Nudi vas uz Chorvatsko? Nech sa paci polske plaze
https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/polsko-baltske-more-plaze-pisecne-promenada-sopoty.A240608_094027_kolem-sveta_dohr/foto
17.06.2024 - 09:03:40
08
haha bol som a budem to tak riesit opat zas. Odporucam!
17.06.2024 - 09:17:28
01
My zas a znova do toskánska :) piesočné pláže, dobré víno, málo čechov a slovákov a príjemné ceny :)
17.06.2024 - 10:41:44
01
iron.hide napísal:


zrovna o dva tyzdne tam ideme
17.06.2024 - 11:13:02
00
to poznáš o tom chlapíkovi, čo chcel ísť na dovolenku
17.06.2024 - 11:16:15
00
Zipsik napísal:
My zas a znova do toskánska :) piesočné pláže, dobré víno, málo čechov a slovákov a príjemné ceny :)

viac krat ma presviedcali na kroáciu, ale to je dovod, preco nie. Samy cech, slovac, tak si nechces oddychnut. Ale zase zevraj s deckom super volba. Diky za tip na toskansko, daj detaily, kde sa stretneme :-) casovo som flexibilny :-)
17.06.2024 - 11:27:12
01
iron.hide napísal:

"zdejší pláže stejně vlídné, jako ty v tropickém Karibiku", "Je to snadno přístupná exotika, o níž davy turistů pořád ještě nemají zdání" (hej iba 35 milionov Poliakov :D ). Lol bol som v oboch lokalitach a teda tie polske nie su ani nahodou take vlidne ako v Karibiku. Ak chytis dobre pocasie, no so zavretymi oboma ocami a pol flase rumu v sebe budiz, ale ked je skaredo, tak zachran sa kto mozes. Studeny vetrisko, studene more, milion Poliakov, vsade zapchy. Uz tam viac nepojdem :) Bol som na poloostrove Hel.
17.06.2024 - 11:33:16
00
Hel l :-)
Sak kto nema rad poliakov tam nemoze ist. Zase vedia narobit dost bordel, chlastaju nie malo, + je to oblubena lokalita "nastrocnych" dovolenkarov, ktori uz z auta vypadnu na 4 :-D
V kontraste snimi su skandinavci, pre ktorych je to uz "teplejsie" a hlavne lacnejsie, u nich ukazkova disciplina, riadny stret dvoch kultur :-D
17.06.2024 - 11:37:09
00
ja neviem, v HR som bol par krat ale stale hladam dovod preco by som tam mal ist znova.
v mori kamene, bez topanok nehrozi
cesty take nijake na bike, myslim kvalitu
v lete je tam teplo jak v peci, uz rano bolo 27, na obed 37
ceny katastrofalne ked beriem restauracie, oni musia zarobit za tie letne mesiace na zimu kedy tam nepachne ani noha

ano je to v dosahu autom, ked sa nabalis z domu a nebudes chodit nikam len pit pivo na lehatku tak ano si pri mori, hura
17.06.2024 - 11:46:25
08
aj na zahori je piesok a nikomu tam aj tak nerozumies :-D
17.06.2024 - 11:51:32
111
a tiez maju dost mooore, hlavne dyk mooore :D
17.06.2024 - 12:25:18
00
Izzy68 napísal:
viac krat ma presviedcali na kroáciu, ale to je dovod, preco nie. Samy cech, slovac, tak si nechces oddychnut. Ale zase zevraj s deckom super volba. Diky za tip na toskansko, daj detaily, kde sa stretneme :-) casovo som flexibilny :-)



odporúčam mestečko lucca :) apartmýny si bookujeme priamo cez https://www.luccaapartmentsandvillas.co.uk odporúčam bookovať najneskôr v januári toho roku ktorý tam v lete chceš ísť :D potom sa výber extrémne rýchlo zmenšuje :)

tento rok ideme do malej vilky pre 6 ľudí :) keďže ideme aj s malým :) doteraz sme išli 5 krát vždy do nejakého apartmánu priamo v historickom centre.

dookola centra za hradbami sú odstavné parkoviská a z každého to je na pešiaka max. 5 minút do väčšiny apartmánov :) centrum je plná veží, kostolov, námestí :) raňajky na vnútroblokovom námestí kam chodia skôr domáci sú úplne perfektné :)

K moru to je do 30 minút autom. Nám to osobne vyhovuje keďže nemáme radi rezorty a nemáme potrebu sa prežierať "lebo sme si zaplatili all inclusive" :D

Si kúsok od pisy, v rozumnom dosahu autom je aj cinque terre (autom do La spezia, odtiaľ vlakom) , florencia aj sienna sú tiež autom v pohode ak človek plánuje celodenný výlet. :)

Ak ti nevadí trošku dlhšie cestovanie autom (rátaj tak 8 hodín v aute takže vyrážať skoro ráno a dôjdeš až večer) dá sa obehnúť taký okruh po prírodných prameňoch, ideálne skoro ráno ísť z luccy pozrieť terme di saturnia(ráno to tam nieje prepchaté ľudmi) , odtiaľ pokračovať na bagni san filippo, a cestou naspäť vieš ešte skočiť pozrieť diborrato waterfall, a poblíž sú aj dva spoty z gladiatora :)

v google mapách "gladiator shooting spot" (lúka kde sa prechádzal v obilí) je medzi bagni san filippo a diborrato waterfall. a cestou na túto lúku máš ešte jednu zastávku na fotku (Casa de “Il Gladiatore”) :)

PS: odporúčam úplne sa vykašľať na "taliansky karibik" biele pláže a tyrkysová voda v Rosignano solvay. Tá voda je tam toxická a presahuje mnohonásobne limity ťažkých kovov.... továreň solvay tam cez 100 rokov priamo do mora vypúšťa uhličitan sodný a iné mňamky a z toho dôvodu je tam "biely piesok" boli sme sa na tej pláži pozrieť, na pohľad pekné ale do vody som nestrčil ani nohy, trošku som podronoval nad plážou a morom a šli sme preč...
17.06.2024 - 12:50:19
20
Lucca mi je povedoma, bolo to v Grand Tour, bludili tam vsetci ako kone na tych autach :-D
Vdaka za recenziu, do IT ma to stale tahalo, ulozim si text :-)
17.06.2024 - 13:26:37
01
🤣 to namestie na ktorom sa stretali je to o ktorom pisem na ranajky (aj vecere) rano je to kludne pohodove a na vecer su tie restiky fakt plne a varia tam super👏👏👍

Inak do toho centra kde oni chodili autami, nelez autom (v podstate za tie masivne hradby autom nechod) maju tam kameri a taliani posielaju celkom mastne pokuty za vjazd 😅 je to autami pristupne len pre domacich :) pre turistov (aj na rentnutych talianskych autach) su tie odstavne parkoviska dookola hradieb :)

Tento rok sme v lucce od 25.8. Do 6.9 tak ak naaahodou tak kludne pis ;)
17.06.2024 - 13:41:16
01
Ja len, ze ten uhlicitan sodny by nemal byt nejaky problem, je to vlastne soda bikarbona.
17.06.2024 - 15:24:50
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up