Kam moze rOvNakA VirObNA Cena, roVNaka KVaLiTA viest...
thumb_up0thumb_down
25.06.2024 - 19:59:57
01
Noha na srot a tuto sezonu asi dojazdil...
Ak povaha prace neumoznuje homeoffice, tak utrpi aj penazenka...

thumb_up0thumb_down
25.06.2024 - 21:19:42
00
Tak video ma 5rokov,takze hadam uz jazdi...
25.06.2024 - 21:23:10
01
ešte že tie "nečínske" rámy nepraskajú :lol:
https://www.pinkbike.com/news/field-test-2020-rocky-mountain-slayer-carbon-90.html
https://www.youtube.com/watch?v=D0TaIhUNnpY
26.06.2024 - 08:55:17
00
to ani neviem co je to za "znacka".
26.06.2024 - 09:34:39
00
Akože čo nevieš?... Čo je Rocky Mountain? 😲😲
26.06.2024 - 11:04:56
07
peter120 napísal:
to ani neviem co je to za "znacka".

Velobuild nie je vyrobca ale sprostredkovatel, ktory predava ramy z tovarni v Cine a poskytuje na ne aj zaruku. Ram mam od nich aj ja, nie MTB ale cestny, a nie 5 rokov stary a je uplne v pohode.
26.06.2024 - 12:15:50
00
Ono pri tomto vsetkom je este jeden aspekt, ktory dlhodobo vnimam a otvorene poviem, ze mi nie je sympaticky. Snad si nikoho nepostvem proti sebe, neberte to nikto, prosim, osobne.

Neviem sa stotoznit s tym, ako ludia nakupuju na strankach ako Aliexpress. Pride mi to ako taka dvojita moralka. Ak by som mohol zovseobecnit kvoli zjednoduseniu, ludia nadavaju na Cinu, na cinske vyrobky a ich kvalitu dlhodobo. Ja mam vsak tymto prispevkom hlavne namysli lacne nahrady vyrobkov z nasich europskych obchodov, ci uz kamennych alebo internetovych. Je mi jasne, ze kazdy clovek ma ine ekonomicke predpoklady pri kupe novej veci, ktoru chce alebo potrebuje. Ale vezmime si napriklad slnecne okuliare. Skutocne je nevyhnutne mat 4 pary fake Oakley alebo celu kolekciu fake POC za zlomok ceny? Alebo si usporim a kupim si original POC, ktore su vyrobene v Taliansku s original Zeiss sklami a dam zarobit europskej firme?

Samozrejme nie som naivny a viem, ze absolutna vacsina hlavne elektroniky, ale aj inych vyrobkov a spotrebneho materialu sa vyraba v Cine, a to v roznej kvalite. Aj taky iPhone sa vyraba (nielen) v Cine. Moj bike je sice nemecky, ale nemam klapky na ociach a viem, ze niektore komponenty sa zrejme vyrobili v Cine ci na Taiwane alebo v Japonsku.

Tiez rozumiem, ze niektore vyrobky su vyrobene v Cine a predavane priamo vyrobcom za cenu x. Ten isty vyrobok moze byt predavany v EU za cenu 3x len preto, ze sa nan nabalil marketing. Nie vzdy to tak je, ale aj take pripadu samozrejme su. Sam pracujem s importom do EU, takze sa nieco malo vyznam.

Co chcem vlastne povedat? Ano, chapem, veci na Aliexpresse su lacne, castokrat asi aj dobre. Ale skusme nakupovat hlavne vo svojej krajine, v EU, v Europe, ak sa da. Chces power meter? Kup si Assioma z Talianska. Chces hodinky? Kup si Suunto vyrobene vo Finsku (ano, kupili ich Cinania, ale niektore modely sa robia vo Finsku). Chces auto? Nekup si prosim ta BYD, Ora, Zeekr ci podobne. Kup si Skodu, Citroen alebo VW (alebo cokolvek europske).

Preco? Lebo sa ani nenazdame a Cinania nas tu ekonomicky zozeru. Ak zacneme kazdy od seba, tak sa to mozno podari zmiernit. Len sa pozrite na reklamne panely pri ME vo futbale. Vsetko su len cinske firmy.

A ano, ja jazdim na Volve, ktory kupili Cinania. Ale aspon bolo vyrobene svedskymi rukami v Göteborg. Je tazke orientovat sa v dnesnom prepojenom svete, ale nebolo by zle zacat premyslat nad tym, co sa kde vyraba a komu davame svoje peniaze.
26.06.2024 - 13:16:46
210
Nekupujte čínske veci...ja som si kúpil Volvo, ktoré patrí Číňanom, mám "nemecký" bajk ktorý bol vyrobený v Číne/Taiwane ?
Aliexpress nie je len o fejkoch...je tam plno výrobcov, ktorý vyrábajú kvalitné veci za slušné peniaze.
A je dosť naivné si myslieť že keď je nikde nálepka "made in Germany", že to nie je vyrobené z čínskych komponentov ?
26.06.2024 - 13:31:23
03
Ja si zas najradšej kupujem emerický SRAM vyrábaný kdesi na Taiwane či kde :)

Ale chápem čo si chcel zhruba napísať....tiež by som si rád kupoval európske veci...ale s výnimkou ako Tricsktuff, alebo nejakých pár talianskych a francúzskych výrobcov tu nič nemáme...nič sa tu nevyrába a nie je to asi tým, že by sa to nevedelo, ale ľudia tu za podpriemernú prácu nevedia čo by za to pýtali.


Naposledy upravil branomelis dňa 26.06.2024 - 13:38:05, celkovo upravené 1 krát.

26.06.2024 - 13:36:26
00
Absolutne si nepochopil, co som napisal. Alebo si si len vybral nieco, co ti vyhovuje. Ako taky politik v politickej diskusii.
A ja urcite nie som naivny. Skus si este raz s porozumenim precitat moj prispevok.
26.06.2024 - 13:37:40
02
JakobSWE napísal:
Ale aspon bolo vyrobene svedskymi rukami v Göteborg.

Ja by som sa stavil ze ani tie ruky neboli svedske :D Nic v zlom ale cely prispevok je trochu naivny zo svedskej bubliny. Preco si ludia na Slovensku nekupuju 700eurove wattmetre a 200eurove okuliare?

Suhlasim s tym ze kupovanie "Sworks" fejkov a pod. je blbost, uz som tu raz pisal ze je to sedlacina na slovensky sposob. Tiez suhlasim s nekupovanim cinskych aut. Nevidim rozdiel z moralneho a ekonomickeho hladiska ci je nieco kupene rovno z Ciny alebo dovezene do Europy pod nejakou fancy znackou.
26.06.2024 - 13:43:29
02
Jakub, mas velmi skresleny pohlad ale len z toho ze zijes kde zijes a je tam taka uroven aka je. Vo viacerych veciach mas pravdu (fejky) ale radsej si kupim kolesa od Elitewheels alebo ICAN za 500-600 EUR ako tie iste kolesa s nalepkou EIE, pripadne iny EU dovozca ktory si to u nich necha brandovat a predava za 2x taku cenu. A nemema 4 sady kolies ale 1 sadu lebo keby som si mal kupit Roval za 2000 tak nema ziadnu sadu. Kazdy sa zakryvame takou perinou na aku mame.
26.06.2024 - 14:12:34
03
Rozumiem, scarinko. Diky za reakciu. Nepopieram, ze moj pohlad je mozno skresleny. Samozrejme, ak sa jedna o totozny vyrobok, tak k tomu treba pristupovat racionalne a mysliet hlavne na svoju penazenku - kto by predsa dobrovolne platil niekomu len za nejaky "brand". Skor som narazal na tie lacne nahrady, pripadne znacky, ktore otvorene vytlacaju europske firmy z europskeho trhu kvoli tomu, ze konzumentom je jedno, kde koncia jeho peniaze.

Len na margo, ako som spominal, pracujem s importom, aj ked teraz uz nie z Azie, ale z Europy. Ale hoci sme nakupovali vyrobky od overenych vyrobcov z Ciny, proces kontroly kvality bol extremne detajlny. Ten zrejme pri priamom predaji B2C cez Aliexpress chyba. Aj ked tam je asi kontrola kvality v podobe vela recenzii od konzumentov.
26.06.2024 - 14:27:24
00
napr teraz som kupoval skla do okuliarov aj ked nie z ciny ale z UK ale je to import.
Transition Xtractive. Za cenu jedneho skla zo SK optiky (a to som skusal asi vsetky) som mal aj s colnym konanim DHL obidve z UK
tie iste skla
26.06.2024 - 14:30:05
01
keyboard_arrow_up