Tiez nechapem co chceli Turci tym zostrelom docielit. Chceli zastrasit Rusov, alebo naopak ich vyprovokovat?
Jedno z toho urcite, pretoze neverim ze islo o prostu obranu.

Domysleli v tej chvili ze mohli zacat vojnu?
26.11.2015 - 07:58:47
00
Robili to, čo mal robiť členský štát NATO. Rusko malo pred náletmi požiadať o uvoľnenie vzdušného priestoru.
Čo nie je jasné na vete "You are approaching turkish air space, change your heading to South"?

http://theaviationist.com/2015/11/24/audio-tuaf-warns-ruaf-su-24/
26.11.2015 - 08:48:24
01
mailoKE:

RE: Ale pre protivzdusnu obranu platila zasada, ze zostrelit narusitela bolo mozne iba vtedy, ak bolo zarucene, ze padne na uzemie statu, hranicu ktoreho narusil. Inak nebola opravnenost zostrelu obhajitelna.

no tak vidiš na co su pravidla a zasady ? lol na tri veci.... ako vzdy.
26.11.2015 - 09:43:23
00
Hosť napísal:
hrusticky a jablcka? to sa preberalo na zakladnej skole :)
zvysok mas v ss

Urazky a zosmiesnovanie .. to dennodenne citam v tlaci, ale to sa deje v parlamente, nechces sa k nim pridat ? :) Unikla ti ale bohuzial pointa mojej otazky a namiesto toho aby si mi normalne odpovedal na fore, mi napises urazlivu sukromnu spravu. Ale je to tiez odpoved, ktora neprekvapila.

edit: moja otazka smerovala nie k tomu, aby som rozduchaval vasne Rusko vs USA (NATO), ale k niecomu inemu. Ja som sa pytal, aby mi niekto vysvetlil tie rozdiely vo vnimani. Uz z tychto par odpovedi som zhrozeny a zacina mi byt asi jasna odpoved, ktorej som sa zdrahal uverit a zacina mi byt jasne, preco je vsade tolko vojen :(
26.11.2015 - 11:26:10
02
MailoKE napísal:
Len taka technicka poznamka k tomu zostrelu. Ku kratkodobym naruseniam hranic dochadzalo snad uz od vzniku letectva a robila to kazda strana. Ale pre protivzdusnu obranu platila zasada, ze zostrelit narusitela bolo mozne iba vtedy, ak bolo zarucene, ze padne na uzemie statu, hranicu ktoreho narusil. Inak nebola opravnenost zostrelu obhajitelna. Podobne aj pre pohraniciarov platilo, ze strielat na narusitela mohli iba tak, aby projektily nesmerovali na uzemie susedneho statu.


tak mi potom vysvetli preco Ceskoslovenski vojaci strielali utekajucich obcanov aj za hranicou..
26.11.2015 - 17:05:05
00
lto napísal:
Urazky a zosmiesnovanie .. to dennodenne citam v tlaci, ale to sa deje v parlamente, nechces sa k nim pridat ? :) Unikla ti ale bohuzial pointa mojej otazky a namiesto toho aby si mi normalne odpovedal na fore, mi napises urazlivu sukromnu spravu. Ale je to tiez odpoved, ktora neprekvapila.

edit: moja otazka smerovala nie k tomu, aby som rozduchaval vasne Rusko vs USA (NATO), ale k niecomu inemu. Ja som sa pytal, aby mi niekto vysvetlil tie rozdiely vo vnimani. Uz z tychto par odpovedi som zhrozeny a zacina mi byt asi jasna odpoved, ktorej som sa zdrahal uverit a zacina mi byt jasne, preco je vsade tolko vojen :(



..." pripojenim Krymu k Rusku v ramci demokratickeho hlasovania "....vyhlasim v Petrzalke referendum o pripojeni k Rakusku a bude sa ho moct zucastnit len obyvatelia Petrzalky a Slovaci zijuci na pohranici s Rakuskom. Mam dalej pokracovat? :)
26.11.2015 - 17:08:39
03
nemusis, pri lto to aj tak nepomoze - toto su predsa urazky a zosmiesnovanie...
26.11.2015 - 17:26:27
00
MageZ napísal:
tak mi potom vysvetli preco Ceskoslovenski vojaci strielali utekajucich obcanov aj za hranicou..

Hmm ... mozes byt konkretny, alebo agentura JPP? Hovori ti nieco termin "pohranicne pasmo"? A nejako si spominam, ze som pocul, ze bola vytvorena na niektorych miestach aj falosna hranica este vo vnutrozemi ... prave koli oklamaniu tych, co sa snazili ujst ... aby mali dojem, ze su uz za ciarou.
26.11.2015 - 19:28:55
01
Zasnem nad ludmi ktori sa snazia silou mocou nejakym sposobom obhajit to zostrelenie a cudujem sa ludom ze dodnes nevedia pochopit ked raz stoji zeleny muzik na Kryme pred volebnou miestnostou ako moze volica donutit vhodit do urny urcity volebny listok. Moze niekto objasnit? :)
Do rici a zasa som sem musel prispiet :(
26.11.2015 - 19:49:20
03
kto pamata este referedum za Meciara a Gusta Krajciho co ho beztresne zmaril (vyhodil 1 zo 4 otazok)?
Referednum na Kryme malo 2 mozne volby na hlasovacom listku - "ano" a "ano2". Nebola tam ani moznost suhlasit s vtedajsim stavom. To ako volby za minuleho rezimu kde sa dala vybrat komunistickca strana, komunisticka stran a komunisticka strana. Nehovoriac o tom, ustava na Ukrajine umoznovala hlasovanie o uzmenej celistvosti len v celostatnom hlasovani - to je ten priklad s Petrzalkou (aj ked nasa ustava neumoznuje vobec hlasovat o uzmenej celistvosti). A ked Rusko tvrdi ze ruski obyvatelia Krymu maju pravo na sebaurcenie (cast ineho obyvatelstva bola odtial vystvana), preco to pravo nemaju napriklad Kurdi v Syrii, ci Turkmeni v Syri? Svet nefunguje ze toto je dobra strana a toto je zla strana a ze veci su ciernobiele.

Co sa tyka zostrelenia Su24 Tureckom - prehnana reakcia na prehnane provokacie..."It takes two to tango"
26.11.2015 - 20:23:07
01
Tak o tychto moznostiach pocujem prvykrat. Mozes dat link na foto hlasovacieho listka?
26.11.2015 - 20:30:16
00
MageZ napísal:
kto pamata este referedum za Meciara a Gusta Krajciho co ho beztresne zmaril (vyhodil 1 zo 4 otazok)?
Referednum na Kryme malo 2 mozne volby na hlasovacom listku - "ano" a "ano2". Nebola tam ani moznost suhlasit s vtedajsim stavom. To ako volby za minuleho rezimu kde sa dala vybrat komunistickca strana, komunisticka stran a komunisticka strana. Nehovoriac o tom, ustava na Ukrajine umoznovala hlasovanie o uzmenej celistvosti len v celostatnom hlasovani - to je ten priklad s Petrzalkou (aj ked nasa ustava neumoznuje vobec hlasovat o uzmenej celistvosti). A ked Rusko tvrdi ze ruski obyvatelia Krymu maju pravo na sebaurcenie (cast ineho obyvatelstva bola odtial vystvana), preco to pravo nemaju napriklad Kurdi v Syrii, ci Turkmeni v Syri? Svet nefunguje ze toto je dobra strana a toto je zla strana a ze veci su ciernobiele.

Co sa tyka zostrelenia Su24 Tureckom - prehnana reakcia na prehnane provokacie..."It takes two to tango"

Na Kryme sa zachranili ľudské životy,to je najdôležitejšie,ak by Krym mala nadalej Banderovska Ukrajina,už by sa tam zabijalo,netreba zabudnuť na Sevastopoľ,aj Ruskí vojaci tam bojovali a položili život,aby vyhnali nacistov
26.11.2015 - 20:46:29
00
A paradoxne sovieti pod Stalinom vyvrazdili viac Ukrajincov ako nemecki nacisti. A aj ruski vojaci tam polozili zivoty aby vyhnali tych nacistov s ktorymi si par rokov predtym podpisali pakt a rozdelili si Polsko ako korist. Kto bol teda ten zly a kto ten dobry?
26.11.2015 - 20:55:21
01
Ja tu nepišem o Stalinovi ale o obyčajnom Ruskom vojakovi,iba naivný a hlupý človek môže veriť tomu,že Rusi dovolia,aby NATO vojsko obsadilo Krym a Sevastopoľ bez boja a preto sa stalo to,že Krym je znovu Ruský
26.11.2015 - 21:02:07
00
o krymskom referende aj s hlasovacim listkom. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krymské_referendum_(2014)
teda ak by som zil na kryme a nechcel by som sa pripojit k RF jednoducho by som volby ignoroval.ti ludia volili a spravili dobre.
26.11.2015 - 21:22:29
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
cron
keyboard_arrow_up