ASman
Dobre sa cita, ze takto progredujes... :-)
Treba vsak rozlysovat medzi stanovenou maximalnou tepovou frekvenciou a meranou maximalnou frekvenciou pocas nejakej aktivity, ajked obidva spolu suvisia...
Kludova tepova frekvencia a stanovena max tepova frekvencia urcuju zony tepovych frekvencii pre urcite zataze.
Je to dolezite aj preto, lebo nad stanovenou max tepovou frekvenciou klesa vykonnost srdca, hrozi nedokrvenie vencovitych tepien srdca alebo aj defibrilacia (to je absolutny extrem).
Tiez sa na to niekto pytal v inej teme, ci je mozne dostat infark pri dlhodobom 165 bpm...
Ze v tvojom pripade klesla priemerka o 10 tepov pri vyssom vykone je dobra sprava, len nebud az tak zaryty do cisiel a radsej jazdi dalej...
03.11.2015 - 18:49:42
00
ten laktat bol robeny pri bicyklovani alebo pri behu?
03.11.2015 - 19:52:09
00
ReHMn: Ďakujem :) stax: bike...
03.11.2015 - 21:20:37
00
tak uplne jednoduche vysvetlenie to potom nebude :)
03.11.2015 - 22:52:35
00
theruck napísal:
ja si myslim ze ti to zle nameral/vyhodnotil. ja teda nie som vobec odbornik ale z toho co som cital tak neverim na to, ze by som u seba dokazal posunut AP alebo ANP o 10 BPM.

u mna bol posun v ANP o 28 pulzov smerom hore v AP o 20pulzov smerom hore (a to mam AP na relativne shitnej urovni k ANP a k maxu).
ASman10 tepov dole je zaujimavych - v kazdom pripade dobra sprava ak ti na nizsej urovni srdcovej zataze ostal povodny vykon a ostal ti vacsi priestor na ''nastupy''. to neurazi nikdy :) polojednoduche a relativne racionalne vysvetlenie je to co ti dal Joko. tiez relativne racionalne vysvetlenie je ze si za ten mesiac uplneho nic nerobenia klesol nielen tepmi ale aj vykonom oproti urovni ked si este nieco robil (u mna to bola 1/4 vykonu na ANP po 3 mesiacoch nic nerobenia). ak je to tak tak si sprav serioznu zimnu pripravu a zaciatkom aprila si rovnaky zatazovy test zopakuj a budes velmi prekvapeny - drzim palce na 5w/kg pri ANP.
03.11.2015 - 22:57:03
00
Ďakujem, ja som si myslel že TF zostáva zhruba rovnaký vždy a len výkol klesá/stúpa podľa kondície :)
04.11.2015 - 13:55:39
00
ved tak to aj je, len niekto si myli vykon s TF a mysli si ze ked ma vyssiu TF ze ide "lepsie ako minule". tu TF treba brat naozaj iba hrubo orientacne lebo s vykonom suvisi menej ako si niekto moze mysliet.
a posun ANP o 28 pulzov? kazdy sme iny ale zda sa mi to nerealne ale mozno ak je clovek pri prvom merani nie moc zdravy a druhe meranie je po 15 000 km na bicykli tak mozno sa to da aj takto namerat
05.11.2015 - 07:54:59
00
zdat sa ti to nerealne sice moze ale je to porovnanie vysledkov od sportoveho lekara za 11 rokov (pricom drviva vacsina tohoto narastu bola za prvych 6 rokov) :) od urcitej urovne sa uz potom hybal len vykon s tym ze AP/ANP sa posuvalo +- 5 pulzov v zavislosti od toho ako som na pripravu (ne)kaslal.
posun AP/ANP ZASADNE suvisi s adaptaciou tela na zataz a teda pulzovu frekvenciu treba brat hociako len nie orientacne. o tom je trenovanost...
05.11.2015 - 13:04:29
00
a co ti podla teba ta pulzova frekvencia ukazuje? ved tym nic podstatne nemerias. to je ako keby si meral teplotu vzduchu meranim rychlosti vetra. ked fuka silnejsi tak mozeme predpokladat ze je chladnejsie ale to je asi tak vsetko.
naco ti je dobre vediet hodnotu AP a ANP? aby si vedel ze uz ides "vela"? ved to vies aj bez toho :) a niekedy ides viacej a srdce nic a niekedy menej a ide ti vyletiet. tak naco si to vsetci porovnavate vobec? ved na tom vobec nezalezi ci mas 158 alebo 189. podstatne je aky davas vykon a kolko ho udrzis.TF je len tienovy udaj podla ktoreho mozes relativne presne ale rovnako aj relativne nepresne odhadnut celkovu zataz organizmu. ale to ze na teba leze chripka alebo ze si sa po pol roku konecne kvalitne vyspal to si do toho nevies zapocitat.
05.11.2015 - 20:02:13
00
ked nevies na co je potrebne vediet hodnotu AP a ANP pri treningu a pri zavode tak je s tebou uplne zbytocne diskutovat :)

podla toho co tu pises ta podozrievam na typ co vydrzi na zavode s celom prvych 500m - potom jazyk omotany v naboji a prekvapeny co sa kur*a deje na piatom kilometri v kopci ked nevladze a vsetci ho predbiehaju...
05.11.2015 - 21:20:50
06
stax ako keby si pisal o mne :D
05.11.2015 - 22:03:31
00
ako si správne nastaviť tepové zóny ? 50min,198max 22r.
05.11.2015 - 23:47:30
00
zatazovy test u sportoveho lekara - zvysne metody nepresne priamo umerne tvoje trenovanosti
05.11.2015 - 23:58:50
01
Hosť napísal:
ked nevies na co je potrebne vediet hodnotu AP a ANP pri treningu a pri zavode tak je s tebou uplne zbytocne diskutovat :)

podla toho co tu pises ta podozrievam na typ co vydrzi na zavode s celom prvych 500m - potom jazyk omotany v naboji a prekvapeny co sa kur*a deje na piatom kilometri v kopci ked nevladze a vsetci ho predbiehaju...

ja teba zas podozrievam z hodinarstva. lebo tvaris sa ze niecomu rozumies ale k veci nevis nic napisat este aj odmietas diskutovat. napisal som ti jasne preco TF nie je presny ukazovatel zataze a jedine na ci si sa zmohol je nejake trapne popisanie nejakej vymyslenej situacie. gratulujem dostal si za to 4 palce. ale o treningu vis prt.
06.11.2015 - 15:30:46
00
majdos napísal:
ako si správne nastaviť tepové zóny ? 50min,198max 22r.

tepove zony sa nedaju nastavit spravne lebo existuje na to niekolko metodik. je to ako viera. podla toho ktorej sa rozhodnes verit podla toho chodis do kostola :)
niektore metodiky udavaju 4 zony niektore 5 a niektore 7 zon. podla toho ktoru si zvolis ze jej veris alebo ktorej veri tvoj trener podla tej budes trenovat. v tvojom pripade bude zrejme najjednoduchsie si zalozit konto na niektorom sport trackingovom serveri tam si vybrat jednu z moznosti vypoctu zon, ktore ti ponukaju, a tie zony potom brat ako tie tvoje treningove.
nebude to vobec presne ale budes mat aspon aku taku disciplinu pri trenovani. ak planujes nejake intervaly tak ti to bude prakticky nahovno lebo za kratky interval ti tepova frekvencia nestihne ani vystupat a uz mas konec intervalu.
06.11.2015 - 15:38:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Športové hodinky / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up