To tvrdnutie pak pri pumpovani je dane hustotou oleja pri nizsich teplotach. Nestiha sa proste vratit tym otvorom z5 do expanzky. Ale robi to len pri teplotach okolo nuly a menej.
18.02.2016 - 06:46:50
00
robí mi to aj pri vyšších teplotách, je síce pravda že prejav je o niečo miernejší ale aj tak to cítiť

Formuly sú na tom ako ? jazdil som iba C1 (origo na biku) po prehriatí sa radi zavzdušnili a dávkovateľnosť mizivá, modely ako The One poprípade R1 sú na tom rovnako alebo už to je lepšie ?
18.02.2016 - 08:32:15
00
Čo mal kamoš The One, tak odvzdušňoval dosť časť a dosť pri tom nadával. Ono je to asi všetko prašť ako uhoď. Elixir R som po 2 sezónach menil, lebo sa začali po prehriatí zavzdušňovať. SLX začínajú robiť to, čo spomínaš ty. Asi to má nejakú svoju životnosť, kedy sa vyderie piest v páke alebo niečo podobné a začne sa do systému dostávať vzduch.
18.02.2016 - 08:39:20
00
double napísal:
ok potreboval by som niekoho kto mal XT a aj tieto Guidy a vie posudit. Ty to asi nepocitis ale sa mi zda ze ak su prehriate(pri dlhých zjazdoch) brzny ucinok je horsi ale mozno to bude aj týmo organickymi platničkami. Ale zevraj XT vedia lepsie odvadzat teplo. Kazdopadne pekny bike nech služi.


ja mam moznost porovnat a za mna urcite XT. gajdy su po vsetkych strankach fakt ze velmi velmi priemerne brzdy. XT tiez niesu bezchybne, ale urcite lepsie.
18.02.2016 - 09:38:15
01
co vsak povazujete za silnu brzdu? ked prehadzuje jazdca na rovine pri tuknuti na packu alebo pri silnom stlaceni. xtr a podobne, mali by uz byt extra brzdiace, no pisete ze su priemer, ci?
18.02.2016 - 10:06:54
00
XTR nemá dôvod byť extra brzdiaca. Je to XC brzda. Extra brzdiace sú skôr Saint, The One, Code a podobné FR/DH brzdy. Za mňa sú SLX/XT pri správnom odvzdušnení viac než dostatočné všade okrem bikeparkov. Tam nie je problém ich uvariť aj s mojimi 78 kg, pri vyššej váhe ešte ľahšie.
18.02.2016 - 10:11:30
02
voloda suhlasim ,ale aj otocim ...zas ked mas 90kg momentalne az 96kg len zivej vahy :lol: tak sa tie sainty zidu aj inde ako v bikeparku ...zalezi co a ako jazdis a kolko ako a kde brzdis ;) co je individualne ....takze sa neda zovseobecnovat ;)
18.02.2016 - 10:27:39
00
Guidy uz mam doma, ale zatial som nejazdil, len prebehol. Ale ked pozeram na to, kolko materialu to prasiatko ma (je asi aj lahsie ako moje starsie Elixiry, je strasne vychudnute), tak si myslim, ze to uvarim asi v prvom zjazde mimo MK. Oproti tomu stare Cody, ktore jazdim, som mierne prehrial asi len jediny raz a to ked som mal na kov zjazdene dosticky a totalne zjazdeny kotuc a nie originalne packy. A to este aj tak celkom drzalo. Lenze stare Cody, s tym sa daju lovit mamuty :lol: /samotne prasiatko ma hadam 200g :D/. Shimano Saint maju tiez vacsie prasiatka, skor by som stavil na ne, nez na Guidy. Brzdy ucinok v recencii popisovali, ze nemaju taky strmy zaciatok ako mavali Avidy, ale ze po silnejsom stlaceni to brzdi uz velmi silne. Dost pripominaju packy Shimana. Na lahke jazdenie budu urcite ale v p ohode.
18.02.2016 - 10:48:49
00
Na predošlej Meride som mal iba nejaké Tektro hydraulické brzdy a brzdilo to fakt dobre...čo som vôbec nečakal.Dokonca chalan v servise, ked sa na tom odviezol tak bol prekvapený ako dobre to funguje.Takže záleží možno aj od kusu a od toho ako tie brzdy "zabehneš"...
18.02.2016 - 10:58:59
00
Ja som mal kedysi daaavno nejake tektra hydraulicke a hodil som ich rovno do smetiaka,ani som sa ich nesnazil predat lebo by sa na nich niekto prizabil
18.02.2016 - 11:08:28
01
zalezi kus od kusu pri mnohych brzach, niektore Avid Elixir musi clovek odvzdusnovat snad kazdy mesiac, ine kusy drzia rok aj viac v pohode..
18.02.2016 - 11:26:17
00
lto: ktory model Guide si zohnal? :) ja som chcel RS alebo R ale kazda dobra ponuka mala bud kratku hadicu zadnu (160 cm a viac potrebujem) alebo ma niekto predbehol, tazke asi skoncim pri Formula CR1 alebo novych Magurach...:)
18.02.2016 - 11:32:21
00
Ved otom mi ide lebo tie guidy su dost malicke sice 4 piestove takze sa da lepsie davkovat sila ale nemozem snimi dávat velke kopce resp mozem ale musím stát. Na male karpaty su v pohode:)
18.02.2016 - 11:45:57
00
MageZ: RSC, chcel som to specialne tocitko na packe :lol:. Inak staci Rko, lebo medzi RS a R je rozdiel len v lozisku na pake, to ja nepotrebujem (ale niekomu moze vadit trosku vakl na pake). Magury neviem, lebo o tych som cital, ze je s odvzdusnovanim este vacsia sranda ako s Elixirmi . Inak , cast problemov s Elixirmi moze mat na svedomi to, ze nemaju rady DOT4 (som sa docital). A Rka zozenies tusim nove bez kotucov za 100e. RSC sa predavaju zhodene z bajku za cca 200e, uplne nove do 270e (vsetko bez kotucov). Ale mozes sa poobzerat aj po Avid Code (tie 2011+). Alebo potom Shimano Zee/Saint.

double: holt, kto brzdi, nevyhrava :lol: .. ale mam veru pocit, ze sa vsetci predhanaju v co najlahsich komponentoch a potom su len problemy, viz. nemenovana znacka plastov a ich skvele bocnice.

http://www.bikeandride.cz/2016/02/sram-guide-rsc-testujeme-dlouhodobe/
18.02.2016 - 11:52:43
00
R a RS je rozdiel a podstatný :D. SwitchLink ;)
18.02.2016 - 11:54:46
01
keyboard_arrow_up