Joe70 napísal:
Krym vrátane Donbasu by Ukrajina mala Rusom predať. (okupovanú časť Donbasu, nie Mariupoľ samozrejme). Vyhandlovať za plyn a ropu. Tie oblasti budú vždy problémové.
Ale s tým Rusi súhlasiť nebudú a neverím, že by Rusi súhlasili aj s neutrálnou Ukrajinou pod ochranou NATO alebo s platením reparácií. To by bolo uznanie porážky.

A to už prečo by mala Ukrajina predať Krym a Donbas??? Za čo zomierali Ukrajinskí vojaci a civilisti?
02.04.2022 - 22:55:31
03
Som zvedavý na tie výsledky rokovaní. Akože Rusi si myslia, že sa spraví nejaká dohoda a karavána ide ďalej? Obnovíme obchod a všetko po starom? Dúfam, že EÚ nezačne vymýšľať. A čo tá strašná trauma Ukrajincov? Teraz som pozeral tú spúšť po Rusoch na Kyjivských predmestiach s kopou mŕtvych ľudí. Zvery...
02.04.2022 - 23:15:52
05
Skorej cakam nieco take ze na rokovanie so zelenskym do turecka pride putinov dvojnik napusteny novicokom a popraseny poloniom
02.04.2022 - 23:30:56
01
Kristina napísal:
A to už prečo by mala Ukrajina predať Krym a Donbas??? Za čo zomierali Ukrajinskí vojaci a civilisti?

A keď im ostanú čo z toho? Niekoľko miliónov proruských obyvateľov a územie ktoré nepotrebujú. Rusi dotujú Krym 6 mld USD ročne. Význam má iba kvôli prístupu z Azovského mora. A to sa dá riešiť zmluvne aj keď bude patriť Rusku.
Na Donbase Ukrajina tiež nie je závislá.
Ukrajinci zomierajú, aby sa nadobro zbavili ruského vplyvu a mali v budúcnosti záruku, že aj keď budú neutrálni, civilizovaný svet im v budúcnosti pomôže aj vojensky. A že keď sa im podarí zmeniť mentalitu a znížiť korupciu, raz sa stanú členmi EU. Myslím, že práve v tomto im ruská invázia najviac pomôže. Ukrajinci pochopili, že Rusko je zlo. A to je to, čoho sa Rusko najviac obáva. Že by sa Ukrajina raz stala demokratickou prosperujúcou krajinou.
02.04.2022 - 23:35:32
00
Ramon1 napísal:
Rochel je jasný ... a zaradený

kam si ma zaradil??? to akoze ked na nieco narazim z druhej strany tak som zaradeny??? a kam si ma zaradil?
02.04.2022 - 23:36:01
00
staci pozriet tvoje posledne prispevky
02.04.2022 - 23:53:09
01
rochel a v profile si omladol o 37 rokov :)
daj recept.
02.04.2022 - 23:56:13
00
Joe70 napísal:
A keď im ostanú čo z toho? Niekoľko miliónov proruských obyvateľov a územie ktoré nepotrebujú. Rusi dotujú Krym 6 mld USD ročne. Význam má iba kvôli prístupu z Azovského mora. A to sa dá riešiť zmluvne aj keď bude patriť Rusku.
Na Donbase Ukrajina tiež nie je závislá.
Ukrajinci zomierajú, aby sa nadobro zbavili ruského vplyvu a mali v budúcnosti záruku, že aj keď budú neutrálni, civilizovaný svet im v budúcnosti pomôže aj vojensky. A že keď sa im podarí zmeniť mentalitu a znížiť korupciu, raz sa stanú členmi EU. Myslím, že práve v tomto im ruská invázia najviac pomôže. Ukrajinci pochopili, že Rusko je zlo. A to je to, čoho sa Rusko najviac obáva. Že by sa Ukrajina raz stala demokratickou prosperujúcou krajinou.

Súhlasím s poslednými 2 vetami. Sama som ich v tomto vlákne už prezentovala.
Ostatné čo si napísal je IMHO zjednodušené videnie. Nie som však expertka a to čo píšem je iba môj osobný názor. Možno sa Donbasu Ukrajina dokáže vzdať. Čo sa však s ním a jeho obyvateľmi stane? Je rozbombardovaný a zdevastovaný. Osobne si neviem predstaviť, že tam krachujúce Rusko odrazu začne pumpovať investície do obnovy a výstavby.
Krym by bol IMHO príliš veľký "dar" za nič. Ak Rusi Krym dotujú, tak preto lebo k nemu nemajú normálny prístup a ani zdroj vody. A riešiť zmluvne niečo s Ruskom? :lol: To môže teraz už iba úplne naivný jedinec. Rusko neuzatvára zmluvy preto, aby ich samo dodržiavalo. Ale aby vyžadovalo ich dodržiavanie od druhej strany. ;)
Odovzdaním týchto dobitých území by sa IMHO vytvoril precedens. Ak niekto bude chcieť v budúcnosti zabrať nejaké územie inej krajiny, stačí ju napadnúť, chvíľu okupovať a vraždiť miestnych. Potom uzavrieť dohodu a zabraté územia si ponechať v mene uzavretia prímeria.
02.04.2022 - 23:58:29
16
Srsen napísal:
rochel a v profile si omladol o 37 rokov :)
daj recept.
daj adresu a poviem ti...
03.04.2022 - 00:04:20
00
čo už s Tebou, aj tak mám Spiš rád :)
03.04.2022 - 00:13:03
00
boa ale si vtedy n4sral do ust :D

thumb_up0thumb_down
03.04.2022 - 00:22:15
011
https://www.cas.sk/clanok/2662787/online-rusko-zautocilo-na-velku-ropnu-rafineriu-ukrajina-ziskala-spat-kontrolu-nad-celou-kyjevskou-oblastou/
03.04.2022 - 01:22:59
00
Ukrajina by sa nemala vzdat nicoho. Dombas je najpriemyselnejsia cast Ukrajiny (otazne v akom stave teraz...). Krym strategicky z hladiska pristupu k moru a vojensky vdaka pristavu v Sevastopole. Mozno aj luda v okupovanej casti Donetska a Luhanska pochopili, ze s ruskom sa nevyhrava. Zaroven treba zotrvat na sankciach, co nasi europski "prizdisraci" asi nevydrzia. Rusko musi ekonomicky trpiet, aby si dalsich par desatroci nemohlo ziadnu vojnu dovolit. Hrozi sice, ze sa dostane do podrucia Ciny, ale stale bude rusko medzi nou a nami tvorit par tisic kilometrovy "naraznik". Ale to uz je iny pribeh.

Co sa tyka bezpecnostnych zaruk, to je k smiechu. Ukrajina sa musi spolahnut sama na seba, ako teraz. Staci, ze Rusko povie "jadrove zbrane" a z bezpecnostnych zaruk nezostane nic. Ukrajina moze zostat neutralna, ale potrebuje silnu vlastnu armadu.
03.04.2022 - 05:25:19
04
Zipsik napísal:
Aj na to by to bolo nezmyselne vela 🤣

Pokial nema vsetky filmy ktore kedy vysli v najvyssom moznom rozliseni tak mi to pride ako solidny nezmysel 🙈🙈🙈

Nehovoriac o cene… 20TB disk stoji cca 500€

Ak by mal doma 2000TB tak to znamena ze len do diskov (neratajuc ostatne potrebne komponenty) by musel vrazit 50,000€ 🤣

Mam silny pocit ze canopus zase trosku prehana…
18TB (EXOS18+WD GOLD) ma vysli 200€ rok dozadu priamo z CZ od distributora Lenova s 5r zarukou ;) vsak teraz stoja take disky na amazone po 300€
ja som tie disky splatil uz ked som v 2014 tazil diskami BURSTCOIN, ale to v tej dobe niektori tahali kacera este, plotovalo sa to klasicky este cez graficku kartu,kym pawneri nevydali super softik na to,burst sa nasledne premenoval na signum
https://blackpawn.com/tp/

zdielam skoro 15r cca 500TB na privatnych trackeroch ako su tl/redacted,trancetraffic,BTN,pedro,gazellegames,HDB,TS4,BCG atd atd
na torrentoch som realne od 2003 cca,inac som stale v FTP sieti razor,FTL apod scenovych grup

https://hdvinnie.github.io/Private-Trackers-Spreadsheet/

sa zobudte uz niektori :tmi:

skorpion Donbas nie Dombas :!:

Zipsik nebola ziskova?stale je ziskova.Vies kedy vysla?vies ako rychlo sa naplotovali disky na 4och poriadnych strojoch 3990x s 4x2TB NVMe radi0 v HYPER ASUS karte ,ja ti to prezradim a ked si dost inteligentny,tak si vies zistit,kolko sa dalo vytazit za mesiac :P 1 taky stroj=12TiB,paci sa,rataj od genesisu
1000TiB sa myslim,ze dalo,neviem ci este da prenajat od google zadarmo inac
03.04.2022 - 06:17:40
00
skorpion napísal:
Ukrajina by sa nemala vzdat nicoho. Dombas je najpriemyselnejsia cast Ukrajiny (otazne v akom stave teraz...). Krym strategicky z hladiska pristupu k moru a vojensky vdaka pristavu v Sevastopole. Mozno aj luda v okupovanej casti Donetska a Luhanska pochopili, ze s ruskom sa nevyhrava. Zaroven treba zotrvat na sankciach, co nasi europski "prizdisraci" asi nevydrzia. Rusko musi ekonomicky trpiet, aby si dalsich par desatroci nemohlo ziadnu vojnu dovolit. Hrozi sice, ze sa dostane do podrucia Ciny, ale stale bude rusko medzi nou a nami tvorit par tisic kilometrovy "naraznik". Ale to uz je iny pribeh.

Co sa tyka bezpecnostnych zaruk, to je k smiechu. Ukrajina sa musi spolahnut sama na seba, ako teraz. Staci, ze Rusko povie "jadrove zbrane" a z bezpecnostnych zaruk nezostane nic. Ukrajina moze zostat neutralna, ale potrebuje silnu vlastnu armadu.
03.04.2022 - 06:52:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up