Fajn nový mostík u Silnického, v utorok 18.6. tam ešte nebol. Radšej som však mal ten pôvodný.
20.06.2024 - 23:35:05
00
“Písaný kameň” - ja tam stále ťažba, stopa asi v polovici úseku je z časti pod konármi, miestami sa úplne stráca.
21.06.2024 - 11:16:23
01
luky64 napísal:
dajte pozor na 3 jamách... zhora hned za tou prvou jamou čo je za mostíkom, visí zo stromu ulomený starý suchý konár, skúšal som ho odtlačiť ale je to riadne hebedo... není na zemi ale visí zvrchu na urovni hlavy, tak bacha nech si niekto neublíži...
https://sk.mapy.cz/s/paboputosa

Uz nezavadzia, ale je to riadny kusisko, drzi na ulomenych konarikoch hore a zaprety dole do 3nozky. Musim poslat na ML, nech to skusia dat prec, skor, ci neskor to padne.
21.06.2024 - 23:28:26
00
Dnes som siel na Devinsku Kobylu, lebo som tam uz dlho nebol a je tam vzdy krasne a vzdy aj kopa vyskovych. Ano, aj dnes tam bolo krasne, a dal som aj kopu vyskovych, avsak bola to aj tak chyba. Je tam totiz miliarda komarov. Neda sa nikde zastavit, ani len vycurat, a keby ste tam dostali defekt, tak je to rozsudok smrti. Vtedy by bolo lepsie hodit bike na ramena a utekat kade lahsie :)
Stacilo ze som siel pomalsie v strmsom kopci, a hned na mne boli desiatky komarov.
Jedine miesto, kde som si dnes od nich oddychol, bol uplny vrch vyhliadkovej veze, pretoze tam dost fucalo. Stravil som tam asi polhodinu.
A este som to dnes vylepsil aj tym, ze som si dal moj uplne novy letny dres co je takmer priesvitny vzadu a na bokoch :facepalm: Komare ma teda zrali aj tam. Mal som si dnes nechat moj obycajny stary dres, aspon by som nebol zozraty po celom tele.
Btw, stretol som minimum ludi, a to som tam bol od 17:00 do vecera. Vsetci asi vedeli ake je tam teraz peklo :)
22.06.2024 - 00:22:47
010
Tak si si uzil malokarpatskych trenerov. :)

S tym curanim v lese som mal rovnaky problem predvcerom - ale to som si vybral hustinu pri vode. Keby som exhiboval na slniecku, tak by ma nedostipali.
22.06.2024 - 18:47:07
00
Komare boli dnes aj na kamziku na luke, stacilo 5 minut sediet a uz som sa pratal do prec s par stipancami
22.06.2024 - 21:44:04
00
Dnes som isiel z Pezinka na Peknu cestu a cez Biely kriz domov.

V Raci takmer na konci Alstrovej ako cesta pokracuje popod vinohrady na Peknu cestu mali postaveny stolcek deti, dievcata a chlapec. Predavali vlastnu citronovu limonadu za 0.5€ umelohmotny poharik (novy pre kazdeho) a musli tycinku (z obchodu) za 0.5€. Som sa obcerstvil. Potesili sa, dostal som aj usmev a podakovanie. Vraj sa u nich aj dalsi zastavili.

Kto chce moze tiez vyskusat, nazor si spravi kazdy sam. Uz som takto tento rok parkrat videl deti aj inde predavat a zastavil som sa.

Vsak aj vyssie v bufete na Peknej ceste som potom utratil tiez par euro, kofola, nanuk, vyslo ma to rovnako.
22.06.2024 - 22:33:24
04
A este jedna informacia pre navstevnikov Zeleznej studnicky, byva plne parkovisko :
Od 15. 6. 2024 môžu návštevníci Železnej studničky parkovať zadarmo počas víkendov a sviatkov v budove Westend Plazza.

https://bratislavaoffices.sk/novinka/parkovanie/zadarmo/vo/Westende
22.06.2024 - 23:11:17
24
este aj teraz mam od tych komarov telo plne pupakov, vyzera to ako nejake osypky alebo co :/
a ten novy dres je sama krvava skvrna.
Inak na dnesnom vyjazde som sa cely cas citil velmi divne

--nevadi, teraz v noci na cerovke bolo vsade kopec svetlusiek a este aj jedna diviacia rodinka, takze uspesny den
23.06.2024 - 00:20:47
04
Inak, uz si pocul o repelente? 😁
Skus toto. Je to brutal. Ale idealne to nestriekat v uzavretej miestnosti
https://www.alza.sk/maxi/predator-maxx-sprej-90-ml-d7149033.htm
23.06.2024 - 08:44:31
00
scarinko napísal:
Inak, uz si pocul o repelente? 😁
Skus toto. Je to brutal. Ale idealne to nestriekat v uzavretej miestnosti
https://www.alza.sk/maxi/predator-maxx-sprej-90-ml-d7149033.htm


Včera sme boli v Marcheggu (pozrieť bociany a tak, trochu relax s rodinou). Práskli sme na seba repelent. To čo vyletelo z trávy a spustilo taký atak, že sme sa vykašlali aj na bociany a vrátili sa späť k rýchlosti 20+ km/h na cestu, nezastavil ani repelent. Tu by pomohlo snáď jedine taký ten včelársky mundúr :D :D :D ... HOLD hladný komár ide cez všetko :D :D :D
23.06.2024 - 08:59:26
00
scarinko napísal:
Inak, uz si pocul o repelente? 😁
Skus toto. Je to brutal. Ale idealne to nestriekat v uzavretej miestnosti
https://www.alza.sk/maxi/predator-maxx-sprej-90-ml-d7149033.htm


In some European countries, DEET is banned altogether due to concerns over possible bad reactions and toxicity. In addition, it should be noted that DEET can be damaging to some plastics, spandex and other synthetic materials

Dobru chut :D
23.06.2024 - 09:23:56
00
Uz som to sem raz daval. :)

Prílohy:

komare.jpg
komare.jpg 83.45 KiB thumb_up1thumb_down

23.06.2024 - 11:32:48
03
lto napísal:
In some European countries, DEET is banned altogether due to concerns over possible bad reactions and toxicity. In addition, it should be noted that DEET can be damaging to some plastics, spandex and other synthetic materials

Dobru chut :D

Sak to nepi 😁
Komarom to velmi nechuti
23.06.2024 - 12:15:20
01
lto napísal:
In some European countries, DEET is banned altogether due to concerns over possible bad reactions and toxicity. In addition, it should be noted that DEET can be damaging to some plastics, spandex and other synthetic materials

Dobru chut :D


huh? a co sa potieras nejakym olivovym olejom? ved NIC okrem DEET NEFUNGUJE. Vsetky tie popici bio vegan alternativy nemaju absolutne ziadny ucinok. Nad ikaridinom sa tie komare len udrbavaju ze hen co dal ten blbec na seba :D

samozrejme 50% DEET je blbost, hocijaky bezny repelent s DEET v normalnych koncentraciach staci
23.06.2024 - 17:50:46
01
keyboard_arrow_up