Boo_boo Pekne, ze si to priznate.. len co s tym...
29.05.2024 - 21:53:23
00
user_id velmi tazko k tomu zaujat stanovisko a mat univerzalne riesenie alebo balik rieseni. Vsak to rozpisem podrobnejsie lebo tych pripadov je relativne dost a maju tolko faktorov a premennych, ze aj pri dokonalom planovani skratka fail nastane.

- vyhodnost ceny - na niektore produkty mame aktualne aj 4-5 dodavatelov. Cielom mojho oddelenia je nakupit co najlepsie, niekedy mame vypadok lebo mam objednane od najlepsieho zdroja a skratka cakame. Mozes objednat a svieti do x dni ale cena je horsia ako pre nas tak pre vas. Spravidla su taketo vypadky kratkodobe do tyzdna. Priklad jedna z najpredavanejsich cestnych gum continental gp 5000 ma cenovy rozptyl medzi zdrojmi nakupu 8€!!!! Ak ta guma stoji medzi 45-50€ tak ten rozdiel v nakupke je obrovsky v desiatkach %. Cize chces skladom za 45€ alebo do 5 dni za 59€? Ten isty produkt...

- logistika - je objednane ale tovar meska. Niekedy meska kurier co je otazka 1-2-3 dni niekedy je prusrer vacsi a meska kontajner - Suez, Jemen a podobne srandy, potom napr. nema kto kontajner z Hamburgu priviezt ci pristav nema kapacitu. Ceresnicky, ze vyberu kontajner na scan alebo sa s colnikmi mesiac hadas, ze antidumping na ten tovar ozaj nemaju aplikovat. Realne dokaze takto zmeskat tovar aj o mesiac a viac. Bohuzial za posledne roky takychto pripadov celkom dost. Jedine na co sme tuto prisli je ist cez mensie pristavy - Koper, Gdansk, dokonca raz sme skusili aj Ateny. Tu je este 1 bod, ktory sme uz raz aj tuto komunikovali - ak pridu novinky do Europy tak sa stava, ze zalistujeme o tyzden/dva/tri neskor ako zapad, lebo niektory tovar ide najprv k distributorovi a az potom k nam.

- realny vypadok - dodavatel nema, my nemame ale iny obchodnik ma. Toto spominam z Covidu, skratka niekde bolo, my sme uz nemali. Tu bud mas konkurenciu moloch ktory ma obrovske skladove zasoby (co z hladiska cash flow nie je tiez ideal) alebo potom maleho predajcu, u ktoreho to kupuje minimum ludi a tak skratka ma, lebo nepredava. Tu tiez velmi niet riesenia... napr XTR pedale tento rok asi europa este velmi nevidela, mozno niekde v Dolnej Marikovej este susia (Marikovcania verim odpustia)

- problem u nas - skladovy. Niekedy hlavne na zaciatku sezony sa stane, ze pride tolko tovaru, ze nam realne trva dlho dostat ho evidencne a fyzicky na sklad. Vtedy ideme podla priorit a moze sa stat, ze kym sa dostaneme k danej polozke tak prejde aj tyzden.

No a potom este dalsie ceresnicky ako napr cerstvo One UP. Objednane a zaplatene na prelome marca/aprila, tovar furt nikde. Stratil sa, dalsi nemaju. Tak ide z Kanady co je.


Takze co robit? Skratka tie pripady co su tu su problem a velmi tazko sa tu cosi ovplyvnuje. Dokazali sme ozdravit sklad a cash flow takze v tejto dobe vysokych urokov nehrozi, ze by sme kupovali hoci aj best sellery na cely rok, lebo cista rocna strata cca 3% (ratam rozdiel medzi aktualnymi urokmi a urokmi 3-4 roky dozadu). Samozrejme robime co sa da a casto aj ked vidis dostupnost 3 ci 5 dni tak tovar sa objavi skladom o den ci dva. Pohlad do duse obchodneho riaditela mame za sebou a riesenie sme asi velmi nenasli. Ale s tymto bojuju vsetci, aj nasa velka europska konkurencia. A bojuju s tym aj ine segmenty mimo cyklo trh. Len na zaver dodam, ze nerezignujeme a urcite chceme zlepsovat co sa da, len sa tej nedostupnosti sem tam nevyhneme.
30.05.2024 - 06:47:19
120
https://www.bystricak.sk/clanky/1832/kedysi-sluzil-autam-dnes-nim-vedie-cyklotrasa-jedinecny-most-vo-viglasi-vyrobili-z-vagona-vlaku

https://mapy.cz/s/henahesupe
30.05.2024 - 08:38:30
05
Aspoň natrieť ho trochu mohli. :)
30.05.2024 - 10:23:56
00
Vsak pred pätnastimi rokmi ho natreli (spomina sa to aj v clanku). :)

https://en.mapy.cz/s/jobojefano

d34-a.sdn.cz
30.05.2024 - 10:48:17
00
Nechal som prestriekat vidlu RS REBA práškovou farbou na čiernu ( povodne krk a spodne nohy boli zelené ). Vnútorné nohy boli od nova čierne, s tými sa nič nerobilo. Pekne som vidlu rozobral na hornu a dolnú čast, vnutornosti som samozrejme povyberal . Jednoduche zadanie dostali - čo je zelené, chcem čierne, ostatné chcem, aby ostalo tak ako je... A výsledok? Oni mi opieskovali aj dolné nohy zvnútra, čím zdrsnili povrch a teraz ked chcem zasunut horné nohy do spodnych, tak to ide, ale veľmi ťažko, čiže mi ***** celú vidlu . Mám nervy....ASi to mozem cele zahodit...

Zjavne moje vysvetlovanie , čo potrebujem chrániť a čo nestriekať ( a tým pádom aj nepieskovať ) nepochopili.. Fakt je ten , že som svoje zadanie CO JE ZELENE, má byť čierne, a ostatné nech ostane tak ako je, nepochopili. Oni si opieskovali čo sa im zaumienilo.
30.05.2024 - 15:25:04
00
Čo s toľkým saharským pieskom 🤷🏼‍♀️ :lol:
30.05.2024 - 16:08:40
02
johnnySVK napísal:
.... A výsledok? Oni mi opieskovali aj dolné nohy zvnútra, čím zdrsnili povrch a teraz ked chcem zasunut horné nohy do spodnych, tak to ide, ale veľmi ťažko, čiže mi ***** celú vidlu . Mám nervy....ASi to mozem cele zahodit..

Dolu sú iba puzdra, tie sú vymenitelne.
Bushing kit for Reba.
30.05.2024 - 16:20:57
01
Inak mi to divné, ak by vzali z vnútorného materiálu mali by ísť ľahko a nie ťažko ....
30.05.2024 - 16:39:39
00
Poraďte prosím, ako overiť firmu? Mám len telefónne číslo, nič k nemu na nete ale nájsť nemôžem.
Ide o to, že syn si hľadá prácu v Nemecku a dnes sa stretol s jedným pánom, ktorý jemu a kamarátovi sľúbil prácu. Lenže syn teda musí dať zajtra výpoveď v práci a zriadiť si živnosť.
Ak je to nejaký podvod, škoda výpovede v práci.
30.05.2024 - 19:00:26
00
mne to smrdi podvodom
30.05.2024 - 19:01:19
03
To ako fakt ludia naletia na taketo kecy?
Ja ti dam pracu v nemecku ale musis dat zajtra vypoved. Ziadne info, ziadna zmluva nic? 🙄
30.05.2024 - 19:02:47
00
+421 911 176 946
Skúste niekto prosím, mne Chrome nevyhodil vôbec nič.
30.05.2024 - 19:07:29
00
Jedine toto naslo
https://www.facebook.com/groups/Dolny.Kubin.brigady.praca/posts/1568070514046248/

https://www.facebook.com/groups/pracaorava/posts/3705435849702053/

Ziadne meno, priezvisko..


Naposledy upravil user_id dňa 30.05.2024 - 19:29:26, celkovo upravené 1 krát.

30.05.2024 - 19:21:09
10
Divné fakt
30.05.2024 - 19:29:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up