kesalp: hej, 8 :D .. ale niektore nie su zaujimave pre cross-vylet .. kedze sa viac prelinaju a vjenom pripade by sa pomerne zle islo aj hore.

tomito: no, najlahsia cesta na Pajstun je bud starou cestou na koče od Stupavy-obory, alebo od Kosarisk po turistickej, alebo este od Borinky popod kamenolom sa da vyjst na tu kočovú cestu a odtial je to kusok, ale ten zaver v podstate vytlacit (niektori dupaci to vedia vyjst :x). Este v zasade nie je narocna aj cesta od asfaltky na Kosariska, ale tam sa teraz nedostanene z MH (vodaaaa :D).

Najtazsia cesta je 1. z Borinky okolo domcekov takym uzlabom na Kozlisko, potom spod DH po znacke hore , a asi 3. najtazsia je zo Stupavy obory okolo 2 chatiek jednou dolinou.

No a dalsie cesty mas, jednu z jazierka pri asfaltke smer Kosariska, potom 2 turisticke zo Stupavy obory , jedna cesta spod Cerveneho Domceka (kackaj pozna z minuleho roku :lol:), je vhodna na AM/EN :D

No a potom klasika z Borinky po turstickej , po tych korenoch. Sice som to tusim raz na velkej pile vysiel, ale bol som potom doost rozmontovany.Ale je to kratke, a da sa inak (ta turisticka) trochu obist .. zdola ked ides, je vlavo zvaznica, tak ide trochu miernejsie.

Este myslim sa da z Borinky jednou cestou medzi tou turistickou a domcekmi, je tam zvaznica, aj asi tusim kade ide, ale este som to nepreskumal.

edit: hmm, ako v tom vtipe, poznam 2 sposoby, su to tieto 3 .. a) b) c) d) :rofl:
edit: ale uplne suchy bude asi len ten turisticky/zvaznia od Borinky a jedna turisticka zo Stupavy, ale tam budu asi rigoly.
18.04.2010 - 09:22:01
00
no uz sme naspat, ale to bola fuska :-P
holka do kopca nevladze, dolukopcom sa boji, tak tlaci :lol:
30 km za 5 hodin, to som si riadne pokazil dnes priemerku :tmi:
posledny usek pred Dracim Hradkom som musel tlacit, to asi nikdy nedam :D
18.04.2010 - 16:53:51
00
ten "posledny usek" je vyslap z asfaltky do prava nieco ako zvaznicou...myslim, ze je to po zltej? nie som si isty...draci hradok bol potom 90 stupnovova odbocka do prava? ak hej...tak ten kopcek je paradny, na poslednom vyjazde som si ho dal dva krat :inlove: cca 30% stupanie podla tachometra
18.04.2010 - 20:36:27
00
ano je to po zltej, ale prvu polku som zvladol, potom ma vyhodilo zo sedla a uz som nenaskocil, ale je to take strme, ze ma to skoro prekotilo dozadu :rofl: :tmi:
musim este potrenovat a potom to vyskusam :D
18.04.2010 - 21:04:26
00
neviem ci mas full alebo HT, ale ak Ti to ide na zadne..... treba ist samozrejme taziskom dole (co urcite vies), dat sa co najviac na riadidla..ak nepomaha, otoc predstavec, tzn. rajdy pojdu nizsie a tym aj tazisko...krize si casom zvyknu ;o))))

pokial je grip, da sa to v pohode vyslapat....len neviem ci si nemal dnes vela blata...ked som bol ja, bolo to tam obschnute
18.04.2010 - 21:18:59
00
... a asi 3. najtazsia je zo Stupavy obory okolo 2 chatiek jednou dolinou.
táto trasa by ma zaujímala.
Nie je to náhodou tá cesta, ktorá ide okolo takej poľovníckej chatky, vedľa nej je asi tá tebou popisovaná pre koče - najľahšie ako sa dostať pod Pajštún zo Stupavy, ja ďalej skoro vždy pokračujem až na Kozlisko, čiže nemusím ísť na Pajštún, iba ho pekne podídem.
18.04.2010 - 22:00:28
00
sogi: jj, ti lepsi to slapu na strednej ;( .. aj jedna kamoska to vyslapala na strednej, pretoze nevedela ze sa to neda :lol: .. az sa dostanem do normalneho slapacieho stavu, tak pojdes pekne na 8nasobny prejazd Pajstuna :!:

wukie: ano, to je ona :) ... tade som chodil skoro tak casto ako do prace , ked som byval v Stupave :lol: ( na dubaky :!:). Je to paralelna zvaznica, dojde sa na taku krizovatku, doprava hore sa dojde na zvaznicu, ktorou sa doprava da dostat na tu kociarovu cestu. Rovno sa ide dalej cez potok, potom to stupa az na taku obratku, kde lesaci kedysi rubali drevo a na konci obratky ide prudka zvaznica hore. Nikdy som to hore nesiel, pretoze je pomerne nova. Konci potom hore, doprava a vychadza pod Pajstunom.
18.04.2010 - 22:07:12
00
Takže fajn, je to ona.
Ja som to síce celé na biku nešiel, skôr som tam kedysi zablúdil :)
Ale pešo som tam z tej strany bol, výskyt danielej zveri je tam 120%tný :)
18.04.2010 - 23:00:05
00
No a potom klasika z Borinky po turstickej , po tych korenoch. Sice som to tusim raz na velkej pile vysiel

:)
18.04.2010 - 23:01:47
00
hehe, vy dvaja sa v poslednej dobe nejako "mozete" ;o)))

a lubo, ja som za kazdu srandu...akoby si ma nepoznal :D
19.04.2010 - 21:58:39
00
sogi: no ja neviem, co som komu spravil :tmi: .. tak jo, premyslim trasu, a niekedy co ja viem .. buduci vikend (tento nemozem) ? No uvidim ako sa vsetko vyvinie... zakladne body na prejazdy su ... Stupava obora, Borinka, Draci Hradok, Pod Kamennym vrskom, Kozlisko, Pajstun, Stare Hajne, Kosarisko a mozno Korenec a pod Strminou :?: .. start a ciel je na BK (dole zelenou/modrou do DH, hore popod vedenie). Odhadovane nastupane metre su asi 2500 z BK na cca 40km. V pripade prijazdu na BK a odjazdu z BK cez Kolibu este plus asi 30km a 700m. Momentalne toto ale nie som schopny absolvovat (tym sa mysli, cele to prejst v nejakom rozumnom case a vsetko vyslapat). Moj pracovny nazov pre trasu je 8 drahocenností :lol:
19.04.2010 - 22:42:47
00
Hoši, mal by nietko záujem zajtra ráno okolo 9tej o výjazd. Rybníček, Zbojnícke, Čermak, Skalnatá, Pez. baba, apotom dole do PK.
20.04.2010 - 12:30:41
00
... zakladne body na prejazdy su ... Stupava obora, Borinka, Draci Hradok, Pod Kamennym vrskom, Kozlisko, Pajstun, Stare Hajne, Kosarisko a mozno Korenec a pod Strminou...
Tam (Korenec) som ešte žiadneho cyklistu nikdy nestretol, iba seba :) Niektoré tie lesné cesty sú úplne nevyjazdené, ani lesníci tade nechodia, úsek Vrchné Čisto-Korenec a dole, na ceste miestami staré pletivo, drôty,... Proste sranda, čakať kedy ma to tam napichne :)
20.04.2010 - 12:38:35
00
wukie: ja tade obcas prejdem :lol: .. minuly rok som sa chytil do pletiva v zjazde :D
20.04.2010 - 12:45:57
00
Takže som neklamal, drôty sú tam :)
20.04.2010 - 12:56:05
00
keyboard_arrow_up