Neboj, casy stabilneho mierneho podnebia uz pominuli a s meniacou sa klimou budu extremy coraz beznejsie. :) Cize silnejsi vietor (a teda aj polomy), intenzivnejsie zrazky (a teda aj lokalne zaplavy), vyssie priemerne teploty, dlhsie obdobia sucha, nove druhy hmyzu (a s tym suvisiace zdravotne rizika)...
13.04.2011 - 18:01:26
00
Nj .. to mas pravdu :( ... kozusinoveho komara som uz nasiel , sfine sa adaptovali :D
13.04.2011 - 18:38:03
00
No ale ta mucha tu uz bola aj predtym. :) Teraz hrozi z juhu rozsirenie isteho druhu komara prenasajuceho malariu a polnohospodarskych skodcov - prave vdaka vyssim priemernym teplotam a miernejsim zimam...
13.04.2011 - 19:09:29
00
Nj , uz aj korytnacky ziju na Zeleznej, bobry sa vzmahaju .. zle bude :headbang:
13.04.2011 - 20:15:06
00
a ja zas cakam kazdym dnom incident stretu cloveka s medvedom tu v malych karpatoch. podla mna je to len otazkou kratkeho casu
13.04.2011 - 21:47:38
00
Ten :hug: neviem, neviem... tu by veľmi rýchlo dostal guľku.
13.04.2011 - 22:05:32
00
posledný medveď tu bol ulovený niekedy v 17 stor. a aj keď su v tatrách premnožené určite sa sem nedostanú.V podstate ani moc nemajú ako a toto prostredie nie je pre nich.
14.04.2011 - 16:31:47
00
Nitra , Tribec, Strazovske, Biele Karpaty .. tam uz su macikovia ... bobry uz zautocili a osidluju .. dojde aj na :hug: . Ale tak .. bude aspon co fotit :lol:
14.04.2011 - 17:52:38
00
Myslím, že prvý, kto sa v MK stretne s medveďom, bude wukie alebo Alan. Tak keď niekto z nich bude dlhší čas nezvestný... :hug:
14.04.2011 - 17:53:51
00
mali by nosit medik ako mafo aby mali co nechat :hug: :)
14.04.2011 - 17:57:07
00
Myslím, že prvý, kto sa v MK stretne s medveďom, bude wukie alebo Alan. Tak keď niekto z nich bude dlhší čas nezvestný... :hug:

Alan nejazdi v MK, takze to zostava na wukiem, ktory naviac ma fotak a je dostatocne pohovy aby to stihol odfotit a pripadne aj bezpecne dopravit fotky na forum keby macik nechcel fotky autorizovat :D
14.04.2011 - 18:00:29
00
tak strážovské vrchy susedia s fatrou a z bielych sa dostávajú medvede aj do čiech.
jedna vec je,že sú moc premnožené a nie je dôvod ich chrániť,to isté aj ten hajzel bobor.
jediné šťastie,že nevlastním les,inak by milý bobor už visel na krbom natiahnutý.
14.04.2011 - 18:02:40
00
to isté aj ten hajzel bobor. Jediné šťastie,že nevlastním les,inak by milý bobor už visel na krbom natiahnutý.

:D :D :D
14.04.2011 - 18:05:08
00
...šak tak dopadol svojho času aj susedov zajo...
skončil u mňa v trúbe. :clap:
14.04.2011 - 18:13:54
00
Som to tu chvíľu nečítal, aby som sa nerozptyloval pri dôležitých veciach, ale aj tak je to jedno, prispieť mojimi výlevmi sa mi žiada :)
Alan nejazdi v MK, takze to zostava na wukiem, ktory naviac ma fotak a je dostatocne pohovy aby to stihol odfotit a pripadne aj bezpecne dopravit fotky na forum keby macik nechcel fotky autorizovat :D
Som rád, že na wukieho myslíte. Wukie je pripravený, oči a uši otvorené, čistá myseľ bez vplyvu omamných a psychotropných látok, trasy má naplánované len za Pezinskú Babu, nosí k fotáku plus dve náhradné baterky a 8GB kartu, keby niečo :D

K bobrom sa vyjadriť neviem, dávno som žiadneho nevidel :lol:

K medveďom sa viem vyjadriť len o tom, čo som čítal. Vraj nejakého videli na kopaniciach pod V. Javorinou, čiže do MK to majú cez Bradlo na skok :) Prvá bude na rane Dobrá Voda :)
Raz som čítal aj informáciu, že nejakého malého medveďa videli pri Hrachovišti-obec pod Čachtickým hradom. Hodnovernosť asi príliš vysoká nebude.

Namiesto nejakých mackov, mňa osobne zaujímajú vlky a ich výskyt v našich Malých Karpatoch. Tie boli v MK ešte nedávno. Som sa tu o tom rozpisoval 18.6.2010:
Ešte doplním pre zaujímavosť čo bolo písané v článku o tejto zvernici-Biela skala v tom poľovníckom časopise:
V nejakom 1986-7 tam cez deravé pletivo prenikla svorka vlkov, nejakých 7 kusov. Napáchali tam dosť škody, strhli cca 20-30 kusov zveri, ale nezožrali ju. Tak ich vtedajší pracovníci zastrelili. Zostalo len jedno malé vĺča, ktoré tam vraj ešte dlho po nociach zavýjalo a zvolávalo zabitých kamarátov.
Toto ma dosť fascinovalo, že nie tak dávno, sa tu ešte vyskytovali vlci. Čo som sa ešte inde dočítal, tak cez Malé Karpaty mali nejaké svoje migračné trasy, smer Rakúsko alebo tak nejak, nevyznám sa v tom, takže viac neviem :)

Podobne ako los mokraďový a jeho výskyt na Záhorí, tiež tu mal vraj v okolí svoje trasy, ale po postavaní diaľnice D2 sa to nejak prerušilo a tých niekoľko krát čo sa tu objavil v nejakých 70-80 rokoch (napr. pri Lozorne) bol vždy OMYLOM zastrelený nejakým uvedomelým nadrbaným polovníkom alebo ho prešiel vlak.
K vlkom doplním, čo som čítal na jednom pytliacko-poľovníckom fóre, že okolo 60.-70.-80. rokov jeden "polovník" zastrelil v lesom nad Sološnicou vlka, kožušinu z neho má vraj doma na stene....
Ešte som čítal aj také, že vraj okolo roku 2000 niekto videl vlka a jeho stopy v okolí Klenovej...
A keď už by som nemal kedysi "to šťasie" na vlkov v MK, tak ich nahradím niečím podobným: československým vlčiakom. To je vlkopes, ktorého raz budem mať :inlove:
www.images.dogforum.sk

Ináč keď tak nad tým fantazírujem, tak medvede a vlky by v prvom rade prišli do severnej časti MK-čiže podcelok Čachtické a Brezovské Karpaty a až následne na Kolibu a Kobylu :D

Tak to len tak pre zaujímavosť, v tomto super počasí. Asi to už ide na mozog :)
14.04.2011 - 19:07:06
00
keyboard_arrow_up