ja som kupoval hlavne ako zalohu fotiek a aby to malo RAID toto https://www.mall.sk/sietove-ulozisko-nas/westerndigital-wd-my-cloud-ex2-ultra-4tb-2x2tb-wdbvbz0040jch-eesn-100065169840 Celkom som sa zapotil to rozbehat, lebo som nic take predtym nemal, ale uz ked to bezi je to v podstate bezudrzbove. Disky tam mohli dat CMR, lebo su tam SMR, ale ako pisem mam to len na zalohu tak hadam to par rokov vydrzi a neskor tam dam CMR disky. Plus pre mna je ze obsah je to pristupny odkial kolvek.
20.12.2022 - 12:14:51
00
Zrovna cokolvek od WD co sa tvari ako NAS bu som nechcel....velmi negativne skusenosti z minulosti.
Spominali sa tu Microservre od HP...u mna kedysi jasny favorit, ak boli v akcii predaval som ich viacej ako domace NASka, pretoze to boli super masiny. Neskorsie generacia dokonca multisietove, iLO k tomu atd...
Ale nove sa uz neoplatia, asi mesiac dozadu som kupoval zakaznikovi nejaky za asi liter, spotreba je tam uz vyrazne vyssia ako u domacich NASiek, ramky uz vyhradne len ECC, iLO uz nie je v zaklade a musi sa dokupovat a multisietovky sa rychlo stratili z obehu bohuzial.
Ale starsie generacie z inzeratu preco nie, sam mam jednu pod nohami (AMD Turion(tm) II Neo N40L) so spotrebou 20-30W a 4 diskami v sebe. Kedysi sa k nim dali pri cena 150 eur bez dane kupit aj Win2012 za 1 euro...ako vravim predaval som ich ako teple rozky.
Dnes som zastanca uz hotovych NAS jak na doma tak do malej firmy.
Len nie preboha WD.
20.12.2022 - 12:37:51
00
ja som chcel prioritne zalohu fotiek, to splna. a v ramci toho som chcel RAID na mirror a rozumnu cenu, to tiez splna. mal som strop 300eur kedze som chcel len akoby externy disk s nadstavbou Raid a uz toto bolo o 50eur viac. Nemam firmu ani nic podobne, to co riesite vy je uplne iny level ako toto moje za 350eur :)
20.12.2022 - 12:48:28
00
www.bike-forum.cz
20.12.2022 - 13:18:47
31
Hack3r napísal:
ja som chcel prioritne zalohu fotiek, to splna. a v ramci toho som chcel RAID na mirror a rozumnu cenu, to tiez splna. mal som strop 300eur kedze som chcel len akoby externy disk s nadstavbou Raid a uz toto bolo o 50eur viac. Nemam firmu ani nic podobne, to co riesite vy je uplne iny level ako toto moje za 350eur :)

Ako vravim negativne skusenosti z minulosti...sam mam doteraz doma jedno WD, ktore skoncilo vykuchane, pretoze som stle musel nieco riesit az na urovni OS, takze bolo rozbrate na dosku, aby sa s nim dalo manipulovat.
A kedze som rovnake modely predaval aj do firiem, pripadne kamosom a podobne problemy som mal aj inde.
Casto to viedlo az k uplne strate dat (zvacsa slo o jednodiskove modely).
WD NASka su mna synonymom odpadu.
Dufam, ze ti dlho vydrzi;o).
20.12.2022 - 13:34:49
00
ja chapem tvoju pointu a cital som vela recenzii na roznych weboch aj priamo na WD a bolo to tak 70 dobre a 30 zle. Ak vydrzi HW tak je mi jedno co to robi, nerobi, len nech tam tie fotky ostanu :) uvidim co to urobi casom, ak sa dodrbe pojdem do inej znacky
a otazka kedze s tym robis, existuje riesenie s mirror Raidom do 350 eur a aby som mal aspon 2TB na jednom disku?
20.12.2022 - 13:40:28
00
Ja som pred milion rokmi kupil wd my cloud kvoli fotkam a nakoniec to ostalo doma a su tam aj filmy aj kadeco a vsetko bavi nepada neodislo to ..aj ja som ajtak a viem si postavit minipc ( aj som povodne mal linuxovy server) aj pi aj maly server z prace doniest by som si vedel keby to malo vyznam. No a to wdcko funguje uz viac ako 10 rokov akurat som k tomu pripol dalsi disk a nemam dovod na to sahat
20.12.2022 - 13:54:07
02
Uz sa nehadajte a ukladajte to na magneťáky. :D
Príloha:
PXL_20221220_103939050.MP.jpg
PXL_20221220_103939050.MP.jpg 267.6 KiB thumb_up0thumb_down

20.12.2022 - 14:37:07
00
Hack3r napísal:
ja chapem tvoju pointu a cital som vela recenzii na roznych weboch aj priamo na WD a bolo to tak 70 dobre a 30 zle. Ak vydrzi HW tak je mi jedno co to robi, nerobi, len nech tam tie fotky ostanu :) uvidim co to urobi casom, ak sa dodrbe pojdem do inej znacky
a otazka kedze s tym robis, existuje riesenie s mirror Raidom do 350 eur a aby som mal aspon 2TB na jednom disku?

Najlacnejsie overene riesenie (aspon u mna) mas Zyxel 326 + 2xwd blue a mal by si byt okolo 300 eur. Ak neveris modrym diskom od WD mozes ist do drahsich purple, alebo este drahsich redov.
Zyxel 326 a jeho predchodcov mam este rozhadzanych kade tade a priznam sa, ze jedine, co mi na nich vadi je ich chudobna sw vybava lebo uz som rozmaznany z QNAP a Synology.
Myslim, ze som za cele tie roky nemal ziadnu reklamaciu a ani som nemenil vadny na rozdiel od WD...a predaval som ich dlhe roky po tom, co som sa rozkmotril zrovna s WD.

Este poznamka k tomu, ze si cital nejake recenzie a ze to vychadzalo dobre pre WD. Ano je to kludne mozne, pretoze moje negativne skusenosti maju uz nejake tie roky a WD mohlo na svojich NASoch vselico zmenit. Ale treba si uvedomit, ze recenzie na obchodoch ako ja Alza a spol robia ludia amateri vacsinou a tesne po nakupe, kedy su vacsinou pozitivne naladeni. To, ze po roku to zacalo hucat, prehrievat sa, ci zamrzat (bez problemy WD kedysi) uz nenapisu.
Preto tu casto zdoraznujem, ze spravujem XY kusov danych zariadeni, ze s tym robim XY rokov, pretoze moje skusenosti su z realu a paradoxne mozu byt hodnotnejsie ako napriklad skusenosti blackmana, ktory pravdepodobne spravuje zariadenia o level vyssie ako ja a nevenuje sa SOHO segmentu.
Aj dnes rano som sa zobudil na telefonat zakaznika, ze mu nejde NASko vo firme a zistil som, ze dnes mali QNAPy divny den. Rozne fw, 3 stroje z desiatok, co mam pod centralnou spravou zamrzli, ze bol nutny restart. Webove rozhrania odpovedalo hlaskou, ze sa mam obratit na admina, ssh odmietalo aktivne spojenie.
QNAPy mam ako primarne SOHO stroje uz asi 3-4 roky a toto sa mi este nestalo. Vyzera(lo) to na nejaky utok cez myqnapcloud, ale zahada je preco zamrzli len 3 stroje, co je male percento na to, aby slo o nejaky utok podla mna.
Toto su skusenosti, ktore iny clovek mat nemoze pokial nerobi nieco podobne ako ja, a preto si casto myslim, ze moje skusenosti maju vacsiu vahu ako tvrdenia inych ludi.


Naposledy upravil flegko dňa 20.12.2022 - 16:52:22, celkovo upravené 1 krát.

20.12.2022 - 16:42:48
00
dik za tip, pozriem to a do buducna mozno vymenim to WD :)
20.12.2022 - 16:45:44
00
blackman napísal:
Uz sa nehadajte a ukladajte to na magneťáky. :D
Príloha:
PXL_20221220_103939050.MP.jpg


To je u lto? :-D
20.12.2022 - 19:07:04
02
user_id Nie tak celkom, to dnes u zákazníka, ale je to LTO knižnica :)
20.12.2022 - 19:28:45
00
Ja len malu poznamku k tomu odporucaniu na Zyxel 326. Mam ho asi 3 roky v obyvacke a je to strasne hlucne. Nie je to take monotonne ale ventilator nonstop zosilnuje a zoslabuje otacky. Dost to irituje pri vecernom sledovani TV, alebo praci na PC. Nepomohla ani vymena ventilatora. Predtym som mal Synology jednodiskovy a kvoli mirroru som isiel do Zyxel-u. Obcas tiez pri vypnuti a zapnuti nejde prehravat filmy v TV, treba aj niekolkokrat restartnut "Twonky Media server" alebo vypnut/zapnut zdielanie suborov - 2-3x do roka. Nabuduce asi opat Synology alebo QNAP len si musim pozriet recenzie na hlucnost, lebo nemam to velmi kde inde umiestnit :)
20.12.2022 - 20:01:13
00
Pri tom Zyxel 326 (teda vlastne Twonky) myslim bola finta/nutnosť zmenit nastavenie indexovania, ak sa dobre pamatam
20.12.2022 - 21:23:45
00
Pri dnesnych Tv schopnych zrkadlit obraz z cohokolvek mi pride divne pouzivat nejake media servre.s kostrbatym ovladanim cez obrazovku TV.
21.12.2022 - 10:27:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up