Viac zvlastnych argumentov tam maju obe strany. Tiez si nemyslim, ze je potrebne nosit prilbu na bicykli vsade a vzdy... Ale na druhej strane, pre športove jazdenie, alebo na MTB trase je prilba rozhodne dobra. Ono hlavny a NAJVACSI problem je definovat zakonne, kedy sa musi pouzit a vela ludi je prilis blbych na to aby sa o tom sami zamysleli... myslim, ze momentalne nastavenie zakona ohladom helm je OK.
16.07.2015 - 01:52:03
00
O.k. Prilba nech nie je povinná, ale keď sa cloveku stane úraz bez prilby, nech si celé ošetrenie platí sám. A ešte poznamka, poistovna sa ako prve pýta, či bola prilba na hlave pri nehode!!!
16.07.2015 - 05:07:45
02
cyklo prilba je shit, lebo nechráni bradu a nos.
16.07.2015 - 06:53:51
00
A ešte poznamka, poistovna sa ako prve pýta, či bola prilba na hlave pri nehode!!!

Tym si chcel co povedat? Jasne , ze sa na to pyta, lebo ak si porusil platne zakony, tak moze kratit plnenie (usetri). Ak to v zakone nebude, tak sa na to pytat nebude, alebo si to da do podmienok a je na tebe, ci to akceptujes, alebo si najdes taku poistovnu, ktora to v podmienkach nema.
16.07.2015 - 07:14:45
01
Chcem počuť jeden rozumný argument prečo nechcete nosiť prilbu..argumenty typu, je mi v nej teplo alebo je draha,
neakceptujem :)

A s tou poistovnou mas pravdu.
16.07.2015 - 07:25:50
00
federer, lebo sme prilbu nenosili 30 rokov a čuduj sa svete prežili sme .. a lebo ju naši otcovia, dedovia nenosili celý život a tiež prežili
ja síce prilbu nosím od kedy mi ju manželka kúpila na narodky a zvykol som si na ňu tak, že ak idem bez nej cítim sa hrozne hlúpo ...
ALE TÁTO KULTÚRA POVINNOSTÍ A ZÁKONNÉHO PRIKAZOVANIA VŠETKÉHO ... s toho je mi na grcanie
16.07.2015 - 08:00:02
07
Tak nech nenosia ani motorkari, pasy tiez nech zrušia. A pred 30 rokmi preslo cez Vajnorsku v Ba za hodinu 10 aut, to nemozes porovnavat. Inak zaujímala by ma statistika, kolko ludi by zilo, keby mali prilbu pri havárii...
16.07.2015 - 08:19:55
00
lol že prilby presadila lobby predavačov prilieb :D som sa dobre zasmial...majitelia cykloobchodov vďaka tomu teraz nevedia čo so zarobenými peniazmi asi...:D kto nechce nosiť prilbu nech ju nenosí, ja tiež nenosím prilbu v meste, keď idem na pivo...ale na výjazd bez prilby? to si ani nedokážem predstaviť...;)
16.07.2015 - 08:27:59
07
federer, lebo sme prilbu nenosili 30 rokov a čuduj sa svete prežili sme .. a lebo ju naši otcovia, dedovia nenosili celý život a tiež prežili


Nezmyselna argumentacia - mrtvi ti neodpisu.
Porovnaj si bezpecnost 30 rocneho auta a bezpecnost sucasneho. To si vyrobcovia tiez mali povedat ze my zijeme, tak nema zmysel tie pojazdne rakvy vylepsovat ?
16.07.2015 - 08:29:14
00
...lebo dedovia a otcovia jazdili tak ako sa jazdi teraz. ;-)
16.07.2015 - 08:34:39
00
ujo federer, ale ty si pletieš niečo ... ja nehovorím aby niekto niečo nenosil ... ale aby nám tu zákon nešpecifikoval každý aspekt bytia, prečo by nejakí ujovia a tety, ktorí sa zhodou okolností dostali k moci mali určovať čo ja musím robiť pre moju bezpečnosť, hm? za chvíľku nakážu bezpečnostné dvere všetkým a nerozbitné okná a na prvom poschodí aj mreže? a čo sa týka motorkárov áno nak nenosia prilby ... mne je u riti že sa rozmaže po ceste ... ale napr v aute pásy ... tam je to trochu o inom ... ak preto že nemá pás vyletí z auta cez sklo tak môže náhodou cez sklo toho auta pred sebou vletieť zas dnu a to už by bolo nie len sebaohrozenie :)

bruco a ako sa jazdí teraz a ako vtedy? ja som si myslel že aj predtým aj teraz sa šliape do pedálov ? ... ako v čom je rozdiel? skús mi ho v jednoduchosti opísať/nakresliť

a hlavne chlapci a dievčatá, jedna vec je povinnosť zo zákona a druhá vec zdravý rozum ...
16.07.2015 - 08:37:41
02
tirov, nechrani ani kolena a lakte :D

Clovek, ktoremu uz prilba zachranila zivot sa na tuto snahu bude pozerat inak ako hrdina so stastim za cely zivot. Nie to este aktivisti, ktori len umelo rozkladaju bicykle po meste a snazia sa tym nieco docielit (neviem co).

Viackrat som sa tiez stretol s nazorom naco nosit prilbu, ked naraz auta asi nezachrani. Nemusi zachranit, ale moze. Princip je prave v tom, ze moze. A taktiez, nepada sa len pri havariach s autom.

Staci nepozornost v meste, ci obrubnik, diera, alebo nebodaj stret s chodcom a moze byt zle. Je to kazdeho osobna vec, ved ani v aute sa nemusi priputat :-) keby bolo potrebne mat vodicak na bicykel, to uz by bolo ine :-)
16.07.2015 - 08:39:15
04
S tým ujom si ma nasral teraz :)
16.07.2015 - 08:40:10
00
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2598379/

"This review included five well conducted case‐control studies and found that helmets provide a 63–88% reduction in the risk of head, brain and severe brain injury for all ages of bicyclists. Helmets were found to provide equal levels of protection for crashes involving motor vehicles (69%) and crashes from all other causes (68%). Furthermore, injuries to the upper and mid facial areas were found to be reduced by 65%, although helmets did not prevent lower facial injuries. The review authors concluded that bicycle helmets are an effective means of preventing head injury."
16.07.2015 - 08:43:30
02
No ja musim povedat ze mne prilba zachranila prinajmensom prasknutu lebku urcite.Za mna prilba ano
Najviac ma mrzia rodiny,kde velky tato ide prvy na bajku s prilbou a jeho 10 rocna dcera bez prilby za nim s vakom zo skoly na chrbte...toto stretavam dost casto :-(
16.07.2015 - 08:54:46
00
keyboard_arrow_up