scarinko napísal:
a chodi niekto pedal2 smerom hore na spariska? da sa to vobec vyslapat od toho potoka ci co to tam je? zhora mi to pride dost strme.
No a ked zhora niekto pojde tak vyhnut sa asi bude dost problem kedze je to tam uzke.


Posledny rok tam v tej casti nejazdim, ale predtym som to jazdieval tak ako pises. Bral som to ako pokracovanie krasnanskeho trailu - po skonceni krasnanskeho nahor "lunaparkom" a nasledne od potoka nahor tym strmakom co pises a dalej po dalsich singloch az na 3 jamy... nebolo to az take zle, a nemal som ani ziadnu koliziu (ani cez den).
Ale ako vravim, uz som tam davno nebol, neviem ani o ziadnych tych novych prvkoch a tej wallride, mozno by sa to teraz uz nedalo.
Asi to najblizsie vyskusam
23.09.2024 - 14:10:53
00
ale ale, normalne sa to da, rovno hore a ked mas trochu nohy tak to ide ... kolotocari ta pooblietaju zlava zprava, podla toho kde prave si ...
23.09.2024 - 14:24:23
00
Ja si Pedal1 pamatam, este pred upravami. Bolo to velmi tazko slapatelne smerom hore, prudke. Myslim, ze aj priemerny bajker mal problem a aj si potlacil. O tom, ze by tade niekto isiel s detmi nemoze byt ani reci. Pedal 2 detto, smerom hore si nechcem ani predstavit jazdit. Jazdim tade roky a mozem na 1 ruke zratat bajkerov, ktori to isli smerom hore oproti mne. Jasne, ja viem, ze tu medzi nami ste aj taky dupaci, co to davate s prstom v nose. Ja som sice ortodoxny neasfaltak, ale tieto 2 useky si idem vzdy bud po asfalte alebo uz od Vajspetra sprava hore na Spariska a odtial si ich uzijem opacne. Pedal1 mi zacal davat zmysel, az ked sa zacal pretvarat na "smerom dolu". Netusil som, ze to je ilegal. Ale aj tak by som bol velmi nerad, keby sa tu malo nieco rusit. Moje 20-30 km kolecko idem vzdy tak, aby som tu isiel smerom dolu a je to par 100 m usek, na ktory sa z celeho okruhu tesim najviac. No a mam 2 chalanov 9 a 11 a keby sme nemali ist Pedalom smerom dolu, tak ich ani na bajk nedostanem. To je usek, ktory uplne zboznuju. Cely Krasnansky ako je, ich vobec nebavi. Pedal1 je v blizkom okoli najzabavnejsi trail, ktory je lahko pristupny, a prave taketo traily dostanu na bajk aj decka. Koliba, predsa len, Blucko maju sice radi, ale v sucasnom stave tak rozbite, tolko roliet, ze z toho uz nemam ani ja a toboz deti taku radost, ja by som to uz flow trail nenazval. Navyse, ked si nan aj vyslapeme, konci na opacnej strane a zas slapat naspat na Racu ani mna ani deti moc nemotivuje. Jednak kvoli tej dlhej asfalt casti a poobede po praci, po skole sa take kolecko ani neda s deckami stihnut. Krive Jarky maju paradne prekazky, lenze to uz je iny level. TBK1 je az moc lahke, nuda. TBK2 uz nie je flow, skor enduro, TBK3 nehovoriac, tam decko zobrat nemozes. Takyto typ zabavneho flow, kde by sa dalo ucit zakruty, skoky... nam v BA proste chyba a tento kusok je to jedine takehoto typu, co tu mame. A keby ho prave bolo viac, dostanete do lesa viac deti a mladeze. Ako ktosi pisal vyssie, decka nebavi sa nahanat po nudnych XC trailoch. Chcu to zabavnejsie, akcnejsie, zakruty, skoky, technicke prvky... Takze moj nazor je, ze takychto trailov nam v BA lesoch praveze chyba a ak chcete dostat mladez na bajky, treba im dat presne toto, takyto lunapark. Ked im to zburate, stratia motivaciu. Ti moji, a ja s nimi, hadam aj zaplaceme, keby toto zmizlo.
23.09.2024 - 15:03:30
06
Ako "lunapark" nad lamačom, tiež je to ilegal, tiež sa to tam rozostavalo hlava- nehlava a čakám kedy to niekomu začne vadiť. Ale koľko mladých deciek tam vidím jazdiť to je asi na máloktorom mieste v Ba.
23.09.2024 - 15:22:17
00
Hmm to je smutne ze decka bavi jazdit len dolekopcom lebo slapat sa nikomu nechce. A potom sa cudujeme ze uz decka maju ebiky. 🤷
Mna osobne to prave nebavi jazdit dole kopcom a preto to vzdy beriem krizom po tej vyslapovej cesticke aby som bol co najrychlejsie dole na krasnanskom.
23.09.2024 - 15:50:07
00
Preco by malo byt smutne, ze decka bavi viac adrenalinovejsia jazda, ako teba? Ja som stastny, ze ich bajk bavi a ze si ho uzivaju. Ved to je uzasne, ze mame taky spolocny konicek. A budem ich v nom podporovat, ako budem vladat, financne aj fyzicky (obidvoje je dost narocne). To ze ich nebavi slapat hore kopcom nie je smutne. Je to fakt. Bavi ich jazdit a skakat. Teba nie, no nie si dieta zjavne. Aj ked mna to v skoro 50tke tiez velmi bavi. Preco tu pleties ebajky? To tu vobec neriesime. To ze ich nebavi slapat hore neznamena, ze mi nevedia v ich veku v pohode vyslapat na Kamzik. Kolko deti z ich tried to dokaze? Co viem, tak ani jedno z 50. A mozno z celej skoly ich na jednej ruke zratam. A jazdit po trailoch smerom dolu, ked to vies, vobec nie je jednoduche. Na to treba mat tiez riadnu kondicku, udrzat bajk pod kotrolou. Aj take obycajne Blucko mam celkom dost dat na jednu supu, ked idem na doraz. A tepy vyssie smerom dolu, ako hore na Kolibu...
23.09.2024 - 16:14:48
02
No prave to. Adrenalin, nebezpecenstvo, rychlost, vsetko to co vidia v TV, IG, FB a pod. Nejake slapanie je nudaaaa, medzi mladymi nezaujimave. Nikde som nepisal ze je to lahke jazdit dole po tom bikeparku.
23.09.2024 - 16:20:01
00
keyboard_arrow_up