Vcera som stretol uplneho magora. Pretekali sa motorka s autom hore Jahodnou pri KE. Motorkar ma obchadzal dost zo siroka mal miesto ale isiel strasne rychlo. V hluku motorky som uz nepocul auto ktore sa snazilo obehnut motorkara z pravej strany! Preletel tesne okolo mna. Vobec som ho necakal. Jedno stastie ze som mal miesto napravo inak by ma prud vzduchu hodil o zvodidla.
07.06.2016 - 05:08:57
00
K tým prilbám.
Nie som zástanca zákonnej povinnosti nosenia prilieb. Nech kažý prevezme zodpovednosť za seba na seba. Na tomto fore sa na prilbu pozerá viac-menej očami športovca, ale sú aj iní cyklisti. Povinná prilba je potom len možnosť buzerácie fízlami. Aj v porovnaní so zahraničím sme tak trochu exoti. Budovať infraštruktúru pre cyklistov vieme iba rečami ale prostriedky ne buzeráciu máme (prilba, alkohol...)
Takto je to inde v Európe: http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/09/cyklisticke-prilby-vybaveni-kola-v-zahranici.htm

A aby sa nezodpovedným nemuseli ostatní skladať na liečbu, nech zvýšené náklady na zdravotnú starostlivosť rieši zdravotná poisťovňa. Poisťovňa si môže povedať: mal si úraz a mal si prilbu? Plníme 100%. Nemal si prilbu a roztľkol si si hlavu na bajku? Plníme len 50%...
07.06.2016 - 09:27:15
03
Chlapi , chlapi riešite nepodstatne veci... To či niekto ma alebo nemá prilbu je len do istej miery jeho vec. Totiž pri dopravnej nehode kde utrpí ujmu na zdraví cyklista bez cudzieho zavinenie a rozluskne si glóbus o obrubník je jeho vec... Mozog na ceste a nebude z neho ani darca... Samozrejme ho to nechráni pred zranením miechy a končatín . No na druhej strane ak dôjde k dopravnej nehode cyklistu a dopravného prostriedku , kde je aj iný učastník premávky to jedno nie je ... Ak ma helmu ktorá zmierni následky úrazu , pre vodiča motorového vozidla nebude jedno , ci bude stíhaný za ublíženie na zdraví , tažké ublíženie na zdraví alebo za smrť cyklistu v prípade že na vzniknutej nehode ma podiel viny.
07.06.2016 - 09:44:52
03
Takze zaver je "Berte ohlad na vodicov. Ak vas zrazia, nech maju co najmensie problemy." :D

Kice dobre pise... A takisto by sa malo pozerat na preplacanie zdravotnej starostlivosti u fajciarov, alkoholikov, vyzratych 150 kg ludi atd.
07.06.2016 - 10:14:20
03
Ramon1 Čiže ja mám povinnosť nosiť prilbu, aby som chránil vodiča, čo ma zrazí?
Ako je to riešené v ostatnch štátoch Európy?

Podotýkam, že nie som odporca prilieb, ale som proti povinným prilbám.

EDIT: Jezus ma predbehol, písal podobne
07.06.2016 - 10:16:07
00
Jezus Zvláštny záver ti z toho " vypadol " ... No nič a Kice - poisťovňa si píš , že si kladie take otázky ...
A na tvoj dotaz : chrániť predovšetkým sám seba tým , že ju nosím ... A nepolemizuj , zákon ti prikazuje ju nosiť mimo mesta ...a prečo som nasraty na cyklistov bez mimo mesta ? Preto , prečo som to napisal a nemusí to byt len chyba vodiča / kolaps cyklistu , vietor , diva zver co ho zrazí na cestu/ ...Howgh
07.06.2016 - 10:24:16
00
Kice napísal:
K tým prilbám.
Povinná prilba je potom len možnosť buzerácie fízlami.


Len preto, ze v policajnom zbore pracuju aj jednoduchi ludia s komplexom Boha, predsa nemozeme zrusit vsetky prikazy a zakazy. Treba tych fizlov naucit ze oni sluzia nam a nie my im. S tym ale problematika povinnych prilieb vobec nesuvisi.
07.06.2016 - 10:33:04
01
Ramon1 Nuž nepolemizoval by som, keby sme mali múdrych zákonodárcov a múdre zákony a políciu pre ľudí.
Preto porovnávam s krajinami, kde veci fungujú lepšie. Rád sa poučím od múdrych.
07.06.2016 - 10:36:19
00
Jezus napísal:
Kice dobre pise... A takisto by sa malo pozerat na preplacanie zdravotnej starostlivosti u fajciarov, alkoholikov, vyzratych 150 kg ludi atd.

ja by som dal aj 120 kg
07.06.2016 - 11:21:50
00
Mozno ani nie tak konkretna hmotnost ako percento tuku aby to bolo spravodlive. :) Lebo 155 cm zena s 95 kg je na tom z pohladu zdravotneho rizika mozno aj horsie ako 190 cm chlap so 130 kg. Ale zbytocne fantazirujeme. :D
07.06.2016 - 11:31:24
01
Takže ad absurdum BMI nad 30-35 do plynu ? :facepalm:
07.06.2016 - 11:41:46
00
hmm tak to ešte dobre :) ja mám len kolo 27
07.06.2016 - 12:02:42
00
Ramon, a vies rozlisit BMI a percento tuku? Kulturista asi tazko bude mat BMI v norme...
07.06.2016 - 12:05:47
00
...ano viem , bol som :D . A tiež som bol vyžraté prasa s velkymi rukami, ceckami a " malým " srdcom...
07.06.2016 - 12:19:12
00
A uz nie si. :) Ja poznam cloveka, co sa tak vyzral, ze autom parkuje rovno pri dverach do domu, lebo kazdy meter navyse co ma prejst po svojich je prenho problem. Neviem kolko ma kg, ale tipujem, ze asi 200 kedze mam kolegov co maju 130-140 a oni vyzeraju v porovnani s nim uplne stihlo. Som zvedavy, ako dlho ten chlap este vydrzi... Ale uz sme uplne mimo temy, takze koncim zdravotne okienko. :)
07.06.2016 - 12:24:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up