to som mal také 2 dilemy XT/saint keby som to menil hneď asi by som dal tie XT, no po tom čo som si tu prečítal, tak trochu váham, ale trochu viac som naklonený tým saintom, je tam určitá rezerva, aj keď možno mám iba zbytočné obavy a XT by boli dostatočné, no neviem to relevantne posúdiť, zas keby hneď vymením deore za XT a prípadne nebol s nimi spokojný (človek nikdy nevie) to by som už potom nechcel znovu meniť :)
23.11.2016 - 23:38:35
00
kludne daj zee, ma ich moj muz, s 200 kotucom vpredu, metalicke dosticky
23.11.2016 - 23:43:10
00
keď sainty sú vzhľadovo inde :D asi som moc náročný :)
23.11.2016 - 23:46:45
00
nuz tak si priplat :lol:
23.11.2016 - 23:48:04
01
už mi nič iné neostane keď chcem mať peknuškého svojho milášika :D
23.11.2016 - 23:51:02
00
Alebo ak by sa ti páčilo pozri sa po nejakých stvorpiestoch od magury
24.11.2016 - 06:42:02
00
no neviem, ako je to teraz, možno sú už tie Magury lepšie a bez problémov, no do nedávna nemali najlepšie meno...a Shimano mám pod nosom, keby sa aj niečo stalo a bolo treba reklamovať, tak to mám určite rýchlejšie :)
24.11.2016 - 10:12:02
00
Ja som mal nové avid code r2014 rocnik brzdny ucinok perfekny aj davkovanie super spokojny som bol boli to 4 piesty tzv. Kotvy ale to ovzdusnovanie :P :(
24.11.2016 - 10:16:35
00
imro1 napísal:
silva mne to na starom bajku stačilo :) no rozpredávam všetky komponenty a idem kupovať nový 29" full kde budú deore, tak tie asi budem časom meniť a uvažujem nad tými saintmi, aj keď tu boli rozdielne názory, no vidím že niektorí to tu jazdia aj na SJ 29 prípadne nejaké AM bajky, myslím, že hmotnosť jazdca tu zohráva dosť veľkú úlohu pri výbere aj samotných brzd, nie len kotúčov :)


Si uvedom jednu vec: 29 má asi o 30 cm väčší obvod voči 26. Čiže väčšia "páka" na náboj voči zemi. Na 29 potrebuješ asi o 20% silnejšie brzdy aby to brzdilo rovnako ako na 26. Vyskúšané avid 5 na 26 180 kotúč voči avid 7 SL na 29 200 kotúč a na 26 to lepšie brzdilo.

Nad deore na 29 ani neuvažuj ak rád občas pojadíš štýlom " akože normálne idem jak ***** dolu kopcom" :rock: . Rovno ich vymeň lepšie predáš ako keď ich pojazdíš.
Ak máš v pláne jazdiť väčšie kopce Tatry, alpy a pod tak kotúč 200-203 je vpredu potom nutnosť. Kúp si ZEE máš parádny pomer cena /výkon. Výkonovo sú ZEE rovnaké ako Sainty.

Mám Sainty na 29 a 200 kotúč organika dosky bez chladiča a brzdí to tak ako má. Žiadny overkill, parádne dávkovanie a parádny výkon, ak Ťa niečo v teréne prekvapí proste potiahneš viac a stojíš. Nie je to on/off ako veľa tu tvrdí čo ich nemajú na biku. Dá sa postaviť bike aj na predné koleso, ale musíš to zámerne spraviť. Zadnú (180 kotúč) dám do šmyku vyslovene iba ak chcem, žiadne že ťuknem a idem šmykom. Ukážkové dávkovanie. A nové ZEE máš okolo 170 eur. Nie je o čom.
24.11.2016 - 17:28:57
01
Tie zee by som hned bral. Na novy bike by sa raz mohli dostat :)
24.11.2016 - 17:41:05
00
imro1 ,moj nazor ,sainty vs zee maly rozdiel len v pake, paky zee som sice neskusal ale ked zoberem "zee v principe ako avidacke a pod..." rozdiel v konforte tam je,pri dlhsich zjazdoch ,alebo opakovanych v bikeparku nemas tak unavene prsty staci mensia sila na stlacenie a pri nasej vahe treba aj tie sainty v prudsich pasazach pritlacit a brzdy nekupujem casto ako spotrebak, takze nakoniec som si radsej priplatil a nemam uz nad cim spekulovat...

hlavne tie brzdy nezabit nejakymi "shit" kotucmi,doporucim ti hope ,je sice o 20ku drahsi od inych nemenovanych ,ale napriklad mne drzia uz tretiu sezonu ,co tie ine nevydrzali a uz by som mal najmenej druhe ak nie tretie za 30 ecok ...takze som vlastne "usetril" ,trosku si pocinkaju ked chladnu ,no a co ,ale nesuchaju a robia proste to co maju bez dalsich starosti....

nezabudat ze naozaj brzdi ,az dezen plasta o povrch takze zalezi na nom ,takze ani tie najvacsie kotvy ti nepomozu ak nebude drzat dezen...
24.11.2016 - 17:49:31
03
Vďaka chlapí, tak asi to bude najlepšie hneď vymeniť :) ideálne ak by sa dalo pri kúpe bajku za protihodnotu tých deore + doplatok, aspoň by som mal potom o starosť menej s predávaním :) kotúče neviem aké sú tam,viem iba že 180 mm no, to už zas nie je nejak extra veľká položka a časom by som tam asi dal tie Hope prípadne niečo podobné, lebo tie ice techy nie sú zlé, no moc to nevydrží a myslím si, že s takýmito brzdami ešte menej...a platničky jazdíte klasiku bez chladičov? myslím že to asi stačí, veď ani doteraz som také nepoužíval a mal som klasické organiky :) a kvakob s tými plášťami je to jasné, doteraz som jazdil miniony, takže v niečom podobnom by som chcel pokračovať, no určite by som dal šancu aj tým Bontrangerom XR3 expert 2,4" čo sú tam, mimochodom sú to tieto http://www.trekbikes.com/us/en_US/equipment/cycling-components/bike-tires-tubes/bontrager-xr3-expert-tlr-mtb-tire/p/13284/ a vyzerajú dosť rýchle, aj pôvodne Bontrangery, čo som mal na GF boli celkom dobré, bol to rozmer 2,4 čo sa ešte v tej dobe-2010 väčšinou na trail/AM bajky osadzovali užšie :)
24.11.2016 - 18:58:26
00
mimochodom čo sa týka tých zee, tak bývajú dosť vychvaľované a je tam značný cenový rozdiel, no je to ekonomická varianta, čo je asi najviac vidno na pákach, nemôžem si pomôcť, no mne tie páky prídu ako deorečkové a sainty už zas vyzerajú skoro ako XTR :)
24.11.2016 - 19:03:59
00
Xtr trail a saint su rovnake paky, len ina farba
24.11.2016 - 19:15:16
00
Ako tu už viacerí spomínali, tie DEOREčka predaj hneď, ako príde bicykel a brzdy budú nové. Už teraz si nalomený, aj tak by si ich časom posunul ďalej. Ja mám XC bicykel a išli dolu po prvom krátkom výjazde. Tie brzdy nie sú zlé, ale ak to s jazdením myslíš trocha vážnejšie, rýchlo by si našiel ich limit. Takto ich môžeš predať výhodnejšie.
24.11.2016 - 19:46:43
01
keyboard_arrow_up