[quote="@1028562"]onduro čo riešiš??? Je nejaká ideálna geometria?... Ak áno, prečo ju nemajú všetky bajky na svete???
Každému pasuje niečo iné a aj tak možno 60-70% bajkerov sa chce proste voziť a nebudú riešiť ani plaste nieto ešte geo.... Navyše, ak pasuje tebe, nemusí pasovať ďalším 98% ľudí....
To máš s jak s autami.... V rovnakej triede jeden povie že najlepšie auto je X a druhý že Y.... A pôjdeme to riešiť?... NIE ... Nech si každý jazdi čo chce :-)

Povedal som take nieco? Geometrii je xy,kazdy je iny,traily su ine,ideal neexistuje,rovnako je vychvaleny dlhy strive race tak isto ako kratke mojo. Ale toto je ako ked nahodne losujes cisla a potom je z toho bike. Vacsi freak som zatial nevidel. Ak to niekomu vyhovuje dobre len pre nho,ale cista logika z tych cisel ma nepusti si myslet,ze to moze byt dobre...
29.11.2015 - 21:19:19
01
Viezol som na tom len asi okolo 30 minut takze posudit to nedokazem, este ked mi bol aj ten ram maly k tomu. Ale zabavit ma to zabavilo, aj ked je pravda ze tie cisla hlavne na tej starsej verzii so 150mm vidlou boli nezvycajne. :)
29.11.2015 - 21:25:26
00
ale cista logika z tych cisel ma nepusti si myslet,ze to moze byt dobre...



sak toto.... nasa logika :-)
29.11.2015 - 21:26:37
00
Sa pozrite kolko hovadin bolo v predaji a po rokoch je to zrazu moderne. Za5r bude aj kelisova gemetria top.:P
Tusim vam to pocasie leze na budku
29.11.2015 - 21:27:11
01
Pocul som ze Roman Bohacik z RB design (nemylit s ceskym RB) je dnes hlavnym konstrukterom v Kellyse. Tak snad nas cakaju nejake zaujmave projekty. Mal som raz jeho Reaktor naboje a veru boli to dobre naboje.
29.11.2015 - 21:38:17
00
Podľa mňa nakupujú nejaké katalógové rámy niekde na Tajvane a nejaký vývoj je tam akurát na propagačné videá a do katalógov "prospektov"
29.11.2015 - 21:43:37
04
Tak tak ako kopec inych vyrobcov nalepiek ....
29.11.2015 - 21:45:09
02
nieco je urcite upraveny open product(swag, eraser), nieco asi ich custom praca(hacker, Tyke?, stage?). kazda znacka je v nejakej casti vyvoja.
// nasiel som chalana s ktorym asi robia na nejakych projektoch v ramci ind. designu http://slavomir-ozanik.blogspot.sk/
29.11.2015 - 21:46:49
01
Poznam sa s produktakom z Kelkysu a je to tak ako pise Mikee.ono by ani nemalo vyznam robit vyvoj na vsetky biky v katalogu.preto sa robi len na vyssie modely.vyvoj celej ponuky by stal firmu kopu penazi a zbytocne
29.11.2015 - 23:23:11
00
Toto len potvrdzuje to čo som písal. Pri lacnejších modeloch fungujú na nejakom katalógovom ráme s rovnakou geometriou ako aj mnoho iných výrobcov. A ako píše zihadlo 5 tak potom sa už len "nálepkuje" strieka podľa toho kto ten rám kúpil (KELLYS, 4EVER, ORBEA, CUBE...) a aj táto operácia (nástrek) je podľa mňa riešená niekde u šikmookých a do montážnych dielní sa už dostane hotový rám.
Inak toto všetko už mohlo byť v "Pieskovisku" ;)
30.11.2015 - 05:12:09
00
Sam jazdim ako hovori Mikee ,,open product,, z dielne astro a kancelarie ctm. Proti tomuto absolutne nic nemam, kedze z mojej skusenosti, uz druhej, da sa tak mat skvely bike za cenu viac nez priaznivu, teda dostupnost nacinia bez kompromisov aj pre cloveka, co ma hlbsie do vrecka. FSS funguje excelentne, tam nie je co vytknut, dizajn je uz podla mna celkom fajn, mozno zadna stavba by mohla byt trochu krajsia, osadenie tip top, aj ked cely sram akosi v teplote okolo nuly prestal fungovat. ale hlavne, je tam GEOMETRIA, co ma hlavu a patu... proste moderny AM/Enduro bike ako sa patri. este tam vidim aj priestor na znizenie podvozku a polozenie o pol stupna, a to uz by bol iny zjazdak.. a ani horekopcovost by neutrpela.

Ten kellys, vsetko vyzera na prvy pohlad ok, vybava super, konecne vidlice ako sa patri. minulorocne 150mm 32 nohy s hentakym uhlom, no uplne odveci... len staci sa pozret na cisla s geometriou a je jasne, ze je to dost zabite.teraz nemyslim HA, mnoho vyrobcov ide do tychto cisel a funguje im to. povedzte mi, kto by to chcel na vase lokalne traily? urcite to nejde ani nejako zazrace do kopca. Mko ma 19 palcovu sedlovku, takze je zbytocne vysoky, zadna stavba to som este nevidel, sedlovy uhol musi byt aky je, inac by sa to nezmestilo ani do zatacky na dialnici, ale slapaniu nepomoze. moja rada, znizit, skratit... investovat do foriem a bude to parada... cielovka swagu asi nepotrebuje stabilitu v 70km/h v rockgardene...

mozno sa zda, ze som prilis analyticky, alebo moc kriticky, ale nejde mi o to, aby som nieco zhadzoval. skor je v tom uprimny zaujem o zlepsovanie sa slovenskych znaciek, kedze s jednou sam mam velmi dobru skusenost:)

http://mtbs.cz/clanek/test-ctm-scroll-kellys-swag-dil-2/kategorie/testy-recenze/rubrika/bike-technika?page=3
30.11.2015 - 07:53:01
04
Tak toto je odpoved jak sa patrí... Nie ten flame čo si dával 2 strany dozadu... ;-)
30.11.2015 - 07:57:25
00
uz len keby to CTM zacalo vyrabat aj XL velkosti, tak by som sa nenahneval... lebo mat komplet FS MTB portfolio a nemat v ponuke ani jedno jedine XLko, tak to je podla mna pekna sracka...
30.11.2015 - 08:52:16
00
asi sa im to moc neoplati. ono su to v prvom rade firmy zamerane na zisk, tak typicky slovensky. to nie je transition, knolly, banshee, yeti... nemaju dokonca ani Sko, pri tom KHS ponuka 4 velkosti scrollu. zamerali sa na priblizne 174-185cm, takych je asi najviac:) na druhej strane, kellysacke Sko nie je Sko. 168cm chlapec s kratkymi nohami ledva narve teleskopku do 17,5 ramu.
30.11.2015 - 09:02:16
00
tebou menovane znacky to robia ako charitu ? :lol:
30.11.2015 - 09:06:55
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up