pali65, ja urcite nie som zastancom nasilia a vojen, ale co znamena "že pri boji proti šialencom netreba páchať ďalšie zbytočné zlo"?

mi to dost pripomenulo toto...
http://hn.hnonline.sk/svet-120/islamisti-zabili-lasku-jeho-zivota-na-facebooku-im-napisal-srdcervuci-odkaz-972582

a musim priznat ze suhlasim s jednym prispevkom v diskusii, tak si ho dovolim citovat :
"Klame sam seba. Sice prekrasne napisane, ale neuprimne, ludske psyche nepusti, chlap postupne prejde zo soku do smutku, zo smutku do zatrpknutosti a ani sa nenazda, a o pol roka bude v prezidentskych volbach robit krizik pri mene Jean-Marie Le Pen.
Co je horsie, je fakt ze cela europa oslavuje a lajkuje jeho list ... ako uz spomenuli ti vyssie, sice krasna idea, ale ak by sme sa tak spravali vsetci, bez pudu sebazachovy ako civilizacia vyhynieme. A zacinam mat pocit, ze zapadna europa uz on prisla. Dufam, ze sa mylim."
18.11.2015 - 12:45:28
01
to vlad01:

to je presne ako s tym utahovanim si opaskov. v 89tom sme strngali na namestiach a padali tam take utopisticke vizie, ze za 10-15 rokov u nas bude ako v rakusku. horkyze...rakusan sa k blahobytu musel poctivo prepracovat a takto tam vyrastali po cele generacie. este aj dnes sa tam musia setsakramentsky obracat. cez leto drie na majeri a v zime robi heftlinka v lyziarskom stredisku. lebo bohata vieden s prac. moznostami nie je predsa cele rakusko !
u nas sa po 89tom statny majetok rozkradol a dnes, ked uz niet komu čo....tak sa robi obrovsky biznis len cez politiku. dialnice, nastenkove tendre a spol.
"potrebujeme" vysoke dane a ine polatky aby boli prostriedky v št. rozpocte, ktore sa az potom daju doposial beztrestne defraudovat. ale dokedy si mame tie opasky stale utahovat ? ekonomicke rozdiely medzi vrstvami sa nadalej prehlbuju.
je vzdy komicke, a to s Tebou musim len suhlasit, ze to hlasaju ti co si ich utahovat nemusia.
vidim v tomto analogiu co hovoris. musime byt chapavi, solidarni atd atd. ale my. nie elita.
aj ked bude raz vojna. do boja pojdeme my. ved prominentny synacik sa vzdy da nejako cez znamosti alebo lóve "vysuperovať".
18.11.2015 - 12:49:59
00
matt Odpovedal som ne predch. strane. Ale dodám ešte čosi.

Vrahov musíš zastaviť s celou rozhodnosťou. Nie som naivný, aby som nevedel, že to môžu schytať aj nevinní. Mal Mossad právo zaútočiť na Čierny september po Mníchove 1972? Podľa mňa určite, lebo tí teroristi by zabíjali ďalej. Ale v okamihu, keď zavraždili kvôli omylu nevinného Maročana v Nórsku, už prekročili medze. Také veci mám na mysli. Bráň sa, strieľaj keď treba, ale neurob viac zla, ako hrozí, ak nezasiahneš.
Pozri v Google "Wrath of God".
18.11.2015 - 12:54:09
00
Fico povedal, že budeme monitorovať.

Prílohy:

SHOOTY.JPG
SHOOTY.JPG 122.19 KiB thumb_up1thumb_down

18.11.2015 - 13:47:59
00
Laco obrázok je síce klasický ala plačko šútovec,ale snáď si nemyslíš,že týto tureckí a albánski kebabári žijú z tých bufetov...

Nedávno som počúval jedného izraelského generála a ten dobre povedal,že v európe bude musieť prísť k "izraelizácií" soločnosti inak nemáme šancu.Ja s ním súhlasím.
18.11.2015 - 18:21:19
00
Len tak na odľahčenie - pár krát som bol aj v tom Izraeli, síce iba v Tel Avive a Jeruzaleme, ale mal som pocit že samotní izraelčania (aby som bol politicky korektný a nepoužíval termín židia) žijú ďaleko spokojnenšie než mnohí európania, napriek neustálej hrozbe vojny. Ba dokonca (ale tu musím podotknúť že mám modrú knižku kvôli polámanému chrbtu) som mal pocit, že mladí nejako obzvlášť neprotestujú proti povinnej vojenskej službe... Otázka pre mňa teda znie, je zárukou šťastného fungovania spoločnosti naozaj humanizmus a ústretovosť voči všetkým, aj voči nepriateľom?
18.11.2015 - 21:55:28
00
Z tlače: Prezidentský kandidát ***** Bush chce vyslať amerických vojakov do Iraku do boja proti Islamskému štátu. Zároveň vyhlásil, že by mala zostať v prevádzke kritizovaná väznica na základni Guantánamo. (reuters)

Keby som bol Američan, volím *****. ... ale to teraz vážne. A nielen kvôli tomu.
18.11.2015 - 22:34:36
00
Pravdupovediac, po tom, ako som videl dokument o vzťahoch Busha seniora so saudskou kráľovskou rodinou, by som si ja o jeho asi ani bicykel neoprel...
18.11.2015 - 22:42:04
01
Americkí vojaci zase do Iraku,už nikdy vice,už raz tam boli a vidíme,ako to dopadlo,chaos,bordel,Irak už vlastne neexistuje.Škoda 3000 mladých Amerických vojakov ktorí padli na bojisku,vysledok,jedna veľka katastrofa
18.11.2015 - 22:43:37
00
Však nikto vám nebráni voliť nejakého "Obamu". ... teda, keby ste boli Američania. (Teraz tuším, ako Barončeka až striaslo. :) ) Ja to však vidím inak. Nevytváram si (sveto)názor iba na základe zhliadnutia nejakého dokumentu.
18.11.2015 - 22:48:27
02
heh
18.11.2015 - 22:54:08
00
len bombardovanim bez pozemnych jednotiek sa vojna vyhrat neda...a vobec da sa zabijanie zastavit zabijanim? :) riesenie pri ktorom nebude trpiet aj X nevinnych asi neexistuje ziadne :(
18.11.2015 - 22:55:31
00
Povinná vojenská služba v Izraeli je pre židov otázka prežitia.Rusi ju majú tiež.Tu by sa to hodilo tiež,tá tepláková mládež by to naozaj potrebovala.
Pokial usa nezmenia svoj postoj k najväčším sponzorom terorizmu saudom a kataru tak sa nič vo svete nezmení.Saudi sú stredoveké hovadá zodpovedné aj za vojnu v Sýrií.
Predvčerom to Francúzom pripomenul Asad.Hrať sa na boj proti terorizmu a zároveň byť kamarátom s jeho top sponzorom sa nedá.
Čo sa týka Busha vždy podporoval Saudov takže ***** naozaj len *****.
18.11.2015 - 23:02:35
00
Židia a Arabi sú Semiti,terorizmus majú v krvi,ako vznikol Izrael? Po vojne v Palestine bolo poriadne bombovo,židia terorizovali všetko,čo nebolo Židovské,najviac na Židovský terorizmus doplatili Briti.Tam kde je naboženský fanatizmus,tam sú aj teroristi,škoda Rabina,toho nezabil Arab,ale Židovský terorista
18.11.2015 - 23:15:09
00
teroristické skupiny boli na oboch stranách,ak by arabi súhlasili v 47 roku s rozdelením palestíny na dva štáty bol by tam pokoj.Židia súhlasili,ale arabi a laš bola proti.
18.11.2015 - 23:19:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up