Toto som minule zažil na Sliacskej, keď ma busak ignoroval. Tak som nižšie na zastávke prišiel k oknu a pýtal som sa, či ovláda dáva ie prednosti v jazde. Opýtal sa tiež, že kde a napokon povedal, že som si vás vôbec nevšimol...
18.06.2024 - 23:15:04
00
V Írsku všetci cyklisti na cestách nosia reflexné vesty, také čo sa používajú na stavbách alebo sú povinné v autách. A to z vlastného múdreho uváženia. Ide o to aby ich bolo vidieť. Ale keď niekto vsádza na imidž a nasadí si zelený dres, tak nech sa nediví že ho potom nevidno na pozadí zelenej lúky alebo v sivom v strede Blavy. No a keďže kvalitná blikačka váži niekedy aj 60g, často sa nedostane na zoznam nutných vecí na jazdu na bicykli. Takže koho nevidno, toho nemožno ani na ceste rešpektovať....
19.06.2024 - 07:05:19
00
...ze ty musis robit zo seba hlupaka v skoro kazdom vlakne mi hlava nebere.
19.06.2024 - 07:14:10
016
Napriklad ja s tym busom som svietil vzadu i vpredu, vysvetlenie vodica nebolo ze ma nevidel ale ze som bol daleko vzadu. Nie je to o tom ze nas nevidia ale o tom ze nas ignoruju. Rovnako ked ta obehne auto a hned zatoci doprava tak asi nejde o to ze ta nevidel ale o to ze ta ignoroval. Poniektori ani smerovky nedavaju ked vidia na okoli len cyklistu.
A s tou vestou je to take divne, este na mestskom bicykli to moze mat vyznam ale vidim ako tu maju vesty ti co jazdia na viac sportovejsich bicykloch. Ked je jazdec viac pokrceny tak mu tu vestu zozadu ani zpredu poriadne nevidno.
Snazis sa proste obhajovat neobhajitelne.

PS: Napodiv mi zatial najlepsie funguje GoPro hore na prilbe, nemusi byt ani zapnuta. To su voci mne hned vsetci ohladuplni, dokonca davaju prednost i tam kde prednost nemam. Aj z toho usudzujem ze vodici cyklistu velmi dobre vidia, len ho maju v pazi, a to bud cielene alebo mozno skor nevedomky.
19.06.2024 - 07:22:52
05
počuj Zdeno z Popradu... túto bundu https://www.decathlon.sk/p/344944-294425-panska-zimna-bunda-discover-s-dlhym-rukavom-na-cestnu-cyklistiku-en17353.html som mal na sebe ešte keď bola kosa a v meste oprotiidúca vodička ktorá odbočovala vľavo ma skoro nabrala,zastali sme tesne od seba ...ja už som sa videl rozpleštený na kapote toho auta... v lete nosím BIELE tričko s takými červenými pásikmi,zadnú blikačku mám na ceste zapnutú vždy ale keď niekto za volantom nedáva pozor tak môžeš mať aj maják na hlave... teraz som si spomenul ...v jednej dedine kam som včera išiel... oproti bordová Octavia,vodič drží mobil pred nosom a ťuká, a pár dní dozadu stojím ako chodec na "červenej" ,na ceste auto ktorému naskočila zelená a odbočovalo vľavo - žena držala mobil tak ako ste sa tu niekde smiali že "ako chlieb z maslom" a ide si do zákruty...neviem si predstaviť že ja tak idem autom... aj keby mala automat že nemusí preraďovať, iba ľavou rukou točiť do 90st odbočky...šikovná no
19.06.2024 - 08:02:39
01
darebak Tie skúsenosti mám z tej krajiny osobne. A to už bolo aj 15 rokov dozadu. Vtedy sa este z reflexnych prvkov a hlavne viest u nás hlupáčikovia vysmievali a vidim že niektorym to do teraz zostalo… :)

Naviac ten narod Irov je úzasne tolerantný. Ak tam bol niekto neprijemný, zvyčajne to bol niekto z východnej európy. A presne tuto nepríjemnú mentalitu tu mame na SK na obidvoch stranach-či už cyklisti či aj vodiči.
19.06.2024 - 08:18:35
01
Treba to brat ako fakt,pre vodiča v plechovke autobuse tiraku nie je jednostope vozidlo hrozba,a tým pádom sme "neviditeni" Ja som sa o tom už dávno presvedčil na motorke,a na bicykli si ilúzie nerobím vôbec ?
19.06.2024 - 09:06:38
00
xyz napísal:
počuj oproti bordová Octavia,vodič drží mobil pred nosom a ťuká, a pár dní dozadu stojím ako chodec na "červenej" ,na ceste auto ktorému naskočila zelená a odbočovalo vľavo - žena držala mobil tak ako ste sa tu niekde smiali že "ako chlieb z maslom" a ide si do zákruty...neviem si predstaviť že ja tak idem autom... aj keby mala automat že nemusí preraďovať, iba ľavou rukou točiť do 90st odbočky...šikovná no

media1.tenor.com
19.06.2024 - 09:13:11
00
:(
https://bratislava.sme.sk/c/23346739/nakladiak-zrazil-v-podunajskych-biskupiciach-cyklistu-ten-zraneniam-podlahol.html
20.06.2024 - 12:19:24
00
To čo v článku znamená? "...zrazil vodič nákladného auta MAN pri odbáčaní doprava cyklistu, ktorý viezol spolujazdca."
Decko na sedačke, či niekto dospelý sedel na nosiči alebo na rúre?
20.06.2024 - 13:09:28
00
Tam na rohu je skolka, asi dieta v sedacke. Otazne je ci vybehol od skolky do cestu autu /je tam taka volna plocha/ alebo cyklista isiel po hlavnej a auto mu z vedlajsej nedalo prednost...Jazdim tadial denne.
20.06.2024 - 15:00:07
00
Kto má prednosť bus vychádzajúci zo zastávky alebo cyklista?

Prílohy:

Snímka obrazovky 2024-06-21 064353.png
Snímka obrazovky 2024-06-21 064353.png 26.19 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2024 - 06:46:48
00
Zákon 8/2009:
Vodičovi vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb sú v obci vodiči ostatných vozidiel povinní umožniť vyjdenie zo zastávky alebo zo zastávkového pruhu, a to znížením rýchlosti jazdy, prípadne i zastavením vozidla; vodič takéhoto vozidla pritom nesmie ohroziť najmä vodičov vozidiel idúcich rovnakým smerom.
21.06.2024 - 07:27:16
09
https://maps.app.goo.gl/yvVVUezX6qGfG8Nf6
Tento prejazd elektrickovych kolaji uz ma najlepsie casy za sebou. Na cestaku si tam zvyknem presunut sa viac do stredu pruhu a vybrat si nejaku lepsiu stopu. Vcera som bol asi v tretine pruhu a taxikar zozadu mal pocit, ze ma musi rovno na tom kolajisku predbehnut, aj ked vo vedlajsom pruhu mal dalsie auta a teda ziadny priestor. Mna minal na centimetre. Hned na to odbocil do prava k Lakeside parku. Ja uz fakt neviem, cim tyto ludia rozmyslaju a jak vyhodnocuju situacie. Toto mi prislo skoro az take "naschval", ze ma proste potreboval vyskolit, alebo znechutit ci pomstit sa, lebo na cervenej predtym som obisiel asi 5-6 aut vratane jeho a postavil sa pred semafor...
21.06.2024 - 11:44:35
00
Samozrejme ze to bolo naschval
21.06.2024 - 11:47:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up