ano je

:) som sa asi zle vyjadril...aj dajake infos by som o tom privital


normalne dojdes k lekarke povis ze ces, kupis si serum a ona ti to pichne
09.05.2007 - 15:44:58
00
ja nechcem byt rasista alebo zlosyn ale ty byvas v Letanovciach? Kolky bajk to uz mas? :oops: :)

...beriem to ako kompliment z tvojej strany,zatial my neukradli ziaden bike..a mam uz treti,finalny...?asi tak..este poklopat po dreve...a uvidime casom :D
09.05.2007 - 19:49:42
00
Ved su take organizovane skupiny napr TUNERSKA KVAPKA KRVI a oni idu v jeden den vsetci co mozu hromadne darovat krv. tak by mohla byt aj taka BIKERSKA KVAPKA KRVI ;)

Tak to veru,je ozaj rozumna vec co som zatial precital na tejto a predchadzajucej stranke.takze skusme sa zaclenit podla bydliska,a vytvorit skupinky,prijmam,rozumne navrhy.ja osobne teraz chodim do POPRADU,ale je este v hre SNV. :wink: prisposobim sa skupinke,ak sa nejaka vytvori..
09.05.2007 - 19:55:48
00
Ved su take organizovane skupiny napr TUNERSKA KVAPKA KRVI a oni idu v jeden den vsetci co mozu hromadne darovat krv. tak by mohla byt aj taka BIKERSKA KVAPKA KRVI ;)

Tak to veru,je ozaj rozumna vec co som zatial precital na tejto a predchadzajucej stranke.takze skusme sa zaclenit podla bydliska,a vytvorit skupinky,prijmam,rozumne navrhy.ja osobne teraz chodim do POPRADU,ale je este v hre SNV. :wink: prisposobim sa skupinke,ak sa nejaka vytvori..


enday,ja sa k tebe pridám,daj vedieť kedy a kde.Do LEVOČE ideš?
09.05.2007 - 20:01:15
00
Je to vazna vec darovat krv. Ja som ju potreboval velakrat a som vsetkym vdacny ktory boly darovat krv pre mna po mojom uraze . Vdaka vsetkym.....

..vysledok netreba hladat,je medzi nami bikermi.Z pohladu darcov nemas zaco.Vidiet ze to neberies na lahku vahu,....co tak sa pokusit darovat krv(zalezi kedy si dostal transfuzku naposledy,asi rok po nemozes,mas cas na premyslenie)Ide o pohlad na vec,jedna vec je mysliet na to a hovorit a ta druha vstat rano a ist na Hematologiu na odber..asi tak
09.05.2007 - 20:02:08
00
chlapi co vlasne nemozem pozivat ked chcem darovat krv lebo nemam ziadnu chorobu ani nic ale pocul som ze nemozem pred tym tyzden pit a ine take veci:?:
lebo u nas na Trencianskej uni byva pravidelny odber a chcel by som ist len neviem ci by tu moju krv rovno nevyliali :lol:

Takze po poriadku.Prehlad najdes presnejsie tu http://www.darujkrv.sk/Page.aspx?ID=11 Z osobneho hladiska staci ak sa vyhnes 24 hodin pred odberom mastnym jedlam,alkoholu,obmedzis fajcenie,v ziadnom pripade drogy(kavu neratam),a dostatocny prisun tekutin,pred odberom.Ja si beriem 1,5l flasu mineralky,a povacsine ju "ztrubim" celu..Je to dobre z hladiska,tvz.preriedenia krvi,a ciastocne vyrovnava krvny tlak.Ale najprv musis prejst odberom krvi do ampulky,ktora putuje na rozbor do labaku,a az po neg. vysledkoch ides na odber.Prvo darcovia najprv 0,3dc,az potom 0,5 litra...takze... :arrow:
09.05.2007 - 20:14:55
00
Ved su take organizovane skupiny napr TUNERSKA KVAPKA KRVI a oni idu v jeden den vsetci co mozu hromadne darovat krv. tak by mohla byt aj taka BIKERSKA KVAPKA KRVI ;)

Tak to veru,je ozaj rozumna vec co som zatial precital na tejto a predchadzajucej stranke.takze skusme sa zaclenit podla bydliska,a vytvorit skupinky,prijmam,rozumne navrhy.ja osobne teraz chodim do POPRADU,ale je este v hre SNV. :wink: prisposobim sa skupinke,ak sa nejaka vytvori..


enday,ja sa k tebe pridám,daj vedieť kedy a kde.Do LEVOČE ideš?

kedze som bol darovat 10.4 najblizsie vychadza tyzden od 9-13 jula(medzi jednotlivymi odbermi je 12 tyzdnova pauza...regeneracia)Cize ak ti to vyhovuje...mozme..aj bud do POPRADU alebo LE.
09.05.2007 - 20:18:40
00
...aj ja prispievam (pravidelne) svojou kvapkou krvi B+ ,mam za sebou uz 19 odberov :wink: a v auguste,ak budem fit,zdrava pojdem zase :P

klubuk dole,PANI tak z tejto slecny si berte priklad...Dufam ze vies aky si poklad,pre ostatnych.Mas moju uctu a obdiv.Hlavne nech ti zdravicko sluzi.J mam sice len 15 odberov,ale mam zo seba dobry pocit,ze mozno raz pomoze moja krv nejakemu bikerovi... :lol:
09.05.2007 - 20:25:41
00
Letanovce-nezavidim

definuj preco,kvoli romom,cestam...alebo...kvoli comu,ved si zo SNV... :roll:
09.05.2007 - 20:30:05
00
ano je

:) som sa asi zle vyjadril...aj dajake infos by som o tom privital


normalne dojdes k lekarke povis ze ces, kupis si serum a ona ti to pichne

oukej. kolko to kostuje? asi za nou zbehnem
09.05.2007 - 23:07:41
00
chlapi co vlasne nemozem pozivat ked chcem darovat krv lebo nemam ziadnu chorobu ani nic ale pocul som ze nemozem pred tym tyzden pit a ine take veci:?:
lebo u nas na Trencianskej uni byva pravidelny odber a chcel by som ist len neviem ci by tu moju krv rovno nevyliali :lol:


staci ak nebudes zit ako prasa :-) tyzden bez alkoholu je blud .. teda ak ratas nejake tie pivka a nie pol litra tuheho denne :-), den predytm si daj taku "ocistu" nejedz mastne jedla, .. proste stravuj sa striedmo :-) a v den odberu sa najanajkuj nieco lahke, odporuca sa vianocka, piskoty, proste nic s bielkovinami . a VELA VELA PI ... odporucam caj, ja lignem doma cca liter caju v cakarni pred odberom este asi 3, 4 hrnceky, vytecie to zomna jedna radost, stihnem si este dat kafco v bufete a ist po priatelkum kym ju vycedia :)
10.05.2007 - 07:51:00
00
hmmm...ja som nikdy nebol darovat krv zatial.
Je mile,ze tu takto sirite osvetu...Tak sa teda na par veci skusim opytat:
Maval som alergiu,ked som bol mladsi...teraz posledne roky (klop,klop) uz ju prakticky nemam. Za posledne dva, ci tri roky som na jar jeden den chvilku kychal a to bolo cele.
...teoreticky - je alergia (aj ked minimalna) prekazka?
No a este jedna vec - vlastne vobec netusim aku mam krvnu skupinu.
O zistenie krvnej skupiny mam poziadat svoju lekarku...stoji to nieco?
10.05.2007 - 08:34:23
00
Zistenie krvnej skupiny stoji 400 Sk, ale ked ides darovat krv, tak ti urobia testy automaticky (predtym; ked ju nevies; zadarmo)....
10.05.2007 - 08:38:45
00
staci pozriet na zdravotnu kartu a na nej je napisana krvna skupina, aspon ja som tak zistil moju krvnu skupinu, ked som mal minule zdravotnu kartu doma :wink:
10.05.2007 - 09:20:38
00
Ked som sa tesne po mojej 18-tke (vek, nie priatelka) vybral na prvy odber, bolo mi povedane, ze nemam krv vhodnu na darovanie, ze je vraj kysla. Odvtedy som to neskusil. Tata diskusia ma pichla a asi to skusim znova. Ak by ste niekto zhanali "citronovu" A1 Rh-, mam stale niekolko zvysnych deci zo sebou.

Kyslu kapustu mam stale rad, tak neviem ako to dopadne. :)
10.05.2007 - 09:40:32
00
keyboard_arrow_up