lto napísal:
palo14: lepsie takto, prejdu sa, zasmeju, ako nosit mrtve tela z Tatier :( .. ale ujko pobavil, rovno mu mali dat blocek za akciu :D, ani prilbu nema, jak sa tam dostal vobec :D. Ale tusim to nie je ani ebike, ale motorbike.

Ten stroj mu mali rovno zabaviť a dať pokutu, že s motorovým vozidlom bez povolenia jazdí v NP a ešte aj mimo povolených ciest.
To je moped na benzín ako Brno. Smradľavý prskolet.
09.08.2024 - 21:58:30
04
Divne ako niekto moze uviaznut na motorke, mozno mu dosiel benzin tak zavolal HZS :-)
10.08.2024 - 11:21:14
01
lto napísal:
hmm,tak ebajky,aj neprecipovane,ak maju cez 25kg,budu musiet mat pzp, gramhonicstvo zacina 😃


Lto, aj ty? Nie je to pravda, to sa vztahuje len na kolobezky. A ebajky, co idu nad 25kmh v papieroch.

Tiez si nemozes zaplatit poistku, cipnut si to a mysliet si, ze teraz je to legal.
10.08.2024 - 17:11:10
00
Dnes som šiel MTB maratón Horal Krejzi (podľa Stravy 118km, 3840vm) a dopadlo to tak, že to mohlo dopadnút aj lepšie.

Ale iné som chcel.

Po ceste som v strmákoch obiehal niekoľkých civilných električkárov, ktorí tlačili. No a ku koncu, keď sa naša trať križovala s električkárskou 44kkou (edited), som pár km pred koncom (bol spoločný pre všetky kategórie) obehol (prekvapivo opäť v strmákoch) ale zopäť električkárov a ďalších som obiehal, jak tlačili.

Odkedy električkári tlačia na úsekoch, kde sa to dá vyjsť s prehľadom so 150/150mm enduro kravou? Tu už nikto nič negarantuje? 😄

(A nie, nie som žiadny dupač)


Naposledy upravil Eddie_G dňa 12.08.2024 - 06:20:15, celkovo upravené 1 krát.

11.08.2024 - 00:05:01
04
To je tak, ked si niekto mysli ze kupou ebabety dostane k nemu aj balik vedomosti a zrucnosti. A ono nic :D
Nebudem ani vraviet kolkorazy som siel po cyklodialnici tn-pn, a stretavam ebabety s hrubymi gumami, ciste bez spiny ci blata... Naco to kupuju aby sa vozili po asfalte... :facepalm:
11.08.2024 - 06:50:45
02
Eddie_G: mozno dosla baterka, alebo len 1 palicka, tak dojazdova uzkost :D
11.08.2024 - 11:32:44
00
DaDo.Bzz napísal:
Lto, aj ty? Nie je to pravda, to sa vztahuje len na kolobezky. A ebajky, co idu nad 25kmh v papieroch.
Tiez si nemozes zaplatit poistku, cipnut si to a mysliet si, ze teraz je to legal.

Neskumal som, len som videl v mediach tuto info, zjavne sa ako vzdy, neda verit tymto dezinformaciam :/
Ale aj tak nechapem, preco neni poistka na cloveka a musi byt na to, na com ide. Sak je to blbost, skodu sposobuje vodic (obcas skposobia skodu aj bezni cyklisti, alebo pesiaci). Leda ak sa necha nezabrzdene auto v kopci :D
11.08.2024 - 11:35:42
02
Škodu spôsobuje vodič prenesene - autom... Nehoda vzniká prevádzkou motorového vozidla, je jedno kto vozidlo šoféruje. Samozrejme, niektorí sú náchylný ku spôsobeniu dopravnej nehody viac, iní menej. Ale to je vecou majiteľa vozidla, koho pustí za volant.

Keď sa tak striedajú 2-3-4 vodiči na jednom aute, autobuse, to by museli mať všetci uzatvorené PZP?
11.08.2024 - 13:49:08
00
To aby bol poisteny vodic a nie auto je xyz krat logickejsie nez ten system ktory mame my, hlavne ked mam viacero aut. To by som chcel vidiet ako moje auto sposobi DN ked stoji v garazi
11.08.2024 - 17:11:13
00
A ako by si sa dal poistiť? Lebo predpokladám, že si uvedomuješ, že osobné auto (alebo motorka) spôsobí menšiu škodu ako kamión. A aj v súčastosti, pri poistení škôd spôsobených prevádzkov motorových vozidiel, je iná výška poistky pri motorke, osobnom aute a kamióne...

A akú poistku by si uzavrel a platil - na kamión (hoci kamiónom pôjdeš párkrát do roka) alebo na osobné auto, ktorým jazdíš denne? Ja som napríklad mal VP aj na nákladné autá, VP som mal vyše 30 rokov, ale sedel som za volantom nákladného auta za ten čas tak 3x... Uzavrel by som si poistku pred jazdou? Alebo mám VP na nákladné autá, tak by som 30 rokov platil poistku pre nákladné autá?
11.08.2024 - 18:15:19
01
JoKo a keď spôsobím škodu vlastným ( alebo cudzím 😈) telom?
11.08.2024 - 18:16:04
00
Ak si si náhodou nevšimol, tak sa bavíme o škode spôsobenej prevádzkou motorového vozidla...

Okrem toho, existuje aj poistenie zodpovednosti za spôsobené škody fyzickou osobou - ja som napríklad bol cca 25 rokov poistený. Lebo čo keď by mi pri prenášaní spadol z ruky PC alebo monitor, alebo ako vedúci zamestnanec by som svojou činnosťou spôsobil neúmyselne škodu zamestnávateľovi alebo tretej osobe, ktorú by odo mňa vymáhali...
11.08.2024 - 18:33:49
00
Joko,ale sám si si odpovedal,prečo si platím celoročne cestovné poistenie,aj tak nechodím každý deň do zahraničia.Za prvé lebo mám lepšiu cenu,ako uzatvárať to má pár dní,a za druhé vždy sa môžem vybrať kamkoľvek.Byvam 20 kilometrov od Čiech,a aby som vždy,keď sa tam vyberiem,myslel na to že čo ak sa mi niečo tam stane.Dakujem nemusím.A všetci dobre vieme že občas vybocime z plánovanej trasy.Ono všetko sa dá vyriešiť len musia byť možnosti.Vela ľudí ani nenapadne riešiť cestovné poistenie pri návšteve susednej krajiny,Česko,Poľsko,Rakúsko, Maďarsko,a je jedno či tam idú len na jeden deň, alebo na dlhšie.A nie to ešte keď točia výlet na biku Rakúsko Maďarsko.
11.08.2024 - 21:19:05
00
Zastavme to... Plynule sme prešli od hejtovania e-motoriek a e-motorkárov cez PZP e-kolobežiek k PZP motorových vozidiel a končím pri cestovnom poistení...
11.08.2024 - 21:24:41
00
lto napísal:
Eddie_G: mozno dosla baterka, alebo len 1 palicka, tak dojazdova uzkost :D

Rozmýšľam či by na týchto e-maratónoch nemali byť skôr občestvovačky pre tie ich baterky než pre tých jazdcov. :lol:
12.08.2024 - 09:07:29
05
keyboard_arrow_up