Tých cca 0,5% nebude v tých drobných platbách prakticky vidieť. A to je to ďalšie svinstvo. Ale možno ma sociálna vláda naučí viac šetriť tým, že znížim spotrebu.
19.07.2024 - 10:33:10
00
Nie spotrebu, ale výplatu si dám dobrovoľne znížiť a zvyšok pôjde na ruku, doba kešu ako by povedal klasik zo Zderu SSd.
19.07.2024 - 10:37:37
00
lukjur napísal:
Tých cca 0,5% nebude v tých drobných platbách prakticky vidieť. A to je to ďalšie svinstvo. Ale možno ma sociálna vláda naučí viac šetriť tým, že znížim spotrebu.

Myslis? Ved len pri 1000€ sume to je 5€. Tyka sa to vela ludi.
19.07.2024 - 11:01:09
02
Nasa firma ma tiez pobocku v CZ, ale aj v inych krajinach, no ked patrim pod slovensku pobocku asi si nemozem len tak zalozit ucet napr v CZ aby mi chodila vyplata tam. Napadol ma Revolut, pouziva to niekto a vedel by som tym predist zdanovaniu co vymyslel ten hranaty kkt?
19.07.2024 - 11:04:21
00
romanx Ale rozložené v čase. Málokto míňa 1000 eur naraz. V bežnom nákupe cca 30 eur to máš 15 centov. A ako som už písal. Ľudia, čo nevedia poriadne robiť s internetbankingom, tak o tom ani nemusia vedieť. A ak to nebude priamo na bločku napísané, že zaplatili ste "zlodejskú" daň vo výške 0,15 eur, tak to ani neuvidia. Vyššiu cenovku by videli hneď.


Naposledy upravil lukjur dňa 19.07.2024 - 11:12:30, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2024 - 11:07:30
00
Opozícia kritizuje UDAJNU novú daň
19.07.2024 - 11:07:51
01
dislukas napísal:
Nasa firma ma tiez pobocku v CZ, ale aj v inych krajinach, no ked patrim pod slovensku pobocku asi si nemozem len tak zalozit ucet napr v CZ aby mi chodila vyplata tam. Napadol ma Revolut, pouziva to niekto a vedel by som tym predist zdanovaniu co vymyslel ten hranaty kkt?


V diskusii k tomu článku na N-ku je uvedené, že v Maďarsku majú aj toto ošetrené, aby sa tomu občan Maďarska nevyhol.
19.07.2024 - 11:08:46
00
skorpion napísal:
ja uvazujem, ze presuniem svoju pracovnu zmluvu zo slovenkej pobocky firmy do ceskej. Aj tak robim z domu, takze je to jedno. A po spravnosti by som mal byt zamestnany v Cesku, lebo patrim pod nich. V cistom budem mat pri tej istej vyplate o 10% viac, lebo v Cesku maju nizsie danovo-odvodove zatazenie. Mozem osrat Ficove dane a rozkradacky. Uz ma nebavi platit to zo svojho vrecka.

V zmysle zakona by HO mal byt zdanovany v mieste pobytu. Ak uvazujes tymto smerom, snazil by som sa vyhnut v pracovnej zmluve definicii moznosti HO. (aj ked o mentalnej vybave zamestnancov DU mam pochybnosti)
Ale ak sa dan z prevodu bude vztahovat na rezidentov SR, nevyhnes sa dani ani zriadenim uctu v inej krajine, kazda banka registruje rezidenturu a podla toho zasiela info miestnym danovym uradom...
19.07.2024 - 11:18:28
01
Tie akoze bankarske dane zas zaplatia ludia, ako inak.
Mozme sa stavit, ze ani po 30 novele lexmafia to uniou neprejde a eu fondy budu stopnute.
Nuz lebo pustanie kamosov z basy ma vyssiu prioritu ako zaujmy sr a obcanov.
Je viac ako iste, ze hovnomety zacnu nadavat na zlu uniu a najma progresivcov, "ze to oni stopli prachy".
Nuz teda tupe ouce budu musiet byt viacej zmykane "socialnou" vladou, aby chybajuce prachy sa vykryli...

Vsetko nakradnute keby vratili, tak sa mame ako vo svajciarsku...
gulas.sme.sk
A este sa mu skladat na dozivotnu rentu, haha pobavilo...
19.07.2024 - 11:24:09
00
lukjurV pravidelnom mesacnom vypise z uctu to uvidia pekne zhrnute vsetci, aj volici kokokoalicie.
19.07.2024 - 11:31:14
03
nemo1 napísal:
Opozícia kritizuje UDAJNU novú daň


To je pomerne bežný jav, kritizovala napr. aj ÚDAJNE protiústavné otázky v referende, ÚDAJNÚ náhradu rodičovských príspevkov z daňovej asignácie, ÚDAJNE totálne dohúkaný trestný zákon atď. A všetci "rozumní" ľudia vedia, ako vedľa v tom všetkom bola a že vôbec nič nebolo zo strany vlády korigovať - jedine žeby nie ...

Významný problém skôr je, že aj takto debilný návrh spomedzi ostatných v poslednej dobe vôbec nevybočuje.
19.07.2024 - 11:43:36
08
Dudo vdaka za avizo. Musim to cele premysliet. V sucasnej zmluve mam miesto vykonu prace svoju slovensku adresu. Spytam sa ceskych kolegov, aku maju zmluvu oni. Este sa mozem nastvat kompletne a rovno sa prestahovat :-D
19.07.2024 - 11:44:24
00
Nabudúce dorazím voliť iba tú stranu (ak sa teda do tej doby nevzdám občianstva SR), ktorá zruší 13.dôchodok a všetky sociálne nezmysly navyše zamerané na dôchodcov. Máločo ma dokáže vytočiť, ale toto tedy velmi.
19.07.2024 - 11:46:10
05
romanx napísal:
lukjurV pravidelnom mesacnom vypise z uctu to uvidia pekne zhrnute vsetci, aj volici kokokoalicie.


Mne napr. žiadne výpisy z účtu nechodia. Poznám ľudí, čo si nevedia prečítať ani výplatnú pásku a nejaký prehľad čo vlastne platia ani nemajú.

A keby aj ten výpis mali, tak povedzme z tých 1000 eur, tam bude uvedené "Daň z prevodov = 5 eur". A tým to celé hasne.

Oni proste dobre vedia, že toto ľudí nenaserie. Na drahšie cigarety alebo pivo už sa bude hundrať. Ale možno, keď sa to nazbiera. A hlavne ak by to vedela opozícia dobre uchopiť. Ale mám pocit, že neuchopí.

Jediná možnosť na zmenu je, že ich zložia ich nespokojní voliči.
19.07.2024 - 11:52:10
00
lukjur napísal:

Jediná možnosť na zmenu je, že ich zložia ich nespokojní voliči.


Jeden to uz skusal, ale netrafil...

PS: musel som, tymto smerom ale debatu nerozvyjajme... !
19.07.2024 - 12:07:03
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up