pista: nemám problém s kádrovaním, ale nemám rád prekrúcanie. Ak by si chcel byť objektívny, tak sem pastneš výpis tém, v ktorých som prispieval. Tu je: member/Vlad01/topics/
Ak si ho preštuduješ, zistíš, že nemám potrebu zbytočne naháňať príspevky, a mám ešte k tomu aj špecifický vkus. A dokonca, po skúsenosti s odsúdením za snahu dostať späť moje dva biky, ktoré som kupoval v dobe, keď pre mňa boli dôležité iné priority, nemám moc chuti prispievať apriori.
Ale moja aktivita v téme Politika je podľa mňa absolútne pochopiteľná, a už som nie raz písal o mojich dôvodoch: žijem v Rusku, rodinu maám napoly ruskú (zo ženinej strany), veľa cestujem z pracovných dôvodov, mám veľa kamarátov na Slovensku, v Rusku a aj na Ukrajine, a preto chcem prispieť trochu ku vyváženosti informácií. Lebo nie všetko je zlato čo sa blyští, ako hovorili staré matere. To je všetko.
21.03.2015 - 10:34:20
01
Tak si uzivaj myslim, ze ti to tu nikto nezavidi. Ale nesnaz sa sa tu z nas robit rusofilov
21.03.2015 - 10:49:00
00
Nehnavaj sa pista, ale ten tvoj prispevok "zavana" kadrovanim ...


Kadrovanim? Ty ked sa s niekym rozpravas o vaznych veciach tak sa mu nedivas do oci? Nezaujima ta s kym sa rozpravas? Vo sne by ma nenapadlo sa pozriet na profil niekoho s kym debatim o vhodnej trase na Popradske pleso ...
21.03.2015 - 11:28:00
02
...mám veľa kamarátov na Slovensku, v Rusku a aj na Ukrajine, a preto chcem prispieť trochu ku vyváženosti informácií..

k vyvazenosti informacii teda prispejem trosku aj ja, najma ked uz sa spominalo, ze by sa o sucasnu situaciu mali zaujimat aj mladsi ludia, medzi ktorych asi patrim aj ja.. Taktiez mam znamych v Rusku, dokonca moja priatelka ma ruskych rodicov, no uz niekolko rokov je v Bratislave a vratit sa naspat do Ruska sa neplanuje.. Dokonca som pocul z jej ust, ze sa za svoju rodnu krajinu hanbi, za to co sa tam deje a za to ako posobia Putinove rozhodnutia v okolitom svete.. To len aby sa nezdalo, ze mam "protirusky" postoj len z tych predzutych medialnych informacii, kedze sa tu casto spomina tento argument. Tvoj nazor Ti samozrejme neberiem, nemam na to pravo, ale nedokazem ho pochopit. Podobne ako nedokazem pochopit ako moze niekto napisat ze anexia Krymu, referendum atd. bolo v poriadku, to je blbost.
21.03.2015 - 13:00:53
00
Gronkjear, koľko ľudí toľko názorov. Ja mám na Slovensku kamaráta zo zmiešanej rodiny, a predstav si, že sám, hoci mal od narodenia slovenské občianstvo, pred pár rokmi požiadal o občianstvo ruské. A čo má byť? Ja sa akurát úprimne čudujem ľudom, ktorí nemajú problém vyhlásiť, že sa hanbia za svoje rodnú krajinu. Opäť sa vrátim ku môjmu nedávnemu príspevku - podľa mňa neexistuje kolektívna vina, a preto hovoriť že ten alebo onen národ je zlý, agresívny alebo naopak výnimočne dobrý, je podľa mňa blud.
21.03.2015 - 15:14:42
01
A čo sa týka anexie Krymu, ja neviem čo je správne v tomto ohľade, ja len viem pochopiť Rusov, ak považujú Krym za svoju historickú časť. A viem pochopiť, ak si jeho obyvatelia vybrali svoj osud tak, ako to urobili v referende. Všetkým tu diskutujúcim by som dal ešte do pozornosti jeden môj postreh - skúste si porovnať rétoriku Ukrajincov a Rusov, u Ukrajincov neberte trebárs do úvahy názory voči Rusom, aby ste nemuseli obhajovať obranou och krajiny, ale keď si pozriete ako hodnotia západní Ukrajinci východných, veľmi rýchlo pochopíte základnú príčinu konfliktu. A na záver, na rozdiel od mnohých iných nikomu nič nepodsúvam, a nikoho nenálepkujem ako piatu kolónu či čo ešte. Beriem to však tak, že ľudia uz prestali mať snahu chápať tých druhých, a to bohužiaľ aj v takej časti spoločnosti ako sú bikeri.
21.03.2015 - 15:29:55
00
uz to tu padlo nejeden krat, vlad, prosim ta ... madari povazuju slovensko za svoju historicku cast .. dufam, ze aj v pripade anexie slovenska madarskom by si zastaval ten isty nazor ako pri kryme
21.03.2015 - 15:46:13
00
Nemyslim, zeby to bola vhodna analogia ... Rozpad Rakusko-Uhorska a pripojenie Krymu k Ukrajine su totizto uplne odlisne pravne akty. A o platnosti toho druheho su opravnene pochybnosti. Napokon, samotna Ukrajina v minulosti neexistovala ... Ale to ti snad netreba vysvetlovat, ked sa tak ohanas historiou.
21.03.2015 - 16:02:08
00
Ešte jeden postreh na margo maďarskej karty - prežil som na Orave, a dodnes tam žijem pokiaľ som na Slovensku - a hoci sa sever Slovenska tradične považuje za baštu nacinalizmu, ani raz som si nevšimol, že by sa ľudia v Terchovej, Zázrivej alebo niekde v Zákamennom obávali o územnú celistvosť. Vždy sa maďarskou kartou oháňali dolniaci, aj to len tí (4 roky som robil v Hurbanove), ktorí potrebovali niečo dosishnut. Prečo asi?
21.03.2015 - 16:30:54
00
Tu predsa nikto netvrdí, že rusi ako národ sú zlí! Tu ide o vedenie tej krajny ako sa prezentuje a správa k susedom a iným národnostiam. Ako aj v našom prípade kde boli, tak čo po nich zostalo-zdevastované územia.
Aj keď každý národ má vládu takú akú si zvolí a zaslúži. To platí aj u nás!
21.03.2015 - 16:41:36
00
Tu predsa nikto netvrdí, že rusi ako národ sú zlí! Tu ide o vedenie tej krajny ako sa prezentuje a správa k susedom a iným národnostiam. Ako aj v našom prípade kde boli, tak čo po nich zostalo-zdevastované územia.
Aj keď každý národ má vládu takú akú si zvolí a zaslúži. To platí aj u nás!

Hmm ... zato taky Irak, to je dnes raj na zemi ...
21.03.2015 - 17:01:12
00
Gronkjear, koľko ľudí toľko názorov. Ja mám na Slovensku kamaráta zo zmiešanej rodiny, a predstav si, že sám, hoci mal od narodenia slovenské občianstvo, pred pár rokmi požiadal o občianstvo ruské. A čo má byť? Ja sa akurát úprimne čudujem ľudom, ktorí nemajú problém vyhlásiť, že sa hanbia za svoje rodnú krajinu. Opäť sa vrátim ku môjmu nedávnemu príspevku - podľa mňa neexistuje kolektívna vina, a preto hovoriť že ten alebo onen národ je zlý, agresívny alebo naopak výnimočne dobrý, je podľa mňa blud.


Keby si cital pozorne tak by si si vsimol, ze ja spominam Rusko a nie rusov. To ty do toho pleties rusov. Ja vidim pomerne dost vyrazny rozdiel medzi tymi pojmami. Ty nie?

BTW Ten priklad s tym kamaratom svedci o com? Nechapem. Niekto tu tvrdil, ze sa cosi take nemoze stat?
21.03.2015 - 17:12:09
00
Za Irak sú zodpovedné predovšetkým náboženské rozbroje medzi iračanmi.
A čo taký Kuvajt?
21.03.2015 - 17:13:43
00
Napokon, samotna Ukrajina v minulosti neexistovala .


Fantasticky argument. V minulosti neexistovalo kadeco. Napr. Slovensko, Cesko, Ceskoslovensko, Madarsko, Polsko ... a to som nenacrel do vzdialenejsej.
21.03.2015 - 17:22:38
00
majlo, vlad, ... dristate, ale nevadi, nemusim citat kazdu temu
21.03.2015 - 18:35:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up