ku Skale to sa neoplati , raz pozries a uz tam netlacis, ale ta pekna zvaznica co pride na modru, a potom pokracuje cez oboru az na asfaltku na Kosariskach je luxusna

Mozno dobry zjazdik by bol zo Skaly po zltej amerom na luky nad Lozornom, vyzeral dost strmo, ale to som nesla
09.03.2011 - 19:53:07
00
uvažujem, či sa raz dožijem napríklad samostatného cyklochodníka popod Malé Karpaty-Stupava-Lozorno-Rohožník-Jablonica atď :D[/quote]

No zalezi kolko mas rokov a ci si optimista :lol: . z mojich skusenosti by som povedala, ze cyklochodniky nikoho z kompetentnych moc netrapia, jazdia v BMW :lol:
A najhorsie je ked potom z nejakej peknej sotolinovej cesty spravia asfaltku ako svina :tmi: - napriklad ta kde si bol minuly tyzden na Prepadlom volakedy bola sotolinova pekna cesta
09.03.2011 - 19:57:03
00
Žlta zo Skaly smerom na Lozorno je fajn, jemne technická
:)

Inak skoro nová, pekná asfaltka je smerom od Kuchyne-Vývrat na Hubalovú :lol:
09.03.2011 - 19:57:57
00
tak to je pekne nudna asfaltka, stale mierne do kopca az po Hubalovu. :puke:
Isli sme tadial tuto zimu s Lubom, ked sme dali na pesaka okruh Kuchyna-Vysoka-Hubalova-Kuchyna.
A na jednom vyjazde (tusim s Jasopetom) som na tej zltej nad Lozornom vytrhol klukou pri zjazde (pred tym velkym padnutym stromom pri plote) jeden z tych krpatych stromcekov, co ich tam je plna rit. Isiel som hodnu chvilu na prednom kolese :lol:
Luky nad Lozornom su perfektne na jesen, ked uz zapada Slnko.


Naposledy upravil romanx dňa 09.03.2011 - 20:11:45, celkovo upravené 1 krát.

09.03.2011 - 20:09:15
00
Ale veď ja som nepísal že je super na bicykel :lol:
09.03.2011 - 20:10:59
00
bezkari ju v zime ale oblubuju, to hej
09.03.2011 - 20:12:40
00
Asfaltka bola kedysi trasou lesnej úzkokoľajky Rohožník-Vývrat-Hubalová, takže preto je stúpanie miernejšie. Zaujímavosťou z môjho pohľadu je, že som ju ešte nikdy nešiel po celej dĺžke. Normálne sa za to hanbím :)
Lúky pred západom sú určite pekné, ale báť sa, že tam nejaký ostrostrelec čaká na pasúce sa srny a daniele...
09.03.2011 - 20:15:06
00
wukie: ta zeleznicka isla inak .. ide nad asfaltkou od vyvratu ... ide po nej chvilu TZ na Vysoku, este je vidno podvaly, resp. zbytky, potom dalej pokracuje a pretina asfaltku a ide znovu popod nu cez stary betonovy mostik az do potoka, sucasna asfaltka je prilis strma na zeleznicku. Ak som Ta teda spravne pochopil.
09.03.2011 - 20:20:18
00
Inak od Vývratu po modrej značke smerom na Vysokú, hneď ten prvý úsek než začneš stúpať serpentínou, je tam vrstnevnica kde to tiež vyzerá akoby tadiaľ išla železnica... je to priamo na značke.

wukie, neviem či vieš, čo myslím :rofl:
09.03.2011 - 20:20:47
00
lto... si ma predbehol :y:
09.03.2011 - 20:21:17
00
wukie: ta zeleznicka isla inak .. ide nad asfaltkou od vyvratu ... ide po nej chvilu TZ na Vysoku, este je vidno podvaly, resp. zbytky, potom dalej pokracuje a pretina asfaltku a ide znovu popod nu cez stary betonovy mostik az do potoka, sucasna asfaltka je prilis strma na zeleznicku. Ak som Ta teda spravne pochopil.
No a to je presne o tom, že som to celé neprešiel a teda som sa nesprávne vyjadril, vždy len úseky: Baďura, pod Kuchynským hradom, pod Vysokou,... Jasné, že trasa železničky ide vrchom cez les, aj tam kde je modrá značka na Vysokú. V akej lokalite prechádza cez asfaltku a v akej dĺžke po nej ide, neviem :)
09.03.2011 - 20:42:34
00
...
Igypop: ocelova sedlovka v ocelovom rame zahrdzavena si trufas vybrat ? :lol:


Aha, to nie, myslel som, Alu z ocelového rámu. :(
10.03.2011 - 00:02:04
00
vždy len úseky: Baďura, pod Kuchynským hradom, pod Vysokou

Badura zeleznicka myslis to co ide popri potoku a bobroch, alebo myslis asfaltku, ktora vyustuje na Baduru ? A Kuchynsky hrad je co :o to ani neviem :D
10.03.2011 - 13:47:09
00
Žeby som znova zaspamoval túto tému výlevmi o Malých Karpatoch :D
Údaje čerpám z jednej stránky, ktorá už nie je dostupná online (mám to uložené na disku). Trasu popíšem tak ako som ju pochopil ja, takže ak sa mýlim nech ma niekto opraví:
Železnička išla z Malaciek do Rohožníka. Za Rohožníkom sú stopy viditeľné v lese nad asfaltkou "cementáreň-Olšovský mlyn (posledné dva domy, chovajú tam aj ovce)-bývalá horáreň Baďura".
Následne jedna odbočka išla pod kopec Šimková (po súčasnej modrej značke-asfaltka, a išla až za miesto,kde sú bobry).
Druhá odbočka išla na Vývrat-tam jedna odbočka k zámočku, hlavná trať lesom pod Bučkovú-Vysokú a na Hubalovú. Na mapové vyjadrenie si netrúfam, gps trasu nemám.

Kuchynský hrad: dať do gúglu slová kuchynský hrad a kliknúť na štvrtý odkaz: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,3647.0.html :)
samostatné foto http://hiking.sk/dev/gallery/photos/e0b47454238f92a5036dcca9c204be2c.jpg
10.03.2011 - 14:20:54
00
http://trnava.sme.sk/c/5525274/z-majdanu-do-losonca-po-stopach-lesnej-zeleznicky.html

Keď už sme pri železnici.....

A toto je asi jediná zachovaná.... http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/002966-Lesna-zeleznica-Katarinka/
10.03.2011 - 14:29:43
00
keyboard_arrow_up