Čo sa stane, ak bude kalórií príliš veľa a partneri ich nebudú môcť alebo chcieť pokryť? Má darovaná kalória v systéme pevnú hodnotu, alebo sa jej cena mení podľa toho, koľko je „v banku“ peňazí alebo iných okolností? V komentároch na Play Store sa zdá, že sa to prepočítava v rôznych „kurzoch". 😄

(nehejtujem, rad ludí podporím – len som zvedavý a trochu neistý ohladom toho systému)

Ešte technická otázka, plánuje sa integrácia s Health Connect, vzhľadom k tomu, že Google Fit končí na konci roku 2024?
21.08.2024 - 11:53:45
00
bilec napísal:
...Stači jednoduchá inštalácia, registrácia, prepojenie s app od garmin, suunto, strava, apple health a.i. a už si len vyberieš, komu daruješ svoje kalórie.


Tu by som poopravil, že prepojenie ponúka iba s Garmin Connect a Google Fit, žiadna Strava ani nič iné, čo je dosť škoda. Ak bude možnosť prepojiť sa napríklad so Stravou, rád prispejem mojimi skromnými kalóriami.
21.08.2024 - 14:18:56
00
Stravu a ostatne si spojis s Google Fit predsa
22.08.2024 - 18:54:18
01
Chápem, že APPkA je dosť malá na to, aby na nej spravili prepojenia so všetkými možnými platformami, ale keď sa dalo spraviť prepojenie s Garmin Connect, ktorý je viazaný len na zariadenia jednej značky, mohli dať radšej prepojenie so Stravou, kde je toho zastrešeného podstatne viac. Aby som si inštaloval a nastavoval ďalšiu aplikáciu iba na to, aby sa moje údaje preniesli zo Stravy na APPkU mi nepríde ideálne a pre mňa celý koncept "jednoduchosti" to dosť zabíja.
23.08.2024 - 07:53:55
00
Goggle Fit je nieco ako centrlany hub pre taketo apps. Je to appka robena presne na taketo ucely, aby si nemusle robit prepojenie s milion appkami, ktore existuju a ludia ich pouzivaju na rozne sporty. Garmin tam dali mozno preto, ze ako jediny co poznam sa na Google fit pripojit nevie.
Za dalsie Google fit bude koncom roka koncit a nahradi ho aplikacia Health Connect od Googlu, ktora uz je vnutorna sucastou novych androidov.

Ohladom Appky, vypada to hrozne nedorobene. Dlho to startuje s nezmyselnym videom na zaciatku. Nema to tmavu temu a tie kalorie to prepocitava ako sa mu zachce. Odovovodnuju to tym, ze ostatne apps z ktorych Appka cerpa, kalorie rataju aj vratane bazalneho metabolizmu, co je dost mimo. Pripada mi to, akoby tu app urobili a srali na nu, resp na nejake podstatne zmeny k lepsiemu. Hovori sa tomu abadonware.
23.08.2024 - 08:24:11
00
Síce tiež mám radšej priamu podporu, ale idem to vyskúšať. Zatiaľ sa mi synchonizovalo 0kcal, ak to nebude fungovať, aj tak ostávam na priamej podpore (cez rôzne n.o.). Apropo, nie je na SK nejaká organizácia, ktorá pomáha telesne postihnutým so zabezpečovaním handbikov?
23.08.2024 - 10:42:04
01
Trochu som pocital. Z udajov co su tam mi vyslo, ze jedna moja darovana kaloria je 0,005 centa. Cize aby som chcel daroval 1€, potrebujem darovat 20000 kalorii. A kedze to neberie vsetky kalorie z Garminu, ale len tak 1/3, tak potrebujete darovat cca 60000 „Garmin" kalorii, aby ste darovali 1 €.. Tolko som spalil od maja za prejdenie cca 3000km.

Dalsia sranda su tam sutaze. Aby si sa napriklad zapojil do sutaze o Garmin hodinky, musis darovat za mesiac 20000 kalorii (60000) To je pri mojom vykone tak 2000-3000km.
Cize aby som v tej app daroval povedzme 2€, musim tam cely rok saskoval, pozerat vyskakovacie reklamy a nechat sa nou otravovat, aby mi nahodou neprepadli kalorie.
Dakujem pekne. Ide do do het
23.08.2024 - 18:39:32
00
To je veľmi málo. Práve to pozerám a za tri aktivity som darovala 5 centov zatiaľ.
23.08.2024 - 18:42:34
00
Ja som za 7 dní daroval 8307 kcal čo je 34 centov. To by ma ani tak neštvalo je to síce málo ale ...
Štve ma keď darujem tak mi tam vyskočí hláška aby som to zdielal. Tej sa nemôžem zbaviť aj vypnutie app je problém. Na tom by mali popracovať.
23.08.2024 - 19:24:45
00
juju_pepe mne to za 1000kcal dalo 5c, inak prečo by mal Garmin brať len 1/3 kalórii? Však berie iba tie aktívne a nie tie pasívne ktoré preležíš (prečo by mal vôbec brať bazálny výdaj 1500-2500kcal?). Ak sa to to zdá málo, tam daruj niekomu 2000€ sám, alebo sa prihlás, že niekoho zasponzoruješ v tej apke tou sumou :) No ide o počet ľudí a reklamu. Spoločnosti a firmy síce niekoho podporia, ale za to dostanú reklamný priestor nepomerne vyššej ceny, pre nich je to win-win. Ale inak vidím to podobne ako ty.

PINY a keď sa zvýši počet účastníkov, tak na 2000€ nebude treba 40M kcal ale napr. aj 80M kcal, píšu tam, že čím viac ľudí, tým budú podmienky vyššie.

VTV súhlasím, je to dosť vizuálne otravná apka.

PS: aby som nebol za hňupa, ja tím ľuďom doprajem, poteším sa keď niekto s DMO alebo sy Down dostane príspevok na šport, reprezentáciu, či liečbu. Ale toto mi príde tiež ako plastové štuple, ktoré nenávidím. Aj tam sa na ”dobročinnosti” cez medzičkánky niečo “preperie” (nie v nelegálnom zmysle, preto všade úvodzovky) a pritom pre centíky (hoc celkovo sa možno naškriabe nejaká stovečka ktorá isto nejakú rodinu poteší). Preto mám radšej priamejšiu podporu.

V tejto apke za mesiac “podporím” (nie sú to moje peniaze, môj príspevok je akceptácia reklamy) v celkovej sume asi 1€, tá suma ma tak trochu uráža, aj keď to nie sú moje peniaze. A tá suma sa bude pravdepodobne znižovať, ako pribudnú ľudia do apky lebo budžet ostane rovnaký, len sa naň bude “skladať” viac ľudí. Ale dám tomu aspoň mesiac šancu a uvidím…
23.08.2024 - 20:55:49
00
efektivnejsie bude ked tie peniaze ktore by si dal za jedlo ktorym by si pokryl ten kaloricky vydaj rovno darovat a nemusis ani vstat z postele :lol:
23.08.2024 - 22:07:34
03
Ja takto. Ale ja mam aspon realne kalorie kedze mam PM a HR. Ludia co to nahravaju len tak, tak mavaju 2x tolko ako je realita. Ale tak co uz.

Prílohy:

Screenshot_2024-08-23-22-48-38-155_app.appka.ionapp.jpg
Screenshot_2024-08-23-22-48-38-155_app.appka.ionapp.jpg 75.17 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2024 - 22:50:02
00
scarinko a to je za akú dobu? Lebo ja dám priemerne denne asi 500kcal (vrátane toho, že na cesťáku mi Garmin počíta kalórie ako na MTB a skutočnosť bude cca 60% z hodnoty výjazdu keď som to prepočítaval podľa tiež odhadu Stravy). Nemám ani PM ani HP…
23.08.2024 - 23:15:47
00
August 2023 ale niekedy zabudam na to a prepadnu. V juli som nedal nic lebo som na to kaslal a vlastne aj skoro cely august. Mne to berie z garminu myslim ze tolko co som spalil ale nemam to odsledovane

Ale sedi to. Za posledne 3 vyjazdy mi dal garmin dokopy 4010 kcal (aktive aj pokojove spolu) a presne tolko som dnes daroval kedze posledne som daval v utorok.
23.08.2024 - 23:41:15
00
Aha, teraz čítam, že toto existuje od apríla 2023, takže aktálny stav je stabilný a nemusím očakávať zásadné zhoršenie, tak nejdem už hundrať a nechám si to aspoň do konca roka a potom zhodnotím. Aj tak, ako vravím, nie sú to moje peniaze.

Inak naozaj, z rannej cesty do práce mi stiahlo celkové kalórie vrátane bazálneho výdaja. Ale nevadí, za deň spálim mozgovou aktivitou (aj to je aktivita :) ) a chôdzou tiež niečo, to sa vyrovná :) Ale Garmin by mohol od Stravy okukať a pri odhade kalórii zohľadňovať, či som na cesťáku alebo na MTB. Strava pekne odhaduje energiu na pedáloch a z toho sa dá pekne prepočítať celková spálená energia. Na MTB to bolo +/- s Garminom rovnaké, ale na cesťáku to bolo cca 60% hodnoty z Garminu. Síce tieto hlúposti ako waty a kalórie neriešim, len v minulosti, keď som chudol som potreboval aspoň odhadnúť koľko spálim na biku a chôdzou…
24.08.2024 - 08:58:53
01
keyboard_arrow_up