Joe70 napísal:
A keď im ostanú čo z toho? Niekoľko miliónov proruských obyvateľov a územie ktoré nepotrebujú. Rusi dotujú Krym 6 mld USD ročne. Význam má iba kvôli prístupu z Azovského mora. A to sa dá riešiť zmluvne aj keď bude patriť Rusku.


po tomto vsetkom si este stale myslis ze s rusmi sa da nieco riesit ZMLUVNE? :facepalm:
03.04.2022 - 07:27:00
05
Absolútne súhlasím - Rusko nemôže naďalej zostať veľmocou.

Ja som dúfal že Ukrajinci ešte začnú oslobodzovať Krym a ohrozovať aj súčasné Ruské územie a Čínska armáda im príde na pomoc a teda ich vlastne obsadí.
Pomoc o ktorú Rusi žiadali sa predsa neodmieta.

Ruské jadrové, chemické, biologické zbrane MUSIA byť zlikvidované a peniaze ktoré boli zmrazené Ruským oligarchom budú použité na reparácie UA a EU.
Sankcie voči Rusom by mali samozrejme zostať čo bude vlastne znamenať že obchod zo svetom pôjde vlastne aj naďalej cez Čínu.

Zároveň si myslím že západný svet sa musí zbaviť "pohodlnosti" aby mohol byť rovnocenným partnerom Čine a teda aby vo svete zavládla dlhodobá rovnováha.
03.04.2022 - 07:31:08
02
eCT81 sa tu registroval 8. 3. 2022, následne založil dve také viac-menej zbytočné témy, v ktorých má 8 príspevkov. No a potom šup ho do témy Politika, kde má kontinuálne za sebou zatiaľ 30 príspevkov.
03.04.2022 - 07:47:31
18
rochel napísal:
daj adresu a poviem ti...


Račianska 45, 831 02 Bratislava
Chodit za mnou nemusis, pridem ja, ale najprv mi nieco pekne napis :-*
03.04.2022 - 08:47:31
09
[quote="@1828829"]tvl
Rusko uvedlo, že návrhy mírové smlouvy mezi Kyjevem a Moskvou pokročily dost na to, aby o nich mohli jednat přímo prezidenti obou zemí Volodymyr Zelenskyj a Vladimir Putin, tvrdí šéf ukrajinské vyjednávací delegace Davyd Arachamija. Rusko podle něj akceptuje ukrajinské postoje s výjimkou postoje k otázce Krymu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-valka-diplomacie-mirove-jednani.A220402_210209_zahranicni_jskr

už je všetko inak-ja neverím,že Putler si niekedy sadne zo Zelenským k jednému stolu,jedine že by ten stôl mal 100 metrov:

Rusko dementovalo prohlášení Kyjeva, nesouhlasí s vyjednáváním prezidentů
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-valka-diplomacie-mirove-jednani.A220402_210209_zahranicni_jskr
03.04.2022 - 09:37:09
00
Krym je okrem ineho strategicky dolezity aj preto, lebo pri jeho pobrezi sa nachadzaju bohate loziska zemneho plynu. Daval som sem pred casom take video, ktore vysvetlovalo aj ekonomicke dovody putina pre obsadenie Krymu a invaziu do UA. Odhliadnuc od toho, ze sa absolutne preratal (skratka uveril svojej tupej propagande), tak musel obsadit Krym a "znicit" UA preto, lebo ruska tupa ekonomika je zavisla na peniazoch z exportu plynu a ropy. Ak by sa z UA stala demokraticka krajina orientovana na Zapad, tak by na UA postupne nabehli zapadne firmy ako napr. Shell, Total, alebo Exxon a zacali ten plyn tazit a exportovat na zapadne trhy (EU) a bol by velky potencial nahradenia ruskeho plynu ukrajinskym, co by znamenalo vyrazne obmedzenie prijmov ruska a min. recesiu ruskej tupej ekonomiky.
No ale kedze sa ten tupy rezim takto preratal, tak dosiahol recesiu a kolaps svojej ekonomiky ovela skor.
03.04.2022 - 10:24:29
010
Ide o to, ake loziska sa budu vobec otvarat.
Zapad pojde postupne na masivne znizovanie spotreby energii a je mozne, ze aktualne loziska budu aj stacit a plynu bude vo svete v horizonte 5+ rokov nadbytok.

Pre Europu budu teraz klucove dopravne kapacity, zvysenie produkcie zelenej energie (to pomoze iba trochu) a znizovanie spotreby energie.
A cast vypadku docasne nahradime vlastnym uhlim a na Slovensku aj drevom.
03.04.2022 - 11:34:15
00
Drasticke fotky z Buci
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/buca-ukrajina-valka-rusko-srebrenica.A220403_090724_zahranicni_pukk/foto

+ Zitomir
https://twitter.com/markito0171/status/1510555250645684225?s=20&t=GsW8DDM5Hlxxrh0_21edkg
03.04.2022 - 11:44:32
00
Lékaři bez hranic: „S Tálibánem jsme nemocnici vyjednali, s NATO jsme to vyjednali, s jednotlivými bojůvkami ve východním Kongu jsme to vyjednali. Nevím ale, jestli to půjde vyjednat s Rusy, protože ti cíleně bombardují nemocnice. Bombardovali naše nemocnice v Sýrii i v Jemenu. V Sýrii nám zabili posledního místního pediatra, který v nemocnici zůstal“
https://plus.rozhlas.cz/trachta-z-lekaru-bez-hranic-misi-jsme-dohodli-i-s-talibanem-ale-s-rusy-cilene-8715520
03.04.2022 - 13:20:21
08
Aj ukrajina, aj covid, su obrovske katastrofy. Jedna z veci, ktoru nam ale priniesli je zistenie, s akymi neskutocnymi hovedami tu v skutocnosti zijeme. Ja som bol vzdy v tom, ze ti ludia su len zmäteni, niekto v zivote ublizil, nasadil parohy, tak su zatrpknuti a zakomplexovani. V skutocnosti su to ale normalne zli ludia, ktori praju smrt a utrpenie nevinnym ludom, v lepsom pripade ten len obhajuju a bagetelizuju. Je mimoriadne dolezite, aby prispevky tychto ludi po socialnych sietach aj diskusiach mimo, boli neustale nahlasovane. Ak ma ich konanie znamky trestneho cinu, tak aj policii. Zaroven je ziaduce aby tito ludia nezastavali ziadne dolezite miesta v spolocnosti a nemali ani na starost deti a mladez. Takisto je dolezite, aby lenivi ludia, ktori maju velku pohodicku a spravidla nechodia volit, aby volit v najblizsich volbach isli. Resp aby sme ich my k tomu dokopali. Rovnako ako ked fica, rusosexualov a neonacistov kopli do guli v poslednych komunalnych, parlamentnych a v dvoch poslednych prezidentskych volbach. Inak - rychlejsie nez precitneme z nasej bubliny - sa tu nebude dat zit a vychovavat deti.
03.04.2022 - 13:33:23
735
Morálna vojna na morálne chudobnom Slovensku práve prebieha...a žiaľ slušný ľudia, ktorý ešte majú to správne morálne nastavenie ťahajú za kratší koniec. Je mi z toho smutno, keď slovač obhajuje Putina.
03.04.2022 - 13:44:49
03
Tu zatial Rusi vitazia.
Zatial.
03.04.2022 - 13:46:32
01
Ber to pozitivne. Pred tym, ako to napadol putin Ukrajinu, tak tu bolo este o cosi viac rusosexualov. Niektori z nich nastastie precitlo. Aj ked ti, co ostali, prerazili nove dno a este radikalizovali.
03.04.2022 - 13:52:32
02
will napísal:
Ide o to, ake loziska sa budu vobec otvarat.
Zapad pojde postupne na masivne znizovanie spotreby energii a je mozne, ze aktualne loziska budu aj stacit a plynu bude vo svete v horizonte 5+ rokov nadbytok.

Pre Europu budu teraz klucove dopravne kapacity, zvysenie produkcie zelenej energie (to pomoze iba trochu) a znizovanie spotreby energie.
A cast vypadku docasne nahradime vlastnym uhlim a na Slovensku aj drevom.


Neviem ako sa na spotrebe plynu podieľajú jednotlivé odvetvia, ale čo som zachytil, ak tomu správne rozumiem, tak vzácne plyny, ktoré používame pri výrobe čipov a pod. sa extrahujú zo zemného plynu, takže skôr si myslím, že jeho spotreba do budúcnosti ešte asi vzrastie... takisto vyradenie atomových elektrární ako aj výpadky veterných a solárnych elektrární najrýchlejšie nahradia plynové... (prečo asi nemci s rusmi riešili nordstream)

aj keď napr. pri kúrení by sme spotrebu vedeli znížiť, ale hnojivá neviem čím by sme nahradili, musela by sa masívne obnoviť živočíšna výroba, čo zase zo sebou nesie značnú ekologickú záťaż...

čo sa plynu týka to nevidím až tak ružovo...
03.04.2022 - 14:22:10
00
Oni su len hlucni. Az tolko ich zas nie je. Keby do volieb zacal na nich stat a policia aspon trochu efektivnejsie preventivne a represivne pracovat na tych najradikalnejsich, ostatni stichnu a zalezu do dezole internetovych zump. Kriticky chyba jasna zodpovednost prevadzkovatela za diskusny priestor na internete. Cize moderovanie vsetkych diskusii. Aby sa ta zumpa aspon neroztekala medzi beznu populaciu. Nech si navzajom onanuju niekde na telegrame, ale nie vsetkym pred ocami na fb, pravde a novom case.
03.04.2022 - 15:03:23
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up