Tak ja sa extrémne potim...Ja ked pridem domov, tak mám vsetky vrstvy mokré od pása hore...Aj čiapku mozem zmykat..Ja mám rád kopce v teple pekne :)


Naposledy upravil FEDERER dňa 26.12.2015 - 20:55:16, celkovo upravené 1 krát.

26.12.2015 - 20:50:13
00
ja to mam podobne. a tuto "zimu" som uz treti krat chory...ide ma z toho drbnut. imunita na bode mrazu
26.12.2015 - 20:55:02
00
nj...to je naprd....ja si pekne zaklopem na drevo
26.12.2015 - 20:57:05
01
dnes som si do jedného kopca musel dať dole rukavice a čiapku z pod prilby, pretože z domu som šiel v hmle a 2° a potom som sa dostal do slnka a takmer 15°, keby nefúkalo, tak si aj bundu rozopnem.. keď som ten kopec zjazdil, tak som prišiel zasa do tých hmlových sračiek. doma si potom treba dať jeden zdravotný a je to ok :D
26.12.2015 - 21:11:13
02
Netreba sa zase tak naobliekať, ja keď vyjdem s bikom von, tak mi musí byť trošku zima, a keď sa dostanem na prevádzkovú teplotu, tak je všetko ok aj hore kopcom.
26.12.2015 - 21:34:56
06
Imroman napísal:
Nuz tak to ta fakt lutujem :) Clovek sa samozrejme do kopca spoti ale ak mas dobre veci tak o chvilu si zase suchy...

Co sa tejto temy tyka tak Ti dost doverujem ale konkretne v tomto bode nemozem vobec suhlasit. Co sa tyka vybavy tak si myslim, ze som na tom kvalitativne porovnatelne s Tebou co registrujem ale ked sa spotim (ano, som velmi potivy) tak domov prichadzam vzdy mokry. A to nie iba na biku ale i na pasoch alebo rychlej turistike. V znalosti vrstvenia to tiez nie je - vyskusal som x variacii a za tych par rokov nasiel to co funguje najlepsie ale jednoducho raz prepotene uschne az v teple na vesiaku a nie pri zatazi / aktivite ;]
26.12.2015 - 21:43:13
00
Nuz to sa zial mylis...uschne pri miernej zatazi kedze telo produkuje teplo. Jasne ze ked pojdes stale intenzivne tak nemas sancu uschnut ale staci trochu zvolnit a citim ako schnem...a funguje to u mna vsade, pri behu aj na lyziach. Samozrejme ked ides na max a spotis sa uplne na total tak to potom o to dlhsie trva...
26.12.2015 - 21:52:50
00
contador888 napísal:
Netreba sa zase tak naobliekať, ja keď vyjdem s bikom von, tak mi musí byť trošku zima, a keď sa dostanem na prevádzkovú teplotu, tak je všetko ok aj hore kopcom.


Presne tak...to je dalsia podmienka aby bolo vsetko OK
26.12.2015 - 21:54:04
00
okolo 5°, príp. aj do nuly sa dá ešte v pohode jazdiť... v tomto sychravom počasí je výhoda, že aspoň nefúka vietor... samozrejme danej teplote treba prispôsobiť tempo a najmä si pri stúpaniach vždy rozopnúť bundu :) lebo potom v zjazde je takmer istota, že človek nachladne (ako ja teraz :))
26.12.2015 - 22:19:45
00
Imroman podla mna sa skor menej potis. Mozem zvolnit a ist hlboko na spodnej hranici tepovej zony 1 ale aj tak schnem niekolko hodin. V zatazi vypotim tolko, ze ziaden z materialov co som mal / mam neda tu vlhkost / mokrost efektivne prec behom napr. 1 hodiny. Najlepsie mi napr. z prvej vrstvy funga Brynje alebo rovnako tkany ale viac synteticky Progress co sa uz zial nevyraba ale aj tieto uz som prepotil tak, ze som ich do konca vyjazdu v pohodovom tempe za 1 -2 hodiny nedostal do stavu, ze by sa dali povazovat za znesitelne "suche". A pardon za pokracujuci OT.
26.12.2015 - 22:20:50
00
OK, ja to beriem, ved tato tema je neskutocne individualna a hlavne vnimanie chladu...Ale mne to tak funguje tak urcite to musi aj dalsim :D Dost to napr. zalezi aj od vlhkosti, res. ked je mraz tak vsetko na mne schne velmi rychlo atd...je tam proste X faktorov ale to tu nebudeme rozoberat :) Proste ja som si nasiel system ktory mi dokonale sedi a vdaka ktoremu mozem robit svoje aktivity skoro v kazdom pocasi...
26.12.2015 - 22:28:50
00
JJ, velmi indivindi vec - preto som vlastne aj reagoval lebo to isto neplati uplne na 100%. Ale total suhlas - ked si clovek najde to svoje tak sa da vonku fungovat aj v docela haluznych podmienkach bez utrpenia. Tiez som nasiel svoje zatial best a da sa mi vonku premavat bez castych chorob alebo extrem diskomfortu. Zaroven vsak nemozem povedat, ze by to bol luxus prepych v suchu :D
Do zjazdenia a inych aktivit.
26.12.2015 - 22:31:20
00
No tak prave ta veta "zaroven vsak nemozem povedat, ze by to bol luxus prepych v suchu :D" to cele vystihuje...jasne ze nie som suchucky ako ked sedim doma, ale je rozdiel byt total mokry a mierne spoteny :D :D

A kaslime uz na to asi lebo dostaneme ban :D
26.12.2015 - 22:41:25
01
orvaq napísal:
Imroman podla mna sa skor menej potis. Mozem zvolnit a ist hlboko na spodnej hranici tepovej zony 1 ale aj tak schnem niekolko hodin. V zatazi vypotim tolko, ze ziaden z materialov co som mal / mam neda tu vlhkost / mokrost efektivne prec behom napr. 1 hodiny. Najlepsie mi napr. z prvej vrstvy funga Brynje alebo rovnako tkany ale viac synteticky Progress co sa uz zial nevyraba ale aj tieto uz som prepotil tak, ze som ich do konca vyjazdu v pohodovom tempe za 1 -2 hodiny nedostal do stavu, ze by sa dali povazovat za znesitelne "suche". A pardon za pokracujuci OT.

A potíš sa aj keď ti je chladno? To by bolo divné a ukazovalo by to skôr na nejaký zdravotný problém. Telo sa potí lebo mu je teplo a snaží sa regulovať teplotu. Je pravdepodobné že si veľmi naobliekaný. Keby telo nemuselo regulovať teplotu tak by si sa ani tak nepotil. Skús sa obliecť menej. Tenšie veci, niekoľko vrstiev. Vpredu neprefuk. Dobre zateplená hlava, tretry a rukavice. Ako bolo napísané vyššie na začiatku ti musí byť pocitovo zima. Na začiatku vyskúšaj tak hodinový švih a uvidíš či sa dokážeš zohriať na "prevádzkovú teplotu", alebo sa opäť prehreješ a začneš sa enormne potiť.
27.12.2015 - 08:57:45
00
No praveze v porovnani s kazdym s kym som bol zatial vonku som az velmi malo obleceny. A to presne z dovodu, ze sa snazim predist prehriatiu / poteniu. Velakrat to prezeniem a som kvoli tomu prechladnuty ako sa snazim nepreobliekat. Bezne chodim v zime vo windstoper cyklobunde a pod nou najtensie / najviac dychave termopradlo co mam vyskusane. Cize tuna uz nemam moc co minimalizovat :] A hej, ked idem u v beznrj zatazi tak sa potim aj v tom.
27.12.2015 - 09:15:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up