Uvediem jeden prípad, čo som sa nedávno dozvedel.
V našej firme robí upratovacie služby firma, v ktorej je zamestnaná pani, ktorá pochádza z Ruska, z Ufy. Vyštudovaná učiteľka literatúry. Manžel takisto vzdelaný človek. Na Slovensku robí zámočnícke práce. Prišli sem ešte pred 02/2024. Mimochodom jej syn, je hráčom SVK extraligy v hokeji. A to bol vlastne aj primárny dôvod, prečo sem pred časom prišli.
Občas chodia aj "domov" do Ruska, navštíviť rodinu. (Slovo domov som dal schválne do úvodzoviek).
Keď tam boli naposledy, tak tam nezotrvali toľko času, koľko si naplánovali. Manžel po pár dňoch povedal, že stačí návštevy, ideme domov. Z rodiny mu povedali, ale veď tu ste doma. A on: "Nie, my tu nie sme doma".
27.06.2024 - 11:39:37
04
VTV napísal:
:y: :y: dotm :y: Toto by som tak rád počul od baranomidliča- už sa neviem dočkať.

Ale asi nie v úvodzovkách
27.06.2024 - 11:44:55
00
Je to veľká krajina, sú tam veľké rozdiely v kultúre, životnej úrovni, náture etnikách atď. no nedá sa to paušalizovať a vyťahovať len to čo sa hodí do krámu.. Tiež by sme našli podobné rozdiely aj v iných , prípadne vyspelých krajinách.
27.06.2024 - 12:21:44
01
No veď daj nejakú príhodu z Ruska, aby sI to vyvážil. Určite ich máš mnoho, súdiac podľa tvojich slov.
27.06.2024 - 12:28:18
03
jafri457 napísal:
Je to veľká krajina, sú tam veľké rozdiely v kultúre, životnej úrovni, náture etnikách atď. no nedá sa to paušalizovať a vyťahovať len to čo sa hodí do krámu.. Tiež by sme našli podobné rozdiely aj v iných , prípadne vyspelých krajinách.

Nie , nenasli. Preto sa volaju vyspele.
27.06.2024 - 12:35:08
012
:y:
27.06.2024 - 12:36:59
01
hlavne tu nepísať ako je v rusku naovnô...náhodou si to nejakí rusi prečítajú a začnú to meniť....teraz keď som kúpil akcie Rheinmetallu.
27.06.2024 - 12:37:33
01
Rusko sa neda pochopit ani vysvetlit. Da sa iba zazit. A vacsine to staci raz.
27.06.2024 - 12:45:26
34
mig 29+fr. kĺzavá bomba...po balistickej krivke....zaujímavý manéver.

https://x.com/DakdaR22/status/1806265660005040511
27.06.2024 - 14:50:24
00
dotm napísal:
No veď daj nejakú príhodu z Ruska, aby sI to vyvážil. Určite ich máš mnoho, súdiac podľa tvojich slov.

No ja neviem, čo by si také chcel čítať, v časti, kde som bol som si nevšimol žiadne všeobecne známe a popisované úlety, ktoré vyspelý svet už nepamätá, úplne normálna civilizovaná krajina, upravené centrum , parky, je pravda, že tie kontrasty tam bolo vidieť v neveľkej vzdialenosti od centra občasné pozostatky starých rozpadnutých budov, alebo bytovky bez upravenej fasády, no také sú ešte aj u nás.. Po ceste ma prekvapilo veľké množstvo svetelných križovatiek s odpočítavaním. Nejaký čas po tom ako som sa vrátil, prebehla slovenskými správami senzačná správa, že v našej metropole uvádzajú do skúšobnej prevádzky prvú svetelnú križovatku s odrátavaním. (V Martine v tom čase už mimochodom boli ak si dobre spomínam :-)) Tiež som bol prekvapený výstavbou sídlisk, myslím, že to bola okrajová časť Obminsk, neviem už presne. No bol som krátko a nenavštívil som viac miest nato aby som mohol viac hodnotiť . Moskva/Leningrad je samozrejme iný svet. Ale to som sa vzdialil pointe tejto témy.


Naposledy upravil jafri457 dňa 27.06.2024 - 15:19:34, celkovo upravené 1 krát.

27.06.2024 - 15:16:01
11
Ja som v Rusku stravil takmer dva roky (2000-2002). Vela casu som stravil v Moskve, bol som v Peterburgu aj kade tade. Zil a pracoval som v meste Dubna cca 130km severne od Moskvy.
Uz vtedy korupcia ako svina, doslova vsade, maso balene do novin (ktore si si musel priniest), biedne platy, stredna vrstva ako ju pozname tu tam nebola. Len skorumpovanci a mafosi a potom chudobni ludia (aj intelektuali). Nikdy by som tam nesiel zit, clovek tam nema ziadnu hodnotu.
27.06.2024 - 15:19:21
16
Dudo napísal:
pane, já jsem váš rozum taky neviděl, a věřim že ho máte... nebo ne?

thumb_up0thumb_down
27.06.2024 - 15:35:47
00
perez napísal:
Ja som v Rusku stravil takmer dva roky (2000-2002). Vela casu som stravil v Moskve, bol som v Peterburgu aj kade tade. Zil a pracoval som v meste Dubna cca 130km severne od Moskvy.
Uz vtedy korupcia ako svina, doslova vsade, maso balene do novin (ktore si si musel priniest), biedne platy, stredna vrstva ako ju pozname tu tam nebola. Len skorumpovanci a mafosi a potom chudobni ludia (aj intelektuali). Nikdy by som tam nesiel zit, clovek tam nema ziadnu hodnotu.

S tým mäsom baleným v novinách, si mi pripomenul jeden zážitok v Moskve. Zatúlali sme sa kamsi na perifériu a tam na zastávke električky na takom rozkladacom stolíku predávali kurčatá, boli iba ošklbané. S očkami, hrebienkom, vnútornosťami, nožičkami. Proste komplet, iba boli bez peria. Poukladané na kope. Vedľa zastávky bol novinový stánok a tam si tí, čo chceli kurča, kúpili nejaké noviny a do nich si kúpené kurča zabalili. V električke si potom mal možnosť vidieť cestujúcich, ktorí mali v zrolovaných novinách pod pazuchou kúpené kurča, ktorému z jednej strany novín trčala hlava (aj s hrebienkom a mútnymi očami) a z druhej strany nohy. Uplný bizár.
A takých zážitkov mám odtiaľ viac........a viac ma tam dobrovoľne nik nedostane.
27.06.2024 - 21:55:09
010
mareno17 napísal:
Ja som bol 2x v Petrohrade, tie pamiatky su uchvatne a celkovo sa mi to mesto velmi pacilo. Ale nemyslim si, ze som bol v Rusku...Petrohrad nie je Rusko.

Zalezi. Ja som bol v Petrohrade cca 6 rokov dozadu. Pamiatky fajn, ale zaujalo ma, ze na niektorych sidliskach su kadibudky. Dostal som od miestnych vysvetlenie, ze viacero domov ma v cinziaku 1 hajzel pre cele poschodie. Nieco ako v starych pavlacovych domoch u nas. A castokrat aj tam, kde nie, tak su stupacky v tak dezolatnych stavoch, ze si miestni radsej vykopu latriny vonku. Ale napadlo mi, ze hmm a toto je snad asi ta civilizovanejsia cast ruska. Poznam vela ludi, ktori sa z platonickej lasky k rusku naucili po rusky a vytriezveli z nej nasledne po neturistickej navsteve maticky rus.
27.06.2024 - 22:30:29
03
Páni, trošku citu s tými príbehmi prosím. Toto keď sa dostane k DJ, pri skandovaní "Rusko je múdre, Rusko je krásne, Rusko je vyspelé!!!" dostane inak krutý kŕč do pästičky ...
27.06.2024 - 22:53:52
01
keyboard_arrow_up