Sesulak napísal:
Lebo je tam preklep. Mozes pouzit bud Strautomator https://strautomator.com/home alebo Activityfix https://www.activityfix.com/

Sviňa, preklep 😡
07.06.2024 - 12:05:23
01
prosím vás, skôr začnem študovať internety ... dožívajú mi gps hodinky a nové by boli garmin ... potom mi už nič nebráni kúpiť si aj tachač na bike a teda moja otázka. V connecte sa mi to všetko pospája a rôzne tie body battery a podobne sa prepočítajú a následne sa zobrazujú aktuálne na všetkých zariadeniach, ktoré sú zapojené ?
07.06.2024 - 16:28:08
00
Presne tak. A to je aj kúzlo celého Connect ekosystému. Aspoň pre mňa určite.
07.06.2024 - 16:41:48
01
Máte nejaký rýchly návod na pripojenie hruďáku k hodinkám garmin?
Zdá sa mi že pri behu majú cca 3-5 tepov odchýlku (do plusu) tak to chcem skúsit s hruďákom.

Okrem toho sa sem tam stane že mi na začiatku aktivity hodinky nejaký čas nemerajú pulz. Začalo to robiť po tom keď som raz hodinky zobral do sprchy, ale to môže byť len náhoda
07.06.2024 - 16:46:12
00
lapaloma napísal:
prosím vás, skôr začnem študovať internety ... dožívajú mi gps hodinky a nové by boli garmin ... potom mi už nič nebráni kúpiť si aj tachač na bike a teda moja otázka. V connecte sa mi to všetko pospája a rôzne tie body battery a podobne sa prepočítajú a následne sa zobrazujú aktuálne na všetkých zariadeniach, ktoré sú zapojené ?


nie tak úplne doslova, na Edge si asi nebudeš pozerať spánok, či Body Battery, ani neviem či sa to dá, ale v princípe áno, údaje z hodiniek pri bežných činnostiach a aktivitách, ktoré nebudeš zaznamenávať na Edge a aktivity, ktoré budeš zaznamenávať na Edge, to všetko sa pekne spojí a spočíta/prepočíta v Connecte.
07.06.2024 - 17:11:21
00
LMS napísal:
Máte nejaký rýchly návod na pripojenie hruďáku k hodinkám garmin?
Zdá sa mi že pri behu majú cca 3-5 tepov odchýlku (do plusu) tak to chcem skúsit s hruďákom.

Okrem toho sa sem tam stane že mi na začiatku aktivity hodinky nejaký čas nemerajú pulz. Začalo to robiť po tom keď som raz hodinky zobral do sprchy, ale to môže byť len náhoda

Asi zalezi ake mas hodinky. Na Fenix 6X PRO je to dlhsie podrzanie tlacitka Up/Menu, cim sa dostanes do Menu. Zrolujes na Sensors&Accessories, potvrdis a das Add new. Hrudak by si mal mat vtedy na sebe, aby ozil a hodinky by si ho mali same najst
07.06.2024 - 18:15:26
00
Ak mas hrudak v hodinkach pridany ako snimac a je aktivny, ako nahle spustis aktivitu mal by sa pripojit sam do 2-3 sekund. Aspon mne to tak funguje pri kombinacii Garmin FR 965+Garmin HRM Pro
07.06.2024 - 18:35:22
00
bubbic FR255. Skúsim to pohľadať v menu. Potom keď nebudem mať hruďák bude merať pulz automaticky hodinkami?

lakko nemám, ešte som ho na beh nepoužil. Iba ku garmin tacháču na bajku
07.06.2024 - 18:39:24
00
Hrudak je prioritny ak mas aktivne meranie tepu zo zapastia a pripojis hrudak automaticky sa prepne meranie. Ci su to hodinky, alebo tachac funguje to rovnako.
07.06.2024 - 18:45:50
00
lapaloma napísal:
prosím vás, skôr začnem študovať internety ... dožívajú mi gps hodinky a nové by boli garmin ... potom mi už nič nebráni kúpiť si aj tachač na bike a teda moja otázka. V connecte sa mi to všetko pospája a rôzne tie body battery a podobne sa prepočítajú a následne sa zobrazujú aktuálne na všetkých zariadeniach, ktoré sú zapojené ?

Ano tu je to vysvetlene
https://support.garmin.com/en-US/?faq=EjPECQK58qA0xzJ5X74vm7

Staci aby si mal ako primarne zariadenie napr. hodinky, ktore to podporuju (vsetky novsie, v tom linku je aj zoznam).

Potom mozes mat aj starsi Edge. Ja mam 830tku,ktora to nepodporuje, ale ako primarne zariadenie mam Venu3, takze napr. recovery time sa meni podla toho ako som spal, body battery, stresu, podla narocnosti jazdy..., nielen podla toho, co my vypocital Edge hned po jazde.
07.06.2024 - 18:56:42
01
To či sa prepočítajú tréningové metriky a podobné veci závisí od kombinácie zariadení. Niektoré hodinky nepodporujú všetko. Ja som mal napríklad Vivoactive 4 a keď som išiel behať/túra tak do času zostavenia to nebralo alebo keď som nemal hodinky na ruke počas výjazdu tak body battery klesala rovnako či som bol výjazd na pohodu alebo intenzitu. Ale vivoactive neboli práve úplne športové hodinky, teraz mám Forerunner a tam to všetko ide v pohode. Akurát ja som si Forunner dal ako primárne nositelné zariadenie a Edge ako primárne tréningové. Teda to my dáva väčší zmysel keď 80% mojích aktivít je bike.
07.06.2024 - 20:25:46
00
Toto ma zaujalo, asi som to zle chápal doteraz. Mám 530 a Fenix 6x, prvé nepodporuje unified training status, druhé áno, o čo prichádzam? Veď už teraz vidím záznamy a databáz, oboch zariadení v Connecte... Vďaka.
07.06.2024 - 20:29:11
00
No, našiel som, ale úplne nerozumiem. Aký True training status?

What if I have a Device With Unified Training Status and One Without?
The Device Compatible with Unified Training Status with act as the PTD by default. The device without Unified Training Status will still generate its own Training Status that will be visible on the device itself, but the Training Status on the PTD and in Garmin Connect will be the true Training Status. You will no longer see the option to toggle between different device's Training Status in Garmin Connect if a PTD is set on the account.
07.06.2024 - 20:42:58
00
Matkough napísal:
Toto ma zaujalo, asi som to zle chápal doteraz. Mám 530 a Fenix 6x, prvé nepodporuje unified training status, druhé áno, o čo prichádzam? Veď už teraz vidím záznamy a databáz, oboch zariadení v Connecte... Vďaka.

Ide len o to, ze 530tka ti bude zobrazovat NA ZARIADENI zly napr. recovery time, pripadne ine metriky (vplyv treningu) bez ohladu na hodinky. Ale to je jedno lebo mas hodinky ktore to podporuju, cize metriky (training status...) na webe, appke a v hodinkach su spravne. Cize sa treba riadit podla toho, co ti ukazuje appka, connect, alebo hodinky.
Priklad hodinky zaznamenaju super spanok, ze uz nepotrebujes recovery, ale Edge 530 ti ukaze zly (dlhy) recovery time, iba ten co je v Edge. Musel by si mat 540tku,aby si stiahla ten super spanok a recovery vynulovala, resp. ukazala taky aky ma.
07.06.2024 - 21:47:06
11
Aby si mal hodinky plne zosynchronizovane s bike computrom v connecte, tak to nepodporuju vsetky hodinky, vacsinou iba tie drahzsie. Ak sa dobre pametam, tak je k tomu potrebna funkcia Physio trueup(Fenix, Forunner). Pri tachaci to myslim podporuju vsetky Edge5.. a vyssie.
07.06.2024 - 22:04:10
00
keyboard_arrow_up