Tie multimedialne centra urcite nie. Kazdy jeden produkt je vyrobcom podporovany prvy rok a potom je koniec. Akonahle sa nieco na youtube zmeni, moze to blbnut alebo uplne prestat fungovat. Potom aby si hladal ci nahodou niekto nehackol vo volnom case ten firmver a neopravil problemy, na ktore sa vyrobca uz davno vykaslal. A kedze je vsetko proprietary, sanca ze to este niekedy rozchodis je minimalna. Jedine co by som sa nebal kupit z tejto kategorie je Apple TV, ale to je zase - podobne ako vsetky Apple produkty - zbytocne predrazene a obmedzene.

Nad HTPC s raspberry a pod ma zmysel uvazovat len ak mas skusenosti s Linuxom, shellom (textovou konzolou) a budes si vediet vygooglit a vyriesit vsetky komplikacie ktore mozu nastat. Potrebny rozpocet bude tiez trochu vyssi (doska, krabicka, zdroj, rychla pamatova karta, irda receiver a dialkove).

Pokial by moji rodicia chceli nieco taketo riesit, kupim im Chromecast. Nad alternativnymi vyrobcami by som neuvazoval prave kvoli podpore. Pri Googli mas istotu ze to bude fungovat vzdy. Youtube je tiez ich produkt, takze najstabilnejsie a najjednoduchsie riesenie bude urcite to od Googlu. Povodny Chromecast v tvare usb kluca by som dnes uz nekupoval, vysla uz nova verzia:

www.google.sk

oficialna cena je 39€, nekupuj to za 55 od nasich obchodnikov (alza), pozri to radsej vonku...
28.01.2016 - 01:27:37
00
Kice, yojo, diky za odpoved.
O setrenie nejde, len tie suciastky nemam doma.Skusim to bez nich.
28.01.2016 - 07:48:09
00
PhilJ - dakujem, aj som si myslel ze si nieco take male vybrat.

Ešte druhá vec, spomenul som to manželke a prvá jej reakcia bola, niečo na SKYPE so Starkou by sa nedalo? No to vobec neviem, pripojit kameru na TV? Tam už by asi bolo to multimedialne centrum potrebné.
28.01.2016 - 13:15:57
00
Skype na tych beznych media playeroch urcite nerozbehas - na to potrebujes nejaku krabicku s androidom a USB portami - a za tu cenu si uz rovno mozes poskladat nejake raspberry a pod
28.01.2016 - 16:15:29
00
Dakujem.
28.01.2016 - 22:14:29
00
Ja som s tymito poziadavkami skoncil pri starom PC (nejaka super mala krabica), na ktorom som rozbehal KODI a ked raz za cas chcem skype, tak si to musim prepnut na linux, ale zase az tak casto tam neskypujem. A u nas to bezi kazdy den - minimalne na Masa a Medved pre maleho, pripadne tam mam plugin na pinkbike, tak pozriem nove videa...
01.02.2016 - 11:55:26
00
Mam uz cca rok KODI na Raspberry Pi 2. Denne Youtube add-on, sem atm nejaky film streamovany alebo archiv televizie, holandske radia a ine zabavky. Okrem obaqcsnych vypadkov youtube - rataju pocet dopytov a zjavne velka skupina KODI uzivatelov sa identifikuje rovnako, takze pretiecie nejaka quota to bezi a neriesim to. Je to ale stale open source, takze napriklad prave ten problem s youtube add-onom sa vracia a zatial nebol vyrieseny, plus to ci sa fixne nejaky bug alebo nie zavisi na usili / ochote / nadseni jeho tvorcu.
Co som pozeral R PI2napriklad na Alze, tak cena hrozna... Ja ju mam zo Statov, takze to bolo niekde inde, ale stale treba klavesnicu atd. Samotna instalacia by nemala byt problem asi pre nikoho, navodov na youtube aj pisanych kopec.
Je to ale ale na zvazenie, ci predsa len nekupit tu Google lentilku, ktora jestli se nepletu je plug-n-play.

P.S. este uzivatelsky komfort - moja dcera ma aj v 4 rokoch trochu problem s touchpadom a Enterom, takze jej videa prepiname my plus youtube add-on neponuka suggested videos, takze sa nevie prepinat na dalsie a dalsie a dalsie a dalsie video. Z mojho pohladu je ti velka vyhoda ;-) Na tablete to zvladala bez problemov ked este nemala dva roky, maly ide presne v jej slapajach :-(
01.02.2016 - 22:59:28
00
neviem ako je na tom s podporou Androidu Raspberry, ale taky odroid podporuje Android od nepameti - potom nie je problem pouzivat oficialny app store a oficialnu aplikaciu na Youtube, Kodi atd.
01.02.2016 - 23:36:28
00
RPi 3 uz aj s Wifi a Bluetooth https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-3-on-sale/
29.02.2016 - 13:57:26
01
Konecne Sa mi to podarilo rozbehnúť

Prílohy:

IMG_20160523_212355.jpg
IMG_20160523_212355.jpg 1.12 MiB thumb_up0thumb_down

23.05.2016 - 22:03:30
03
btw uz je aj 3jka, porovnaval to dakto s 2 ci sa to oplati? v com je tam daky zasadny rozdiel?
23.05.2016 - 22:17:00
00
ako porovnaval som aj neporovnaval v Kodi som citil najvacsi rozdiel uz to tak nelagovalo ako na dvojke. na obrazku uz mam trojku no nieje to vidiet.
23.05.2016 - 22:48:44
00
Tak prispejem aj ja :-)
Rpi2+ používam ako torrent box s použitím externého hdd plus zdieľanie dát a vzdialený prístup cez x11vnc z mobilu/ iného PC. Vzhľadom na nízku spotrebu je to ideálne riešenie za pár eur. Len sa dopracovať k fungujúcej konfigurácii bolo celkom zdĺhavé. Napájané dvoma nabíjačkami pre mobil :-)
20.06.2016 - 19:54:48
00
no s tou vstavanou 100mbit usb sietovkou to je len take dost obmedzene riesenie, co mozno staci na pomaly DSL internet - nejaku optiku to ale nezvladne, na to to nema dostatocny vykon. Rovnako aj ten NAS je len pre veeelmi trpezlivych :) ...za nieco malo cez stovku sa daju uz zohnat miniaturne x86 masinky s gigabitom ktore bez problemov prenesu 70MB/s - tj 5x viac ako Raspberry Pi.
20.06.2016 - 22:13:18
00
ok. beriem ale zatiaľ mi to zvláda ťahať plnou rýchlosťou 50Mbps takže to neriešim. A niečo málo cez stovku je proti 30€ vcelku rozdiel :-)
21.06.2016 - 17:09:55
00
keyboard_arrow_up