www.iceaaonline.com/ready/wp-content/uploads/2015/01/Chris-Rush-SoCal-ICEAA-Dec-2014.pdf
v kontexte tejto diskusie su zaujimave polozky RTM a HL a tabulka na poslednej strane

takze data ukazuju ze>

rtm cestny ram ma 1000g, prepreg ma 600g > z toho vyplyva rtm je 'super heavy'

preco ho pouzivaju svetovi vyrobcovia bicyklov na to nam odpovie tabulka v prilozenom pdf
pretoze od 500 kusov je to lacnejsie
14.12.2016 - 14:11:51
00
double napísal:
keby je ten santa za tolko eur ako stoji v USa v dolároch . berem ho okamžite


Ked nadobudne platnost tato zmluva:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/409467-kanada-a-eu-podpisali-dohodu-ceta/

SC sa bude dat kupit cez Kanadu aj bez cla.
Ale ano, ten poliak to nejak obchadza uz teraz.
14.12.2016 - 14:12:42
00
tak zase oficialne cenovky na weboch vyrobcov uz zahrnaju 30%tnu marzu obchodnika, takze nezarabat este dodatocne na konverzii kurzu je uz minimum co moze obchodnik spravit v zaujme ponuknut konkurencieschopne ceny
14.12.2016 - 14:18:27
00
marecej
Netvrdím, že bicykle vyrobené RTM sú najľahšie....takisto netvrdím nikde, že sa rám vyrobený z prepregu nemôže byť ľahší. Len nechápem, to, čo si napísal, že z UNNO ti napísali: SUPER HEAVY. Potom si sa na mňa osoptil,že sa nebavíme o UNNo a poslal si mi firmu, ktorá to zas technologicky dokáže - za 4000. Som zvedavý, aká by bola efektívnosť vo výrobe takej, ako má TIME....ak by to robili z prepregov, 5 rámov denne. A koľko vôbec ten rám vydrží....
Pustil som sa teda do štúdie firmy, ktorou mi oponuješ a prehliadli sme jeden dôležitý fakt - oni vyrábajú ručným laminovaním vyrezaných presných tkanín. Takže ručná technológia, nie prepreg....čo celkom mení situáciu: Lamination of individual layers in the moulds according to the ply book. "Ply books" are created for all products. They contain the description of how the product is to be laminated. Every work step is numbered – the corresponding sequence of numbers is written beforehand by the CNC cutter on the individual section. This prevents the individual layers or reinforcements from getting mixed up.
Ručné laminovanie je síce pracné, ale ver mi, že aj taký výrobca kajakov VAJDA, robí tie najlepšie lode, pre olympionikov ručne. Je to teda lacnejšie, máš vypočítané, koľko živice máš použiť, zvyšok odsaješ pod vákuom, vieš takto eliminovať akýkoľvek "nadbytok živice". Tak asi preto je lacnejší ako RTM. Konečnú kvalitu zaručí vypečenie v autokláve.

Edit: z tej tabuľky, čo si poslal je evidentné: RTM=69,26eur/kus WL (wet layup)=7,78eur/kus
14.12.2016 - 14:28:05
00
takze pokracujeme? ok :)
AdMich napísal:
marecej
Netvrdím, že bicykle vyrobené RTM sú najľahšie....takisto netvrdím nikde, že sa rám vyrobený z prepregu nemôže byť ľahší. Len nechápem, to, čo si napísal, že z UNNO ti napísali: SUPER HEAVY.

+ dve tretiny hmotnosti pri stejnej cene je superheavy, stale si neukazal nic co by to vyvratilo

AdMich napísal:
Potom si sa na mňa osoptil,že sa nebavíme o UNNo a poslal si mi firmu, ktorá to zas technologicky dokáže

najprv som ti poslal priklad ax-lightness na ktory si ty reagoval prispevkom o unno na co som ti napisal, ze o unno sa nebavime, co je logicke kedze time nevyraba mtb, cize by bola hovadina ho porovnavat s unno
AdMich napísal:
- za 4000.

ano, naschval som nasiel ram v rovnakej cene

AdMich napísal:
Som zvedavý, aká by bola efektívnosť vo výrobe takej, ako má TIME....ak by to robili z prepregov, 5 rámov denne. A koľko vôbec ten rám vydrží....

efektivnost by bola samozrejme vyssia ako ked vyrabaju menej ako 5 ramov denne
vola sa to usporty z rozsahu, PhilJ ti posle tahak

AdMich napísal:
Pustil som sa teda do štúdie firmy, ktorou mi oponuješ a prehliadli sme jeden dôležitý fakt - oni vyrábajú ručným laminovaním vyrezaných presných tkanín. Takže ručná technológia, nie prepreg....čo celkom mení situáciu:

prepreg - a fibrous material pre-impregnated with a particular synthetic resin, used in making reinforced plastics.
je uplne jedno ci ho tam naskladas rucne alebo inak, stale je to prepreg

AdMich napísal:
Lamination of individual layers in the moulds according to the ply book. "Ply books" are created for all products. They contain the description of how the product is to be laminated. Every work step is numbered – the corresponding sequence of numbers is written beforehand by the CNC cutter on the individual section. This prevents the individual layers or reinforcements from getting mixed up.
Ručné laminovanie je síce pracné, ale ver mi, že aj taký výrobca kajakov VAJDA, robí tie najlepšie lode, pre olympionikov ručne. Je to teda lacnejšie, máš vypočítané, koľko živice máš použiť, zvyšok odsaješ pod vákuom, vieš takto eliminovať akýkoľvek "nadbytok živice". Tak asi preto je lacnejší ako RTM. Konečnú kvalitu zaručí vypečenie v autokláve.

najlepsie lode pre olympionikov vyrobene rucne su lacnejsie ako horsie lode pre neolympionikov, ktore nie su vyrobene rucne?

AdMich napísal:
Edit: z tej tabuľky, čo si poslal je evidentné: RTM=69,26eur/kus WL (wet layup)=7,78eur/kus


akurat, ze to je cena ak vyrobis jeden kus a potom zavries kram
a je to 69262 dolarov

myslim, ze som niekde cital, ze time vyraba 6 kusov denne takze sa musis posunut par stlpcekov doprava


Naposledy upravil marecej dňa 14.12.2016 - 15:03:34, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2016 - 14:52:51
00
bedo napísal:
konečne porádny bicigeľ - to asi nebude 29-ka, čo?

27,5 :)
14.12.2016 - 14:57:17
00
Vyhral si, nech sa ti darí....
14.12.2016 - 14:59:21
00
bobris napísal:
no v jednej garazi v Zakopanom by si za tu cenu toho Santa kupil :-)

Tento by som teda pred Trekom uprednostnil, keby peniaze nie sú problém :) bobris a ty si sa už nejak rozhodol? Počkáš na nejaké výpredaje Treku, či pôjdeš do toho SC, či niečo iné?
14.12.2016 - 15:03:09
00
AdMich napísal:
Vyhral si, nech sa ti darí....

no vidis, bolo take tazke priznat si chybu?
keby si to spravil hned na zaciatku mohli sme si tento cirkus usetrit
14.12.2016 - 15:04:39
01
Jasné..škoda, že si ma nechcel pochopiť a potom si si vyťahoval z textu, čo ti prišlo vhod. Keby som to vedel na začiatku, nemám snahu čokoľvek s tebou riešiť.
14.12.2016 - 15:18:56
00
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/ramovy-set-time-izon-2016/1752
14.12.2016 - 15:38:20
00
rtm alebo prepreg ?
14.12.2016 - 15:45:51
00
Od dnes je toto môj dream bike....
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/285826/gt-force.html#komentare-84380
14.12.2016 - 15:48:49
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up