Rozumiem, ako funguju socialne siete. Ale poslednu dobu ma zarazilo, ako neuveritelne efektivne dokazu ludom zastriet mozog.

Asi tyzden dozadu na mna vyskocil nejaky clanok o afere P. Diddiho. V reelse na mna vyskocilo nejake kratke video ohladom tej temy. Pozrel som. Spominali tam dakovania pre Beyoncee pri preberani Grammy, lebo ze ak jej aspon nepodakujes, ked nad nou vyhras v kategorii, tak ta to moze stat zivot. Tak som si vyhladal asi tri dakovne reci, kde jej dakovali spevacky, co nad nou vyhrali. Potom jeden Eminemov text, kde spomina, ze Diddi je zodpovedny za vrazdu Tupaca.

A odvtedy mam kompletne reels preplnene videami o tom, ze ovladaju cely hudobny priemysel, ze zabili/znicili kazdeho, kto sa im nepodriadil (Tupac, Amy Whinehouse, Aaron Carter, Aaliah a ja neviem este kto vsetko), ako v tom ide aj Will Smith, Justin Bieber a kopec dalsich a dalsich teorii, deepfake videi a podobne. Videa adorujuce 50centa, lebo sa im postavil. Proste moj FB mi dava jasne najavo, kto je v tom pribehu dobry a kto zly.

Vsetko o teme, ktora mi je vlastne uplne ukradnuta, ja pocuvam metal. Hip-hop a ich komunity su uplne na okraji mojho zaujmu. Tyzden dozadu som ani netusil, ze nejaka Aaliah existovala. A teraz mam toho plny FB, len preto, lebo som si vyhladal par clankov a videi. Ale na zaklade tych videi by som aj bol schopny uverit, ze je to vsetko pravda.

A teraz si predstavte svet dezolatov, ktorym su taketo videa servirovane den za dnom, mesiac za mesiacom, rok za rokom. Ako vyzera ich feed. Vymyty mozog takymito zvastami. To nenapravis jednym rozhovorom pri pive alebo diskusiou na nete. To je uplne iny svet myslienok, nazorov a "dokazov" o ich pravde servirovany roky. Sam nad sebou zasnem, ake je to jednoduche a hlavne efektivne. Ved stovky ludi s potvrdzujucimi komentarmi pod kazdym tym videom sa predsa nemoze mylit. A ak tam aj nahodou zabludi niekto normalny, tak je okamzite zadupany do zeme uderkou s argumentami, na ktore sa racionalne tazko reaguje, tak to radsej vzda. A oni s pocitom vitazstva pokracuju dalej...
09.10.2024 - 20:27:19
210
:y:

Orbán dostal naloženo v Bruselu. Takhle mu to tam poslal německý europoslanec Moritz Körner.

https://www.facebook.com/groups/390862303211503/posts/844261604538235
09.10.2024 - 20:39:10
04
mareno17 napísal:
Rozumiem, ako funguju socialne siete. Ale poslednu dobu ma zarazilo, ako neuveritelne efektivne dokazu ludom zastriet mozog.



to si vsimam aj ja, ukazalo mi reklamu na zubara, tak som poslal kamosovi, lebo hladal noveho a odvtedy mi ukazalo asi vsetkych zubarov v okoli 100 km, mimochodom aj toho diddyho som pozrel nejakeho cecha, kde fakt uz konspirovali vysvetlenia klipov, biele oblecenie, aj jacksona zabili, vsetko im do seba zapada a tiez mam toho teraz plny feed, uz som sa minule smial, ze som si prdol pri mobile a zacalo mi ukazovat reklamy na lieky proti naduvaniu, kam tie technologie speju :-D
09.10.2024 - 20:47:46
00
mareno17 napísal:
Rozumiem, ako funguju socialne siete. Ale poslednu dobu ma zarazilo, ako neuveritelne efektivne dokazu ludom zastriet mozog.
...

Asi takto. :lol: Za mňa úžasný remake.
thumb_up0thumb_down
09.10.2024 - 21:18:35
00
zle pouzivate tie siete, ja tam mam same ceckate brazilky :lol: ale fakt neviem ako sa tam dostali :-)
09.10.2024 - 22:35:44
01
Gusto0 napísal:
zle pouzivate tie siete, ja tam mam same ceckate brazilky :lol: ale fakt neviem ako sa tam dostali :-)

Posli mi svoje kukiny. Aj ja chcem.
09.10.2024 - 22:45:47
00
mareno17 napísal:
Rozumiem, ako funguju socialne siete. Ale poslednu dobu ma zarazilo, ako neuveritelne efektivne dokazu ludom zastriet mozog.


V tomto kontexte som nedávno čítal vyjadrenie Billa Gatesa o tom, že najväčším problémom ľudstva aktuálne je šírenie lží umelou inteligenciou a fakt, že človek sa stáva proti tomu úplne bezmocný.
09.10.2024 - 22:57:24
00
ale no, nečítaš poriadne !!!
bil gates je zodpovedný za skryté ovládnutie sveta, nový svetový poriadok, zakrytie slnka a cielené vyvraždenie Slovákov.
09.10.2024 - 23:01:41
00
Myslel som, že toto všetko má na svedomí jeden maďarský žid z USA.
09.10.2024 - 23:10:41
00
Mna trochu prekvapuje, ze niekto az v dnesnej dobe zistuje ako funguju algoritmy na FB, IG, YT a pod. Toto bola tema pred niekolkymi rokmi a nie dnes. A tie roky uz davno vidno aj na celkovom vyvoji a volebnych preferenciach nielen v tejto krajine, ale v celej EU, UK aj US.

Ale v ramci tejto temy, kde sa v nasej minibubline utvrdzujeme v nasich nazoroch, mi sem velmi pasuje jedna vystizna myslienka co som zachytil pred par dnami a ktoru by si minimalne niektori z tejto bubliny mali pripominat, aby neboli sklamani / rozcarovani z buduceho vyvoja (zial nepoznam autora):
Osudovým omylom demokratov je slepá viera, že prostý ľud raz dostane rozum.
09.10.2024 - 23:12:44
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up