v com je humanejsie vedome hadzat bomby na civilov ako to robi kazdy den Asadovo letectvo? Alebo double tap utoky Rusov, ktori vedome vrazdia hasicov a zdravotakov?

nijako neobhajujem toho konkretneho islamistickeho sadistu (ocividne vysinuty), ale rovnaki psychopati sa vyskytnu na kazdej strane konfliktov (napr. mucenie vaznov pocas vojny v Iraku, ci povestna Mukhabarat spadajuca priamo pod Assada) - navyse v tomto pripade je dost vela otaznikov aj nad vekom aj identitou zavrazdeneho...

uz nehovoriac o tom ze "Zinki" nemali z USA financie, nejaku dobu boli v programe, kde dostavali obstarozne protitankove TOW rakety, ktorych pouzitie museli filmovat (vratane operatera) aby mohli dostat dalsie...peniaze pre islamisticke skupiny idu hlavne z KSA, Katar atd.

Cim dlhsie ten konflikt trva, tym horsie. Prvou obetou bola umiernena opozicia, ktore prakticky dnes uz neexistuje, kedze sa stali od pociatku primarnym cielom aj vlady aj extremistov. Ak chce niekto opozicny prezit, ma moznost spolupracovat len s islamistickymi sedlakmi. Ta vojna je zivena z X roznych stran a krvave prsty maju vsetci.


Naposledy upravil MageZ dňa 22.07.2016 - 00:43:23, celkovo upravené 1 krát.

22.07.2016 - 00:24:12
00
celé je to o tom,že západ umelo predlžuje vojnu v Sýrii a potom sa čudujú nejakému Nice a pod.Budem úprimný,ale Franc.si o to dlho koledovali a účet ktorý budú splácať je velmi dlhý.Preto si s nimi moc netreba sadať za jeden stôl.Za všetko sa raz bude platiť akurát,že účet vždy padne na tých viac menej nevinných.
22.07.2016 - 00:41:11
00
MageZ napísal:
v com je humanejsie vedome hadzat bomby na civilov ako to robi kazdy den Asadovo letectvo? Alebo double tap utoky Rusov, ktori vedome vrazdia hasicov a zdravotakov?

nijako neobhajujem toho konkretneho islamistickeho sadistu (ocividne vysinuty), ale rovnaki psychopati sa vyskytnu na kazdej strane konfliktov (napr. mucenie vaznov pocas vojny v Iraku, ci povestna Mukhabarat spadajuca priamo pod Assada) - navyse v tomto pripade je dost vela otaznikov aj nad vekom aj identitou zavrazdeneho...

uz nehovoriac o tom ze "Zinki" nemali z USA financie, nejaku dobu boli v programe, kde dostavali obstarozne protitankove TOW rakety, ktorych pouzitie museli filmovat (vratane operatera) aby mohli dostat dalsie...peniaze pre islamisticke skupiny idu hlavne z KSA, Katar atd.

Cim dlhsie ten konflikt trva, tym horsie. Prvou obetou bola umiernena opozicia, ktore prakticky dnes uz neexistuje, kedze sa stali od pociatku primarnym cielom aj vlady aj extremistov. Ak chce niekto opozicny prezit, ma moznost spolupracovat len s islamistickymi sedlakmi. Ta vojna je zivena z X roznych stran a krvave prsty maju vsetci.

Umiernená opozicia nikdy neexistovala,len ju Američania vymysleli
22.07.2016 - 07:12:50
01
Blbost, na zaciatku boli prevazne mladi vzdelanejsi ludia, co ziadali uvolnenie rezimu. K protestom sa popridavali samozrejme vseliake skupiny - tak ako napr. v SR na protestoch proti gorile boli prevazne nezaradeni ludia, ale pobehovali aj kotlebvci, ci aj komunisti ci ine este tazsie kalibre. A kazdou dalsou radikalizaciu (rozohnanim protestov) ti miernejsi ubudaju (emigracia) a extremni pribudaju, respektive okolnosti aj umierneneho cloveku privedu na stranu radikalov. Ono uz len taka vec na zamyslenie - preco znacnu cast opozicnych vojenskych sil tvorili vojaci a dostojnici co presli od Asada na druhu stranu? Ak plati tvoja hypoteza ze su to vsetko extremisticki islamisti, tak Asad verboval, platil a zivil extremistickych islamistov, ktori ho za to roky drzali pri moci.
22.07.2016 - 07:58:46
01
Assad mal v armade Sunitov, Kresťanov i Šittov,bojovali spolu,ale naboženská rozdielnosť a nenávisť tam bola,čiže v Syrii sa nezomiera za demokraciu,tam nikdy nebola,ani nebude.Jednoducho napísane, Sunniti si povedali,je nás najviac,tak ideme urobiť poriadok v Syrii.Len zabudli na Rusko a na Iran
22.07.2016 - 14:04:05
00
Netreba zabúdať na to, že Rusi dlhé roky držali pri moci Assada staršieho, aby si tam držali svoju pozíciu, cez psychiatrické drogy indoktrinovali prvých samovražedných atentátnikov ešte za Arafatových čias a snažili sa destabilizovať Izrael ako miestneho spojenca USA. Mossadu zas vyhovovalo, že sa Sunniti a Šiíti nenávidia, lebo moslimská jednota je pre nich priam existenciálna hrozba.
Nezabúdajme ani na imperiálne ambície Turecka, lebo oni sa nikdy nezmierili s tým, že stratili územie Sýrie a aspoň časť by radi získali naspäť. Ak sa Erdogan ospravedlnil Rusom za zostrelenie toho bombardéra, tak to bolo buď pod hrozbou, že Rusko začne podporovať kurdské záujmy, alebo sa dohodli, že Rusko prižmúri oči po nastolení Erdoganovej diktatúry, ak sa Turecko začne odťahovať od NATO. Tých scenárov totiž až tak veľa nie je.

A napokon, čistky po nevydarenom puči majú totiž rukopis sovietskych poradcov v mnohých štátoch po roku 1945, Československo nevynímajúc. Vôbec by som sa nečudoval, keby Rusko začalo ťahať Turecko na svoju stranu, lebo autoritárske režimy si rozumejú lepšie, je predsa jasné, že Turecko nemá záujem splniť podmienky vstupu do Únie a začne sa orientovať iným smerom.
22.07.2016 - 14:52:04
03
Na začiatku Sýrskej vojny a jej spúšťačom bolo velké sucho v roku 2010.Vidiecke obyvatelstvo sa začalo sťahovať do miest ako Allepo lebo jednoducho sa na vidieku nevedeli uživiť a o rok na to trenice mestách využilo moslimské bratstvo ktoré je v podstate turecký produkt.Nie nadarmo tam turci podporujú mnoho teror. skupín.Turkom projekt moslimského bratstva nevyšiel v Egypte kde vieme ako dopadli Mursí a ďalší.
23.07.2016 - 00:50:22
00
https://www.youtube.com/watch?v=7h3_U1iFE3A
28.07.2016 - 13:17:43
02
Piatok STV 2 20:40 Unaveni slnkom. Pomoze mnohe pochopit. Obzvlast odporucam tym, co nevedia alebo nechcu pochopit technologiu moci, ktora sa prilis nemeni. Meni sa len stupen pouzitych krutosti.
29.07.2016 - 09:21:14
00
pista Súhlasím ... vyborný film. A pre rozšírenie obzorov by som ešte odporučil aj film Sydney Pollacka "They Shoot Horses, Don't They?", u nás známy pod názvom "Kone sa tiež strieľajú!".
29.07.2016 - 12:26:07
00
Americký barevný širokoúhlý film Koně se také střílejí natočil režisér Sydney Pollack dle románu Horance McCoye z třicátých let. Je to silné dílo, vymykající se z běžné americké filmové produkce. Dílo vrcholně poetické, na druhé straně charakterizované tvrdým realismem, s nímž líčí americkou skutečnost v letech velké hospodářské krize. Jeho sociální kritičnost však nikterak není pouze záležitostí historickou. V širším kontextu odsuzuje film i dnešní oficiální politiku Spojených států, politiku, založenou na nespravedlnosti a násilí. V tomto smyslu patří Pollackův film k nejangažovanějším dílům americké kinematografie posledních let. film získal právem řadu mezinárodních poct a uznání. Na VII. MFF v Moskvě 1971 byl vyznamenán Cenou Svazu filmových umělců SSSR, téhož roku získal Grand Prix belgické filmové kritiky. Představitel manažera Roskyho Gig Young získal Oscara 1970 za nejlepší výkon ve vedlejší roli. Oscara britské Society of Film and TV Arts získala Susannah Yorková. Svou dosud největší a nejzajímavější roli zde vytvořila americká pokroková herečka Jane Fondová.(oficiální text distributora)


Slovnik tej recenzie na http://www.csfd.cz/film/7381-kone-se-take-strileji/prehled/ ma polozil. Zabudli to prelozit z normalizacneho jazyka rokov sedmedesiatych. Trocha ma zamrazilo.
29.07.2016 - 12:50:24
00
Asi si ten film nevidel, ked si pomahas textom z CSFD. Mimochodom, nieje to recenzia, ale oficialny text distributora. Mna z CSFD skor zaujalo, ze tie filmy maju od divakov skoro rovnake hodnotenie. 85% resp. 84% ... to uz ma vacsiu vypovednu hodnotu.
29.07.2016 - 18:52:06
00
Je jedno ci je to recenzia alebo oficialny text distributora, vadi mi ten slovnik komunistickej propagandy bez ohladu na kvality filmu. Mne z toho slovnika naskakuju vyrazky. Tebe mozno mile spomienky?
29.07.2016 - 20:16:38
02
Kašli na to, najskôr určite ten film distribuovali komouši, však kritický kapitalistický, a po revolúcii už nikto, takže preto je ten text, aký je... sú tu iní kostlivci, viď súdruh so šlapkou na poli, nejaký textík je prd.


Naposledy upravil miro33333 dňa 30.07.2016 - 15:53:00, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2016 - 05:36:55
00
pista napísal:
Je jedno ci je to recenzia alebo oficialny text distributora, vadi mi ten slovnik komunistickej propagandy bez ohladu na kvality filmu. Mne z toho slovnika naskakuju vyrazky. Tebe mozno mile spomienky?

Takze dobre som tipoval ... film si nevidel (davala ho aj CT ... niekedy pred 5 rokmi). Takze niet sa o com bavit. A ak chces diskusiu na urovni, tak tu poslednu poznamku si si mohol odpustit, lebo podobnych na tvoju adresu by som mohol mat tiez dost, ale nestoji mi za to, viest debatu takym sposobom.
30.07.2016 - 06:10:00
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up