Rasto t so ziadn zakazom vjazdu by son neratala. Su to vinohrady ci uz sukromne alebo aj racanskeho a vajnorskeho druzstva, a teda budu tam stale jazdit mechanizmy, ludia ktori obrabaju vinohrady. Samozrejme jazdia tadial aj polovnici k chatam a posedom.
Pokladka potrubia isla zvacsa povedla cesty v zelenom pase, cize nenarusali existujuci asfalt a beton. Treba si to prejst a pozriet. Jazdim radial kazdy krat ked idem na bike.
Chcela som len naznacit ze za tabulky a znacenie na ceste a dva kratke useky asfalru je to hodne penez.


Silva, mas pravdu v tom ze dopravna obsluha (ten kto konci niekde pozdlz trasy) a vlastnici maju prirodzeny narok vyuzivat cyklocestu. (toto som podvedomo bral za automaticke). Len ako poznam nasu naturu, tak najme usek do vajnor moze lakat MS - majstrov sveta.
Podla mna vacsinu penazi zozerie pripojka z Race a chodnik do Vajnor, ten ked bolo mokro bol skutocne zjazdny tazko.
Inak bol som dnes si prebehnut vinohradnicku cestu od Grinavy po Vinosady a mam trosku zmiesane pocity. Vacsina ma dnes asfalt a da sa tade jazdit, ale je to clenite a na vzdialenost je to 2,5 krat tolko co po beznej ceste. Mozno ako letna vikendova cesta je to fajn ale na aktivne pouzivanie cesty... no neviem. dtto je usek od Vinosad az po Harmoniu. Ti co budu chciet chodit do prace na bikoch po tejto variante asi tazko siahnu. (najme stupacik k limbasskym (grinvskym) jazeram ale aj na modransku kalvariu moze odradit prilezitostnych cyklistov). Ale zacat nejako treba. A radsej vyberat z alternativ ako nemat ziadnu volbu.
19.01.2014 - 13:41:35
01
Este taka pripomienka, ak sa uvazuju na cyklotrase osadit zabrany proti autam. Uz sa mi parkrat stalo, ze napr. medzi dvomi kolikmi na cykloceste, ktore brania vjazdu autam, tak cyklovozik tiez neprejde. Je to enjako standartizovane?
19.01.2014 - 15:40:06
00
rasto_t : Mas pravdu na niektorych usekoch je to trosku clenitejsie... To co som dal sem mapku, to ma byt vikendova cykloturistika. Na cestu do prace by mali sluzit pripojky napriklad zo Svateho Jura, Pezinka, Modry... Priamo, nie naokolo, ako je planovana tato cykloturisticka trasa. Ale tieto pripojne trasy si budu riesit uz samotne mesta, kedze sa im nemozeme miesat do ich pravomoci... Primatori tychto miest to vedia, otazka len je, co s tym a najma kedy spravia...
Cykloturista: odkazem ludom, co riesia tuto trasu, aby nezabudli na cykloprivesy, je to dobra pripomienka....
silva: ano potrubie kladli mimo cesty, ale mechanizmami na viacerych miestach poskodili i asfalt cesty... Takze ne je to uplne idealne... :(
19.01.2014 - 16:17:00
00
dartmoor prva je Somar, kusok pod vrcholom, druha je Jelenia skala pri Plaveckom (tipol by som, ze to fotil wukie so svojim 8-16 objektivom :lol:)
19.01.2014 - 18:09:28
00
pod somárom ? :O len mi nepovedz že na červenej lebo sa budem musieť hanbiť
19.01.2014 - 19:48:44
00
Podla mna tuto http://mapy.hiking.sk/?x=17.15605&y=48.3077
19.01.2014 - 20:44:09
00
No ja dufam,ze to nepotiahnu popod Karpaty, pretoze to bude konecna :tmi:

Myslíš tunel?
Ak áno, tak tož to su klidný, na to prachy IMHO nebudú. :)
19.01.2014 - 21:08:56
00
veru tak, 9 km tunel nie je ziadna sranda, okrem toho netusim kde by to ustilo - Borincania si dedinu znicit nedaju a Mariankou by to muselo ist priamo cez Mariatal, no zbohom :D
19.01.2014 - 21:22:07
00
na 3KK je zase o par velkych kop dreva naviac, ale nemam fotky lebo uz bola tma a hmla
19.01.2014 - 21:23:51
00
rasto_t : ..... ale mechanizmami na viacerych miestach poskodili i asfalt cesty... Takze ne je to uplne idealne... :(

na dvoch alebo troch, odfotim Ti to, je to len prehd potrubia z jednej strany na druhu, ako bezna rozkopavka

http://racianskyspolok.wordpress.com/2014/01/16/projekt-jurava-ziskal-z-eurofondov-617-493-eur-na-cyklomagistralu-medzi-racou-vajnormi-a-sv-jurom-mapka/jurava-trasa/#main
ked si pozrieme mapku tak zistime ze modrou su vyznacene exitujuce cesty s ktorymi sa nic nebude robit (okrem orientacnych tabuliek)
ma sa za 618000eur robit:
cervenou je vyznacena vozovka pre lahke zatazenie ale to nehovori aky bude material krytu-strk?
hneda- stredne zatazenie-pre automobily kvoli dvom rodinnym domom
fialova- asfaltovy povrch na existujucu betonku ( inak uplne v pohode zjazdnu)
plus orientacne tabulky

Ja tam skutocne nevidim 618000eur. Sorry
Hlavne by ma zaujimalo z coho bude vytvoreny povrch cyklotrasy znacenej cervenou farbou?

Dalsi problem, ked budem chciet ist z Vajnor do Race, musim ist najrpv do sv.Jura
takze to asi nie je idealne

moze admin zalozit pre toto samostatnu temu :?: aj ked je to uz asi pasé
19.01.2014 - 21:39:22
02
Dialnica D4 by mala zacinat na konci Race, tam kde je teraz pripojka z Vajnor.
http://www.vyvlastnenie.sk/fileadmin/Kauzy/Bratislava_dialnica_D4_obchvat/20071126_Mapa_dialnice_D4.png
Teda ak nieje ine riesenie schvelene, neorientujem sa v tom.
Vizualizacia:
http://www.vyvlastnenie.sk/pribuzne-temy/dialnice/vizualizacie/dialnica-d4-vizualizacia-useku-bratislava-stupava/

Ale podla tohto bude urcite krizovat planovanu cyklocestu, verim ze sa s tym uz ratalo pri navrhu, aby to zase neboli vyhodene peniaze.
19.01.2014 - 22:44:58
01
vdaka za video. to je fakt pekne velke spolu s tymi najazdmi pri vajnoroch. no nic, snad to tam nikdy nebude.

plus uplne zabite borinske udolie
19.01.2014 - 22:56:03
00
Snad to bude co najskor. Konecne potom klesne intenzita dopravy na mestskych tahoch, ktorymi teraz prechadza aj tranzit a kvoli ktoremu su cyklisti zbytocne vystaveni vyssiemu riziku kolizie a su nicene cesty.
19.01.2014 - 23:02:30
00
ok jak myslis, ale tak mozno v roku 2025
19.01.2014 - 23:04:12
00
Cize likvidacia pekneho a ticheho miesta okolo Marchegu, komplet zlikvidovane nove sidlisko (myslim z hladiska byvania) v Marianke a celkovo Marianku, z hladiska mojho odpisana lokalita (hluk,atd), odpisane Jaroveske rameno + uz ziadne vetrania hlavy , pretoze hluk odtial pojde celu cestu do Cunova a spat. Vtacie rezervacie naokolo .. cista krasa. No, podme si dalej znicit a zahumusit ekosystem svojho zivota. Uz sa to horsie spravit ani neda ... naviac k tomu doba vystavby, ktora je este horsia, ked to cele rozrypu a nebude sa tade dat vobec. NDSka by mala dostat postou zopar "urcitych" balickov, aby prestali taketo chobotiny navrhovat.
19.01.2014 - 23:22:00
02
keyboard_arrow_up