Pre par tyzdnami nas zastavili ochranari na Glackej ceste v Slov. Raji. Silou mocou nas chceli poslat naspat odkial sme prisli (mozno by nam dali aj pokutu ale nemali (asi) pri sebe pokutove blocky). Po nejakom natahovani nas nakoniec pustili dalej ... mozno nam pomohlo aj to ze sme neboli zdaleka - napr. z BA
Ake skusenosti s ochranarmi mate vy?
06.09.2005 - 11:59:16
00
s ochranarmi :)
06.09.2005 - 12:00:07
00
Zatiaľ nijaké. Dúfam, že ani nebudem mať,lebo sa ľahko naserem a potom som zlý.

Ale majú pomerne veľké právomoci. V národných parkoch môžeš chodiť iba po cyklocestách (vyznačených), ale pokiaľ viem, tak aj po spevnených komunikáciách a zvážniciach. Nie po turistických, alebo iba obyčajných chodníkoch
06.09.2005 - 17:34:38
00
no veru... na slovensku je to este pohoda ale tuto v Californii, konkretne Marin County (rodisko MTB) su rangeri absolutne nekompromisni, bikeri mozu chodit iba po spevnenych cestach a zvazniciach...volaju ich tu fireroads
musite dodrziavat maximalnu rychlost 15 mil za hodinu...uz ma jeden ranger pri zjazde odmeral siel som 29 mil za hodinu a chcel mi dat ticket za $80 nastastie mi pomohlo, ze som nebol Amik a tak som sa tvaril, ze o tychto pravidlach nic neviem aj ked na zaciatku cesty bola znacka.
uz ani nehovoriac o pokutach za to, ked sa biker vyberie na nejaku singletrack pre pesich kludne ti ranger da aj ticket za 200dolcov... fakt hrozne...no samozrejme su tu aj singletracky pre bikerov tie vsak vlastnia vacsinou skauti alebo sukromnici a vyberaju 5USD za jeden prejazd...no jo kapitalizmus...

aj ked na druhej strane pri tom objeme bikerov ktorych tu je sa to inak ani neda...
na niektore zname a oblubene traily cez vikend ani nechodim...lebo sa tam iba rano zaradite do kolony bikerov a vecer vyradite...

este taka perlicka, je prisny zakaz predbiehat dolu kopcom takze aj ked ide 5kmh a neodstupi sa, tak cela skupina bikerov musi traposit za nim...
do pecka s takymi pravidlami..
uz sa tesim na Slovensko a chodnicky kde cely den nestretnete cloveka :)
ku koncu pobytu napisem clanok aj s fotkami (hadam :))
06.09.2005 - 19:32:40
00
Aspoň viem, prečo nemám chodiť do Ameriky
07.09.2005 - 15:28:49
00
ale az takee zle to nie je :)))

aj ked som raad, ze uz idem domov...tri mesiace stacilo :))
08.09.2005 - 07:01:17
00
Moj nazor na ochranarov: som rad, ze ich mame. :) Keby ich nebolo, tak by sme po lesoch na bikoch asi nejazdili. Boli by plne terenakov a motoriek... Tiez by asi vacsinu lesov ich majitelia vypilili a drevo predali. Podla mna su ochranari nevyhnutnou protivahou spravania vacsiny ludi.
16.09.2005 - 09:08:51
00
To Briko: to bolo pekne povedane...
16.09.2005 - 10:49:46
00
az nato ,ze prave na tych motorkarov a stvorkolkarov su nasi ochranari prikratky.radsej sa budu odbavovat na bikeroch.dakde som na webe cital,ze sa snimi vobec netreba hadat.treba kyvkat hlavou a zaroven vsetko zatlkat, aj nos medzi ocami.:-)
16.09.2005 - 14:50:50
00
2 vlado: Dik! Potrebujes nieco? :D

2 romis1: Mas nejaky napad, ako by sa dali ti motorkari odchytit? Myslim bez zdravotnych nasledkov. :) Ked ma minuly rok na Stefanikovej magistrale skoro preficali (bol som vtedy so psom), tak som mal 100 chuti to tak nenechat. Zial, neprisiel som na nic realne, co by sa dalo spravit... Jedine, co som si vsimol - ked drzis palicu, znacne pri tebe spomalia. (Nie som taky frajer, aby som si zacal so skupinou motorkarov v strede lesa, len som ju isiel hodit psovi. Potom som sa modlil, aby sa neotocili...)
16.09.2005 - 16:15:54
00
musim priznat ze ma nic nenapada.robit nejake zakernosti tiez nieje riesenie.nieco by sa s tym malo robyt a malo by sa tykat aj sneznych skutrov pretoze to zacina byt nielen problem bikerov,ale aj lyziarov bezkarov a hlavne chlapov ,ktori robia bezkarske trate.mam kamosa co taha bezecke trate.raz v zime nam spominal ,ze ide s ratrakom zo sachticiek ked zisti ,ze idu za nim tri skutre.zastal a zacal ich pucovat ,ze akosi to dovolujubehat po bezkarskych tratiach,ked tu jeden rozopol bundu a vytiahol na neho devinu.co mal chudacisko robit.sadol do stroja a prasilna svoje stanovisko. tyto prachati ko...ti si mozu dovolit vsetk a ostatny sa po nich opicia.
chcel som tym povedat len tolko ,ze ti davam za pravdu.sam nezmozes nic.
19.09.2005 - 12:51:02
00
Ja som našťastie z motorkármi priame stretnutie ne mal
Ale často ich počuť jak rochoťia celím lesom . Už som rozmýšlal čo proti ni urobiť lebo ochronári sú na nich fakt prikrátky ale napadlo ma až NIČ - smola!?
29.10.2005 - 11:43:23
00
Niekde som cital, ze tu existuje aj policia, ale nema na to cas, pretoze ma male platy. :-)
29.10.2005 - 12:27:49
00
motorakari su ako aj vsetci ostatni (aj bikeri) aj normalni aj je..... . mam kamosa co jazdi motokros sem-tam aj sutazne a ten je uplne v poho. a to aj na motorke. si dava pozor a nejazdi na plne gule po nejakych uzkych singletrailoch. na druhej strane je na Slovensku podla mna vybudovanych dost motokrosovych drah na to, bay museli jazdit este aj po lese. ved jemu je to styri ci ide 5 km do lesa alebo 5 km na trat. my bikeri moc zabavy na motokrosovej trati nezazijeme. i ked ak ste taky piati taq to je celkom haluz... :)
29.10.2005 - 22:56:59
00
Uz skoro 10 rokov sa jazdia sutaze motocyklov Enduro vyhodnocovane mojim softwarom a niekolkokrat rocne som aj na pretekoch, ked dojde k nejakym zmenam v pravidlach a pod. Tych ludi zvacsa seru ti co jazdenim "nadivoko" im kazia reputaciu. Prakticky kazdy vikend su niekde preteky a vsade je vypisana aj kategoria hobby, takze maju si kam ist zajazdit, stretnut sa s kamosmi a naviac maju zabezpecenu sanitku ak by sa nieco stalo. Takze argumenty, ze si nemaju kde zajazdit su neplatne.
30.10.2005 - 09:39:04
00
keyboard_arrow_up