Turbi no ráno to také kritické nie je, hoc auta a kamióny jazdia, hlavne asi v pondelok (aj keď mi raz jedna nedala prednosť a nabrala na kapotu, a do práce som docupital už peši). Poobede to je des, väčšinou chodím zdlžkou namiesto 5km cca aj 15-20km. Len v daždi sa mi moc nechcelo keď už dlho som domov neprešiel suchou nohou. Hádam dnes nebude pršať :) Ale tiež už rozmýšľam čo urobiť inak. škodu na aute a skoro nič na mne osrať, skôr mi ide o život - väčšinou to strhnem do priekopy. Niekedy idem do práce na MTB po cestičkách, poliach, lesoch - ale to v daždi mi tiež nepomôže. A tiež sa nechcem vzdať cesťáku. A tiež nechcem chodiť mestom pomaličky a spomaľovať premávku keď väčšinou celé mesto prejdem spolu s autami a len pár nedočkavcov ma predbehne a pichne to predomňa. Tiež tajne dúfam, že keď dostavajú obchvat R3 tak konečne opravia zaplátanú cestu v meste, predpokladám že vedenie mesta čaká len na to (bola by to škoda práce opraviť a kamióny to za chvíľu hneď zničia). Teraz to iba akútne plátajú a keď sa pozabudnem tak sem tam to napálim do diery, našťastie už ich mám asi všetky zmapované. Aj preto nerád chodím nalepený pri kraji pri obrubníku, a už vôbec nie na cesťáku kedy bežne nechodím pod 30km/h.

EDIT: a teraz som sa rozhodne nekochal :)
27.07.2023 - 09:48:05
01
milos21 Sorry, zle som pochopil aky typ poistenia chces na to pouzit.
27.07.2023 - 10:59:04
00
Ja som si teraz dával Union poistenie domácnosti, hodil som si tam poistenie zodpovednosti za škody. Ročne platím 22€ a kryje to spôsobenú škodu členmi domácnosti do 250 tisíc € bez spoluúčasti. Nikdy človek nevie akú škodu môže spôsobiť na bajku alebo kdekoľvek. Na elektro bajk treba ešte čosi priplatiť, myslím o 5€ viac. Poistenie kryje aj rôzne ďalšie situácie, ale ja som si to robil primárne kvôli škode, čo môžem spôsobiť na zdravý a majetku pri používaní bajku.
27.07.2023 - 14:14:16
10
Tiež som tak uvažoval, keď som si poistenie bytu vylepšoval a navyšoval a automaticky valorizoval poistné krytie.
27.07.2023 - 20:45:37
00
bladerunner napísal:
Asi sa nechápeme....
PaloTT písal, že je riziko, keď sa nevolá Polícia a vinník /cyklista/ je zmrd, ale že vraj nejak tomu môže pomôcť vypísanie nejakého "PZP papiera", ktorý vytiahne poškodený /šofér/, niečo tam nakreslí a vinník tam načmára nejaký /nečítateľný/ podpis.
A ja sa opäť pýtam, ako proti zmrdovi pomôže ten "PZP papier"???
A ktorej že to poisťovni ho chceš potom ukázať????


Ale ja som tam napisal aj toto: + foto jeho dokladov na tom dokumente
Preukazanie totoznosti vinnika povazujem za taky absolutny zaklad, ze som ho tam priamo ani neuviedol. Ak vinnik nevie preukazat totoznost = volat policiu.
Ten papier samozrejme nebude sluzit poistovni, ale je pravdepodobnejsie, ze bude skor po ruke a vypise sa lahsie ako cista A4. Ak by sa to zacalo neskor riesit sudne, moze pomoct. Cyklista sa nebude tvarit, ze vsak on tam nebol.



milos21 napísal:
Palo TT a zmrd ti ukáže prostredník a už ho neuvidíš a ani polícia nenájde, len ja “hlupák” ostanem a nesiem zodpovednosť aj na mojích pleciach…...
Ja už nemusím ísť za šoférkou, už dávno je všetko online nahlásené poisťovni.
...

Ona je poskodena a moze doplatit na svoju neznalost/nepochopenu komunikaciu.
Ocenujem, ze si seriozny nahlasil to v poistovni.
Lenze pokial si s nou potom uz nijak inak nekomunikoval (aspon tu si to nespominal) aj ked ona zjavne precitla a uvedomila si rizika a policajtov si poslal do pecka, tak si bud isty, ze v jej ociach si momentalne zmrd a dalsiemu cyklistovi to da vyzrat.
28.07.2023 - 00:16:21
00
Ziadny dalsi cyklista uz do nej zozadu nenapali. Jedine ze by zas stretla Milosa a toho uz bude poznat. :D
28.07.2023 - 06:15:18
03
Palo TT volal som s ňou ešte z domu krátko predtým (polhodinu?) ako sa mi ozvali policajti. Samozrejme aj potom sme boli v kontakte :) Policajti sami povedali, tak to nechajme tak, majú zápis od nej a moje číslo, tak keby bol problém myslím že ma dokážu vyhľadať :)
28.07.2023 - 10:57:34
01
V takom pripade uplne v pohode. Tu si to predtym inak napisal a preto som spomenul aj ten PZP papier na jej ukludnenie.

To ze rozni ludia vnimaju jednu - tu istu udalost rozne som si vedomy, ale pri jednom je to uz snad aj na doktora. Prekonzultuj s nejakou fesnou koleginou :lol:
Ale po tvojom aktualnom prispevku rozumiem aj tomu vytoceniu z policajtov, kedze si chvilu predtym s nou hovoril a ano ich potom zavolala. Ked si stale nebola ista, mala zavolat tebe, nech nejakym sposobom podpises vinnu. To PZP tlacivo sa vtedy ako format moze hodit a aj tvojej poistovni by asi neprekazalo (ako doplnok) aj ked na hlasenia maju predpokladam vseobecnejsi formular, kedze ta poistka je o hmotnej zodpovednosti za skody vseobecne.

Milos vs. Milos
milos21 napísal:
Policajti sami povedali, tak to nechajme tak,

milos21 napísal:
Policajtov som poslal kadeľahšie, to kde sme že drobnú škodovú udalosť rieši polícia a mám ísť z domu fúkať, keď som si už od nervov mohol dať jednu borovičku? (nedal som si :lol: ). Tí policajti ma už vytočili.
28.07.2023 - 11:17:56
00
Palo TT keď som ich opakovane poslal kade ľahšie (samozrejme som im nevynadal do ko... a pi... :lol: ). Pochopili, že naozaj nemám záujem ísť v tom počasí do Krivej (skúšal na mňa či mám auto a vodičák, aby som nemusel ísť na biku, k autu som sa priznal, aj tak by to zistili, ale odmietol som :lol: ) niečo podpisovať a neopodstatnene fúkať. Potom mi povedal, že tak to necháme tak :) Mal aj iný telefonát a myslím že riešil niečo súrnejšie, ako rozbité zadné svetlo, tak mi to prešlo tak ľahko :D

Dodatočne uznávam a odporúčam aj ostatným cyklistom ak sa zamotajú s autom vypíšte to "PZP" tlačivo. Má to svoju logiku a zmysel, keby to odo mňa žiadala, neodmietol by som som. Samého mi tiež nenapadlo. Len čo keď sa zrazia 2 cyklisti, zastavíme nejaké auto nech nám helfne jeden hárok :)

Inak ročné mám skoro 400 jázd, tento rok bude možno aj viac, proste štatisticky ku konfliktom musí prísť, scarinko už vie, že naše cesty sú len pre tvrdých chlapov :lol:
28.07.2023 - 12:42:36
02
No na orave je to len pre otrlych 😁
28.07.2023 - 12:43:52
00
Tak bohuzial uz aj ja patrim do jednej specialnej skupiny bikerov..

Dnes vecer v zjazde od horarne na peknej v dost vysokej rychlosti (pozeram stravu je tam 66km/h a potom 37km/h a potom hardstop), sa mi srnec zrazu hodil (naznacil pohyb dolava a rozcupital sa doprava) do cesty..plne brzdy ale to bol len okamih..nasledoval tvrdy naraz do jeho boku...ja asi salto a tvrdy dopad na lavu spodnu cast chrbta, posuchany lavy laket trocha pravy..suchnuta helma na tyle (musim ju rano pozret ale asi bude mat aj prasklinku)..na chvilku ma od bolesti vyplo..pozviechal som sa, pozbieral veci..srnec to uz bohuzial mal zasebou (ale chudacisko trapil sa tak 10 minut ;( ), ja nastastie po svojich horko tazko domov. Moja chyba, isiel som prilis rychlo v takejto situacii... uz vela krat som si tam hovoril v noci ze co keby mi tu nieco vybehlo..spomal..nuz uz viem co keby. Som celkom rad ze zijem a ze nebola sanitka. Bok mam narazany statne..tazko sa mi chodi..a sedenie je tiez nic moc..uvidim aky bude spanok. Kazdopadne som si hned spomenul na tomasspura tak snad to moj bedravy klb a ine pohyblive casti prezili..uvidime :worried:

Kde sa prosim nahlasuju uhynute zvierata?

Prílohy:

20230807_214202.jpg
20230807_214202.jpg 250.29 KiB thumb_up1thumb_down

08.08.2023 - 00:31:09
01
V noci mozes 112 / 158. Prajem skore zotavenie!
08.08.2023 - 01:29:57
01
Ixnay napísal:
Tak bohuzial uz aj ja patrim do jednej specialnej skupiny bikerov..

Dnes vecer v zjazde od horarne na peknej v dost vysokej rychlosti (pozeram stravu je tam 66km/h a potom 37km/h a potom hardstop), sa mi srnec zrazu hodil (naznacil pohyb dolava a rozcupital sa doprava) do cesty..plne brzdy ale to bol len okamih..nasledoval tvrdy naraz do jeho boku...ja asi salto a tvrdy dopad na lavu spodnu cast chrbta, posuchany lavy laket trocha pravy..suchnuta helma na tyle (musim ju rano pozret ale asi bude mat aj prasklinku)..na chvilku ma od bolesti vyplo..pozviechal som sa, pozbieral veci..srnec to uz bohuzial mal zasebou (ale chudacisko trapil sa tak 10 minut ;( ), ja nastastie po svojich horko tazko domov. Moja chyba, isiel som prilis rychlo v takejto situacii... uz vela krat som si tam hovoril v noci ze co keby mi tu nieco vybehlo..spomal..nuz uz viem co keby. Som celkom rad ze zijem a ze nebola sanitka. Bok mam narazany statne..tazko sa mi chodi..a sedenie je tiez nic moc..uvidim aky bude spanok. Kazdopadne som si hned spomenul na tomasspura tak snad to moj bedravy klb a ine pohyblive casti prezili..uvidime :worried:

Kde sa prosim nahlasuju uhynute zvierata?


asi v kafilérii- https://www.vas-ml.sk/sk/

nechceš používať píšťalku ? ale takú fajnu že ked zapískaš zobudí aj mrtveho, už som písal že v rýchlych zjazdoch kde nevidím daleko vpravo vľavo od cesty pre okolitý les, velké kríky, zákruty používam ju posledný rok na cesťáku, aj kvoli ľudom ktorí v zlomku sekundy dokážu vyrobiť nepochopitelne nebezpečnú situáciu - minule som v zjazde prechádzal cez cigánsku osadu, jeden malý už mal vykročené prebehnút krížom popred mna - vôbec sa nepozrel či dačo nejde po ceste, jak som zapískal takmer zinfarktoval a skoro sa od strachu hodil na zem :D - splnilo bezpečnostný účel :D a ked možu všelijakí debili robit rámus po lesoch na kroskách, štvorkolkách tak co by nemohol kvoli bezpečnosti svojej, srncov, ... cyklista v zjazde
08.08.2023 - 01:50:29
00
Ixnay takisto prajem uzdravenie bez nasledkov, hodit salto v 40 :tmi:
Ale teda zabit srnca bicyklom je iny level...
---btw este mi napada, ze vedla je velmi pekna terenna alternativa, ked uz idem tadial, vzdy pouzivam ju, nahor aj nadol: https://en.mapy.cz/s/duvesomune
08.08.2023 - 09:44:02
12
ivan DT swiss orech na druhom biku ich zvykol plasit dostatocne...tento na ktorom som sa vysypal ma klasicky orech ktory je podstatne tichsi..mam aj zvoncek ale zas v takej rychlosti nechces davat jednu ruku prec..mal som ist proste tak aby som vedel ubrzdit. Zvlast ked viem ake je to zive v noci v lese.

iron.hidedakujem, fuu no vajspetersky zjazd je celkom riskantny uz za dna lebo tam vo velkej rychlosti mozes stretnut pesich alebo zviera.. podvecer som mal na jednu srnu stastie ale nastastie sa vtedy rozbehla predomnou..tam v noci dole urcite nie :)
Ta asfaltka je bezpecnejsia na zjazd..je tam vacsi prehlad..len teda treba udrzat rychlost do 30-40kmh nie si to pustat 60-70 :headbang:
08.08.2023 - 10:34:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie / Chrániče)
keyboard_arrow_up