simecek napísal:
Pred cca 3 dnami Putin vyhlasil, ze v pripade ze niekto napadne Rusko pouzije atomofku.
Takze s tymi utokmi dronmi na Rusko neviem. Dufajme, ze Putin len hraje poker a stale blufuje.


To blabocu uz mesiace. Krym (most) je rusko? Donbas je rusko? Cherson je rusko? Zjavne podla tejto matematiky nie. Ale ani taky Belgorod, v ktorom ua nici rozne ciele uz mesiace.
https://edition.cnn.com/videos/world/2022/04/01/belgorod-fuel-depot-attack-berman-intl-ldn-vpx.cnn

Tu je zoznam

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2022_Western_Russia_attacks

Ak sa rusa a ruskych atomoviek neboja ukrajinci, tak my by sme sa skutocne nemali
10.12.2022 - 10:56:26
01
Ale to co teraz potkan zadrel bolo, ze ak by niekto zautocil na rusko atomovkami
10.12.2022 - 11:08:03
01
Šak nik neutoči na ruZZko, zatiaľ len trošíčka "špeciálne operáciuje "😉
10.12.2022 - 12:49:29
00
Marli napísal:
V tomto ma nepresvedcis.

Su tam 2 z troch (co tvrdis,ze nie su), to tretie v 'nabozenskej' casti v dobrej vôli nepocitam;)
/Teda vlastne uplne vsetky 3 najdes/

A suhlas,schvalovanie mas priamo 'z definicie': uznanie, kladne ocenenie

Vo farebnej originalnej verzii na stranke najdes lahsie.

Howgh, dohovoril som.


https://slovnik.juls.savba.sk/?w=Chvalit

...
Synonymický slovník slovenčiny z r. 2004.
...

chváliť 1. prejavovať, vyslovovať uznanie, kladné ocenenie • vychvaľovať (veľmi chváliť): chváliť pracovníka za dobrú robotu; vychvaľuje jeho zásluhy • vynášať • vyvyšovať (veľmi, často nekriticky al. neprávom chváliť): vynáša syna do neba; vyvyšuje, vynáša ho nad všetkých • kvitovať (s uznaním hodnotiť): kvituje výkon športovca • prichvaľovať si • pochvaľovať si (vyjadrovať pochvalu): prichvaľuje si, pochvaľuje si dovolenku • expr. ospevovať • hovor. expr.: spievať • básniť: ospevuje dovolenku pri mori; spievať, básniť o rodnej krajine • kniž.: velebiť • zvelebovať • glorifikovať: velebiť, glorifikovať svojich predkov • okiadzať (zištne chváliť): okiadza pred všetkými svojho predstaveného • stavať na obdiv svetu (veľmi chváliť niečo svoje) • hovor. strúhať poklonu: strúha poklonu dobrému výkonu • kniž. žehnať: žehnať náhode

2. náb. vzdávať chválu, slávu, najvyššiu úctu • oslavovať: chváliť, oslavovať Boha • kniž.: velebiť • blahoslaviť • blahorečiť • dobrorečiť: velebiť, blahoslaviť Najvyššieho; blahorečíme, dobrorečíme Ti, Kriste • kniž. zastar. chválorečiť

PS, edit: neviem, co si myslis, nic ti nevkladam do ust, su to tvoje vyjadrenia, zial nepresne,nespravne pouzitie slov

Som nevedel, ze sa tu dostaneme az na hranicu vysvetlovania rodneho jazyka, ale preco nie.
Torsku som sa vsak stratil pri tvojich argumentocjh.
Co ma spolocne chvalenie so suhlasom, ci schvalovanim? Kde si tam videl 2 z 3?
Nejako sa v tych tvojich "dokazoch" nevyznam.
Nehovoriac o tom, ze som tu nikde explicitne nechvalil RU armadu, iba som napisal, ze niektore veci sa im vo vojne podarili (z ich pohladu samozrejme)...nakoniec pomerne velke UA straty su toho dokazom.
Ale aj tak by ma zaujimalo, kde konkretne ty vidis, ze pochvalit znamena suhlasit.
10.12.2022 - 15:57:14
00
triki napísal:
padá ruská ropa....už pod fixáciu.pri tejto cene sa im to už neoplatí ťažiť.A v rozpočte rátajú s cenou 80usd./barel.


https://twitter.com/NOELreports/status/1601182215815442435?s=20&t=eHLGPH30mK8QTJ5S_Jv8HQ

Nemel kraviny, rusaci maju jeddny z najmensich nakladov na barel, nizsie maju uz lan Saudi a spol.. Cena 60 nie je pre nich likvidacna a pod nakladmi, to by sa tykalo v pripade ropy z USA, ktorym cena 60 za barel nevyhovuje.
Zastropovana je aj tak len ruska ropa, pretoze cena z piatka je nieco cez 71.
10.12.2022 - 16:24:23
00
nemele kraviny, vojnou rusi kalkulovali okrem ešte likvidácie ukrajiny aj zvýšenie svojich ziskov z jej predaja pre zvyšovania jej ceny kvoli vojne, bud tomu nerozumieš alebo oblbuješ
10.12.2022 - 16:40:00
00
Náklady na ťažbu na ruských poliach sa odhadujú v širokom pásme od $ 20 do niekde až $ 60
10.12.2022 - 16:40:47
00
tu sa ale bavíme nie o nákladoch ale ziskoch, zvýšených zvyšovaním ceny ropy pre vojnu
10.12.2022 - 16:43:35
00
Ivanko triki napisal, ze sa im to neoplati tazit...neoplati znamena, ze naklady na tazbu + prepravu su vyssie ako prijem z predaja.
Navyse ropny vrt sa neda zastavit, tazit sa musi stale aj keby ho vytazenu ropu mali hned spalovat.
To nie je pravda a fakt, ze kalkulovali v rozpocte s cenou 80 dolarov nic neznamena, pretoze oni kalkulovali napriklad s objemom XY milionov barelov v roku 2022 a budu radi ak predaju mozno polovicu.
To si myslim je vyrazne vyssia rana do rozpoctu ako fakt, ze predavaju za 60 namiesto 80.
Navyse ich rozpocet musi byt v zufalom stav, pretoze im export nielen ropy klesol o desiatky percent a domaci priemysel vdaka sankciam zivori.
10.12.2022 - 18:00:46
00
vladino95 napísal:
Náklady na ťažbu na ruských poliach sa odhadujú v širokom pásme od $ 20 do niekde až $ 60

Vladino naklady su celkom dobre zdokumentovane lenze v RU tazia ropu aj v arktickych a mroskych naleziskach a ta je vyrazne drahsie ako klasicke loziska.
Otazka je aky podiel vytazenej ropy su tie arktick-morske, ja odhadujem, ze nic moc, pretoze tam vedu novo postavene ropovody a po ich zavedeni sa objem ruskej exportnej ropy razantne nezvysil.
10.12.2022 - 18:08:29
00
Čo? Urobíme zbierku na ich podporu?🙊🙈🙉
10.12.2022 - 18:10:21
01
Russian Oil Price Cap: Lasting Impacts
thumb_up0thumb_down
Jedno video od Petra Zeihana na tému russkej ropy. Od ložísk (ak sa prestane ťažiť, je problém a Russko nemá technológie na opravy vrtov - naposledy (1992) im to sanovali západné servisné spoločnosti), cez prepravu (poisťovanie lodí majú pod palcom Európske spoločnosti a bez poistenia napr. nevpustia lode do prístavov) a tak podobne...
10.12.2022 - 18:25:02
04
foobar napísal:


myslím si,že tie voľné ruky majú už dávno.mohli by im aj dodať adekvátne zbrane na takúto odpoveď.
10.12.2022 - 19:40:29
01
tak vzhľadom na to ako merkel liezol putlerovi do riti sa nečudujem,že bola záujmovou osobou pre us tajné služby.
dúfam,že aj u nás je orbánova piata kolóna v záujme.
10.12.2022 - 22:30:41
04
Flegko, odhliadnuc od obsahu,ale nespravnym pouzitim slov (a ich pozmenenym vyznamom) si to sám komplikujes.

Skus este raz (viackrát) precitat, co som dal zo slovnika, https://www.mtbiker.sk/forum/post1899890.html# ci tam najdes tie 2-3 slova, o ktorych si tvrdil,ze su nieco ine. Ak najdes,daj like, ak nenajdes, dam si tu namahu a cca po roku zapnem pocitac a niekedy buduci tyzden ti to (mozno) zvyraznim.
10.12.2022 - 22:41:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up