Kaper napísal:
Je na tom dost pravdy,ale predsa len keby tam nesaskuju fizli,ale je tam nejaka nehoda,tak ten kamion do nich takisto bez milosti nadrbe.

Ver tomu, že ak by tam bola nehoda, tak by sa šlo v kolóne a pomaly. Lebo všetci musia očumovať. Inak by tam bolo označenie tej nehody s tou blikajúcou šípkou na vozíku NDSky. To, že tam nebola kolóna, kvôli tomu, že zabrali celý jazdný pruh, je len preto, že tam zastavili iba niekoľko sekúnd pred tým ako sa ten náklaďák presúval do toho jazdného pruhu. Veď samotný zranený policajt vraj iba vystupoval z toho auta.
05.02.2016 - 14:07:38
00
A keby sa ta nehoda stala len par sekund pred tym?Toto je na dlhu polemiku...
05.02.2016 - 14:32:04
00
Tak by ten kamion pred nim zapol vystrazne svetla. Robia to tak vzdy, aj ked sa blizi kolona lebo vedia ze za nimi niekto ide a nevidi cez nich.
06.02.2016 - 13:46:27
00
Vcera som nedobrovolne otestoval automaticke vyhodnocovanie dialnicnych znamok :) Rocnu dialnicnu som sice kupil, ale az vcera :D Som zvedavy, ci mi pride pokuta :))
06.02.2016 - 21:53:00
00
dnes som videl blikajúce policajné auto dopravné nehody v Novom Meste na mostoch a za ním stáli autá a na krajnici stál cyklista a držal sa za rameno, nevie niekto čo sa tam stalo?
06.02.2016 - 22:02:23
00
randy niekde som cital, ze system ta sice zachyti, ale vyhodnocuje ta az na druhy den. Takze porovna si datum 5.2 a hotovo. Dufaj, ze to je tak aj naozaj :D
06.02.2016 - 23:18:51
00
randy napísal:
Vcera som nedobrovolne otestoval automaticke vyhodnocovanie dialnicnych znamok :) Rocnu dialnicnu som sice kupil, ale az vcera :D Som zvedavy, ci mi pride pokuta :))

Definuj "vcera" a "vcera". Ak si najprv siel po dialnici a az po jazde si si zakupil dialnicnu znamku, tak keby som system vyhodnocovania navrhoval ja, tak pokutu dostanes. Len idiot by to nastavil inak. :) Druha vec je, ci tie kontrolne brany, popod ktore si siel, uz boli funkcne, kedze zatial ich funguje len 10 ci kolko.
06.02.2016 - 23:23:02
00
randy napísal:
Vcera som nedobrovolne otestoval automaticke vyhodnocovanie dialnicnych znamok :) Rocnu dialnicnu som sice kupil, ale az vcera :D Som zvedavy, ci mi pride pokuta :))


v prvy februarovy den bolo takych ako ty vyse 6 tisic http://www.ndsas.sk/aktuality-bleskova-sprava--6-tisic-aut-bez-edz/44372s49170c
07.02.2016 - 00:54:18
00
randy napísal:
Vcera som nedobrovolne otestoval automaticke vyhodnocovanie dialnicnych znamok :) Rocnu dialnicnu som sice kupil, ale az vcera :D Som zvedavy, ci mi pride pokuta :))


System vyhodnocuje datum, cize ak si najskor isiel po dialnici a v ten isty den znamku kupil a uhradil tak je to v poriadku. Datum platnosti je od 00:00 hod. daneho dna.
07.02.2016 - 08:42:23
00
Noo.. tak vystartoval som z BA okolo 23:20 :D Do BB prisiel nejak okolo 1:10 a znamku si kupil okolo 10:00 :)))) Tak uvidime.

Ono jasne - spokutovat sa da clovek hned, no zas nejaka sanca by sa ludom mohla dat. Dakedy vraj v madarsku to fungovalo tak, ze stacilo uhradit poplatok za dialnicu do 24 hodin a bolo to v pohode. Co si myslim ze je naozaj spravny sposob.
07.02.2016 - 12:51:44
02
Zaujimava logika... Cize je OK, ak spachas priestupok, ale dodatocne do urciteho casu ho "akoze" napravis. Tak potom by malo byt OK aj odviezt sa nacierno v MHD a potom si kupit a oznacit listok.

Inak nedavno si tu dost moralizoval, ze cyklisti nemaju co robit na chodniku a okamzite maju dostat pokutu, ale ked ide o Tvoje porusenie pravidiel, tak uz je spravny sposob aj moznost dodatocnej napravy. Podla Tvojho dvojiteho metra by si teda po novom mal aj zmenit stanovisko voci cyklistom - malo by stacit, ak cyklista prejde po chodniku a potom sa ospravedlni. Tym padom tiez nie je dovod aby dostal pokutu. Ved dodatocne to napravil.
07.02.2016 - 13:16:56
02
Jezus, nic v zlom, ale vidim dost velky rozdiel medzi Tvojimi prikladmi a tym, o com pise randy. Mozno je to tym, ze dialnicnu znamku vidim ako poplatok za pouzivanie dialnice a teda platbu najneskor v den jej pouzitia za cisto technicku zalezitost. Osobne si myslim, ze by to tak malo byt nastavene uz v zakone a stat by mal svojich obcanov dodzubavat za uplne ine veci. ;)

P.S. Rozdiel voci tomu listku za MHD vidim v rozdielnej moznosti kontroly. ;)
07.02.2016 - 13:54:21
01
Ja v tom prave rozdiel nevidim - vojst na dialnicu, ist do kina, odviezt sa v MHD. Vsetko su to veci, kde sa najprv ocakava, ze zaplatim, az potom to vyuzijem. Cize uvazovanie v rovine "bolo by spravne, ak by stacilo zaplatit po pouziti" nechapem.

https://www.eznamka.sk/selfcare/home/

"Povinnosť úhrady diaľničnej známky má vodič vozidla alebo vodič jazdnej súpravy pred začatím užívania vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest. Prevádzkovateľ vozidla alebo prevádzkovateľ jazdnej súpravy je povinný zabezpečiť, aby pri užívaní vymedzených úsekov ciest vozidlom alebo jazdnou súpravou bola splnená povinnosť úhrady diaľničnej známky."
07.02.2016 - 14:13:32
01
Este si sa nestretol s tym, ze za nejaky tovar/sluzbu sa plati po dodani? Naviac, kontrola je v tomto konkretnom pripade uplne jednoducha a dnes uz automaticka. ;) Preco nevyjst ludom v ustrety? ;) Nepolemizoval som o aktualnej pravnej uprave. ;) Mozno je rozdiel v tom, ze ja nevidim vsetko cierne a mam o kus pozitivnejsi pristup k zivotu, ako Ty. ;)
07.02.2016 - 14:46:00
00
Ja by som dal "trial version" 90dni, ked sa mi dialnica zapaci tak potom zaplatim :lol:
07.02.2016 - 15:05:46
016

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up